Lcd Led televizyon,defolu ürünler satılıyor,Pixsel arızalı ürünler piyasalarda!

Son dönemler aslına bakarsanız bu konuyu iki sene öncede yazmıştım, Türkiyede traji komik bir Tüketici hakları ihlalini firmalar umursamadan uygulamaya devam ediyor !

Kanunlar belli ve net görselliği bozacak her türlü hata kusur ayıplı ürün katagorisindedir ve değişim gerektirir!

4000 Lira verip LcdLed ürün Vatandaş ise ölü pixsel çıkan paneli bırakın değişmeyi muhatap bile bulamıyor, firmaların traji komik uydurma bahanesinin ise kanunlara en ufak alakası yok, firma diyorki 5 pixsele kadar hata veya ölü pixsel normaldir değişim gerektirmez, bunun adı saçmalıktır !

Bunu diyen firma net açıklık getirmelidir, sattıkları ürünlerin hatalı olarak veya bilerek defolu ürün getirmediklerini net sözleşmelerle açıklasınlar !

Dünyada böyle bir saçmalık olamaz, Avrupada ve Amerikada bugün 1 pixseli bırakın müşterinin ürünü beğenemmesi dahi değişim sebebidir, İnternet üzerinden satılan ürünlerde ise koşulsuz 1 hafta içinde müşteri ürünü iade edebilmelidir malesef Türkiyede firmaların müşteriye saygısı ellerinden paralarını alana kadar, sonrasında ise ne saygı kalıyor neden kanunlar firmalar istediği yasayı kendilerine göre uyguluyorlar bu yasalar kanunlar ile değil firmların sözde ya tutarsa taktiğinden ibarettir !

Sitemde bir Vatandaşın aldığı panel ortada 1 ölü pixsel yani %100 ölmüş hiç birşey üretmeyen ciddi bir kusur yani resmi ifadeyle bozuk ürünü firma satıyor, iş değişime gelince firmanın cevabı basit 5 pixsel ve üzeri değişim oluyor oysaki sattıkları ünün net olarak kusurlu ayıplı ürün ve %100 değişmesi gerekiyor, Vatandaşiın verdiği 3000 lira ise firmanın cebinde yani firma resmi olarak bozuk ürünü satıp Vatandaşın parasını gasp etmiş durumda. Sokakta paranızın zorla elinizden alınması ile firmanın yaptığı uygulama birebir aynı değişen tek şey birisi yakalansa 20 sene hapis yatar diğeri ise aldığı paranın keyfini yaşar, bu Türkiye adına utanılacak bir durum !

Distribütör firmalar inanın Dünyanın hiç bir Ülkesinde Türkiyedeki yaptıkları umursamazlığı yapamıyorlar, Avrupada denediler Milyar Eurolara varan cezalar aldılar, Amerika ise bu firmalara göz açtırmıyor en ufak açıklarında Milyar dolarlık cezaları firmalara kesiyorlar, Türkiyede ise tam tersi firmalar net olarak ne kanun tanıyorlar nede para kazandıkları Ülkenin Vatandaşlarına en ufak saygıları dahi yok tek bildikleri Türk Vatandaşların cebinden paralarını almak !

Devlet bir an önce bu firmlara çok ciddi cezalar vermelidir, en önemlisi bu firmların nasıl oluyorda Türkiyede bu kadar çok sorunlu ürünleri satabiliyorlar nerdeyse Türkiyede 3 üründen bir tanesi defaolu cihaz, pixsel yanıkları panel hataları ile dolu, Türkiyenin milyarlarca doları çöpe gidiyor firmanın cebine giriyor birde Devlet Vatandaşın mağduriyeti ile uğraşıyor tüketici mahkemeleri davalarla dolu firmlar artık umursamazlığı kendilerine hak görüyor !

Devlet yada bu firmalara gümrüklerde çok net yaptırımlar ile yeni ithalat sözleşmeleri imzalatması gerekir, şuan Türkiyey giren ürünlerin defolu olmadıklarının ve firmalar tarafından bilerek getirilmediklerinin ispatıda yok, firma çok  rahatlıkla Avrupadan geri iade alınmış defaolu ürünleri Türkiyede satma olasılığını ise Devletin bur ürünlerin fabrika çıkış tarihlerinden sorgulatması mümkündür, aksi takdirde Türkiyenin milyarlarca liralık çöp olup Yurt dışına gidiyor, Türkiyede ise çöp satıp para kazanan firmalar umursamazlığa devam ediyorlar üstelikte bu umursamazlıkları ve Türk Vatandaşlarına saygısızlıkları her geçen gün büyüyerek devam ediyor !

Develetimiz acilen bu firmalara çok ciddi denetimler ve kontroller yapmalıdır üstelikte hiç zaman kaybetmeden her geçen gün Türkiyenin cebinden çöpe giden milyonlarca lira manasına geliyor.

Andy Swezniakimages

Tarih: 02 07 2013
Üst kategori: LCD - plazma önerileri, Şikayet - Eleştiri
Alt kategori:

'Lcd Led televizyon,defolu ürünler satılıyor,Pixsel arızalı ürünler piyasalarda!' hakkında sorular, açıklamalar

 1. levent dedi ki:

  Merhaba lg lm660s tvde iscilik hatasi yada montaj hatasi var galiba, bakabilirmisiniz?

  servis tamir mi eder yoksa yeni tv mi verir?

  http://s1305.hizliresim.com/19/w/nk7f0.jpg
  http://m1305.hizliresim.com/19/w/nk7g9.jpg

  tesekkurler.

 2. levent dedi ki:

  Bu hatadan 4 tane var kucuk kucuk ( sol cercevede )

 3. andy1 dedi ki:

  Montaj hatası değil panel hatası ve değişim yapılır, bu tür panellerde pixsel ölümleri bir anda tüm panele yayılır sizin resimde görülen örenekte olduğu gibi.

  Tamiri olmaz mutlaka yeni panelle değiştirirler.

 4. levent dedi ki:

  Biraz daha acabilirmisiniz konuyu?
  servise guvenmiyorum kim bilir ne diyecekler. nasil bir yol izlememi onerirsiniz?

  onerdiginiz st50 yi almadigim icin pismanim, ev halki kasasini hic begenmemisti :D

  2 yila yakin garantisi var, hemen cagirayim mi servisi yoksa beklesin mi yani garanti bitimine mi cagirayim?

 5. andy1 dedi ki:

  Resimlerden gördüğüm kadarıyla sizin paneliniz değişim olacaktır ve servis size bu konuda zorluk çıkarmaz, net olarak resimde panel hatası olarak görülüyor, servisi çağırın ve değişim isteyin merak etmeyin sorunsuz bir değişim süreci olur.

  Geç kalmadan servisi arayın, merak ettiğimse kurulumda siz bu hatayı görmedinizmi? veya sonradanmı oluştu bilemiyorum.

  Türkiyede malesef İnsanlarımızın teknolojide görselliğe önem vermesi inanılmaz paraların boş yere harcanmasına sebeb oluyor, Panasonic ST50 kasa olarak belki itici gelebilir fakat şuna emin olun süper şık kasası için aldığınız panel ST50 performansına yaklaşamaz, Plazma paneller gerçek anlamda farklıdır.

  Örnek verirsem siz süper ince panelinizle gece tv veya film izlerken evin içi renk cümbüşüne döner, ne kadar obje mobilya varsa aydınlanır ve bazen bu detaylar fözellikle film izlerken çok sıkıcı hale gelebiliyor.

  Plazma veya ST50 aynı ortamda karanlıkta izlediğinizde ne kasasını görürsünüz nede evdeki diğer eşyaları, mükemmel kontrast ve ışık ile panel sadece resmi sunar inan resim havada asılı gibi durur ve izleme keyfiniz inanılmaz kaliteli olacaktır, LcdLed panellerde bunu yaşamak zordur.

 6. levent dedi ki:

  servisi telefonla aradim, mail attim resimleri, bu bir hata degil vs zirvaladilar. lg merkezi arayin dedi.

  ne yapmam gerek
  servisi eve cagirayim mi?

  tsk

 7. andy1 dedi ki:

  Diğer mesajdfa cevaplamıştım, servisi hemen arayın ve söylediğim detayları yapın.

 8. Sparrow77 dedi ki:

  Merhaba 3mt mesafede eski televizyonum 32 inch philips 7 serisi idi sd yayınlarda çok güzel görüntü alıyordum. Küçük kareleri farketmiyordum. Dün 47ET50E satın aldım hd yayınlarda inanılmaz iyi ancak normal Digitürk yayınlarda eski tv mi arıyorum. Size 2 sorum olacak 1)Acaba Led Tv alırken mesafe ve ekran büyüklüğü seçiminde mi yanlış yaptım? Adeta kareleri görüyorum izlerken. 2) Büyük ekran bir plazma alsam da aynı sıkıntıyı yaşar mıyım? Bu mesafede 42inch mi yoksa 55inch mi plazma önerirsiniz? Teşekkürler.

 9. andy1 dedi ki:

  Digiturk kaynaklı bir problem, kareleri görmeniz Plazma olsa ki görmeniz için 1 metre yakında olmalısınız hatta dahada az bu kareleride görmek zordur.

  LcdLed panellerde ise böyle bir sorun olmaz. Tavsiyem uydu alıcınızın ayarlatına girin çıkışlarını kontrol edin RGB ayarlı değilse RBG olarak düzeltin.

  3Metre için size şunu diyebilirim kendi çalışma odamda 50 inc plazma kullanıyorum ve panelle mesafen 2 metrenin biraz üzeridir ve seyir zevki LcdLed panellere göre çok daha üst düzeyde ve sorunsuzdur, fakat 3 metre mesafe LcdLed paneller için 42 inc idealdir sebebi KOntrast değerlerinin aşırı yüksek olmasıdır sanal kontrast ile saatlerce seyir zevki zordur yada Gözlerinizde her hangi bir sorun yok ise belki uzun saatler izleyebilirsiniz. Oyunlara gelince bu süre biraz daha tehlikelidir ve mide bulnatısı kusma sorunları yaşabilirsiniz.

 10. Sparrow77 dedi ki:

  Gece odada ışıklar kapalı izlediğim için büyük ekranda led ışığı beni rahatsız etti kesin plazma alacağım. Bu bilgiler ışığında 3mt için şu an aklımda 2 seçenek var. 55st50e ve 42gt50e (50st50e stoklarda pek bulunmuyor) diğer 50″ seçenekler ise bütçemi aşıyor. Bu iki üründen 3mt için daha çok hangisini önerirsiniz?

 11. andy1 dedi ki:

  55 inc büyük olacaktır-50 inc seriler uygun olur fakat bulamasanız 42 inc Plazma size inanılmaz keyfli izleme keyfi sunacaktır.

  Diğer konuyu 3 gün önce panasonic.tr ile konuştum fakat sorun Panasonic ürün dağğıtımı ile alakalı değil. Panasonic firmalar yeterli stok ürün satışı yapıldığını fakat firmaların serileri piyasalara sürmediklerini belirttiler. İşin gerçeği Panasonic.tr bu konudan inanılmaz şikayetci bende firmalara verilen stoklardan bazıları için detay aldım, örnek S60 meşfur bir firma 180 adet almış, tuaf firmanın listesinde ürün yok.

 12. mücahit yetemen dedi ki:

  iyi günler… ben evime yeni tv almayı düşünüyorum. internetten öneri alayım insanlar ne düşünüyor derken sizin size dikkatimi cekti ve inanın sizin gibi sabırla ve açık ve net cevaplar verene rastlamadım. bu sebeple sizede danışma isterim. salonum 28 m2(4x7m) 4 lük duvara koymayı düşünüyorum.50-55′ lik tv öneriniz ne olur led veya plazma ? (bütçem:max.2500 tl) ,, ayrıca plazmaların elektrik tüketimi çok diye biliyorum doğrumudur?
  çok teşekkür, eder saygılar sunarım.

 13. andy1 dedi ki:

  Türkiyede hangi serilerin satıldığını bilemiyorum, ben ürünü yazıyorum fakat görüyorumki ürün Türkiyede ya satılmıyor veya komik şekilde stoklardan kalkmış oluyor sonrasında ise yeni zamla yeniden satışa çıkıyor.

  Siz bütcenize göre şuan satılan panelleri yazın beğendiğiniz paneller üzerinden tekrar yorum yapmaya devam ederiz.

  Saygılar