Lcd Led Plazma Televizyonlara dikkat.Arızalı ürünler satılıyor.Ürün alırken sorunlu firmları araştırın!

x

Türkiyede Televizyon satışları Avrupada en yüksek Ülke konumunda fakat Avrupanın en kötü Servis ve Müşteri hizmetleride Türkiyede, o kadar fazla şikayet alıyoruzki, artık Devletin bu firmlara ciddi denetimler yapma zamanı şart. Nerdeyse satılan 3 panelden 1 tanesi sorunlu ve Firmalar o kadar pişkin ki bariz pixsel ölümü olan cihaza utanmadan 5 veya 7 pixsele kadar değişim yapmıyoruz diyen umursamaz firmlar var !

Sattıkları panel net olarak çöptür, bakın tekrar yazıyorum Türkiyede bile bile çöp satıp Türkiyenin Milyonlarca dolarını bu firmlar gasp ediyor, Çöp satıp müşteriye Devletten haric tuaf kanunlar uygulayan firmlar var, kanunda %100 ayıplı ürün diye geçen paneli firma 5 pixsel hatası değişim olmaz diyor, Ülkenin dövizi gasp ediliyor.

Tüketici dernekleri ise inanılmaz şekilde bu olayların üzerine gitmiyor, sanki Ülkenin dövizi havadan yağıyor, Firma Çöpü Türkiyeye getirip karşılığında Avrupanın en büyük kar orananı elde ediyor ve Avrupanın hiç bir Ülkesinde Türkiyedeki gibi sorunlu panellere tuaf firma kanunları uygulanmıyor daha doğrusu uygulamaya cesaret dahi edemezler, Avrupada Devletler firmlardan her centin karşılığını sonuna kadar ister ve alır. Amerikada aynı şekilde firma 1 centin dahi karşılığını vermek zorundadır, Amerikada ceza alan firmları araştırın şok olursunuz, Sony,Samsung,Lg,Saharp Milyar dolarlık cezalar aldılar Amerikadan.

Türkiyede ise malesefki firmlar ne Devlet tanıyor nede Vatandaşlara saygı, çöp satıp karşılığında inanılmaz paralarını ceplerine koymaya devam ediyorlar.

Tavsiyemse belli markaları araştırmdan bu markaların ürünlerini almayın, senelerdir sorunlu firmlar yazılırken şikayetler inanılmazken halen bu firmalardan ürün alırken kendinize neden aldığınızı sorun !

Andy Swezniak

Tarih: 19 07 2013
Üst kategori: LCD - plazma önerileri, Şikayet - Eleştiri
Alt kategori:

'Lcd Led Plazma Televizyonlara dikkat.Arızalı ürünler satılıyor.Ürün alırken sorunlu firmları araştırın!' hakkında sorular, açıklamalar

 1. onur elazığ dedi ki:

  mr andy konu olarak biraz yanlış yerde sorumu soruyo olabilirim, lütfen affedin. arkadaşlarımın önerisiyle sitenize girdim ve birkaç yazınızı okudum. oturma odası için bir tv almayı düşünüyordum ve Vestel Smart 50PF7055 LED TV de karar kılmıştım. sonrasında sizin yazdığınız önerileri okuyunca aklımda bir kaç sorun oluştu. d.smart kullanıcısıyım ve hd yayın değil. doğal olarak sd yayın alıyorum ve dolasıyla daha önceki yazılarınızda sd yayınlarda yüksek performans alınamayacağını ve sd yayınlarda daha iyi görüntü alabilmek için plazma tv lere yönelmemizi önerdiniz.. bende sizin yazılarınızı okuyunca vesteli almaktan vazgeçtim. sizden ricam bana sd yayınları kaliteli gösterecek 46-50 inç arası tv öneriniz ne olurdu_? çok kafam karıştı. panellerden pek anlamıyorum sizin gibi tecrübeli bi elden yardım almak istiyorum. 3d yayınla ilgilenmiyorum. bu yazdıklarımın nezdinde bana tv öneriniz nedir cewabınız için şimdiden teşekkürlerimi iletiyorum.

 2. andy1 dedi ki:

  Vestel, Sony, Lg, Philps, Samsung her kes yazar çizer anlatır, meth eder yabancı sitelere girer kafasındca ordan aldıklarını yazar anlatır.

  İşin gerçeği ise bu sanıldığı kadar kolay değildir, tek başına bir panel Dünaydaki en mükemmel özelliklerede sahip olsa, tek başınza size mükemmel görüntüyü asla veremez, verir diyenler %100 yalan söyler, böyle bir şey Dünya yüzünde yok ve olmayacakta.

  Vestel paenlleri iki serisini test etmiştim, SD yayınlarda özellikle satndart dsmart gibi vasat recivierlarda kaliteli görüntü almanız zordur, dsmart gibi cihazlar satıcısının ekonomik olarak verdikleri cihazlardır yazni upsacale yetekleri olmayan sadece görüntüyü panele taşıyan ara cihaz demek gerekir.

  Size tavsiyem, 50 inc Plazmalara bakın, Türkiyede şuan hangi seriler satılıyor bilemiyorum veya siz satın alabileceğiniz bulduğunuz serileri bana yazın, yardımcı olmaya çalışayım.Fiyat olarak bir hayli ucuza mal olacaktır hatta HdReady dahi bulursanız mutlaka bana bildirin yardımcı olurum, SD yayınlarda size tek kelime ile muhteşem görüntü sunar HD yayınlarda ise bir çok kanalı 3D sanabilirsiniz görüntü derinliği LcdLed paennlere göre en az %60 daha üst seviyede ve sorunszudur, siyah renk değeri aynı şekilde buda paneldeki tüm detayları en ince noktasına kadar izlemenizi sağlar, maç yayınlarında görüntü sizi şaşırtacak kadar iyi olacaktır.

  Bren size yinede Panasonic UT50-ST50 bulursanız alın, fiyat olarak daha ucuza sahip olabilirsiniz.

 3. onur elazığ dedi ki:

  syn andy, öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. ut 50 serisi şuan için türkiyede yok. bir kaç sitede buldum ama onlarda pek güven vermedi. neden olmadığı konusuna gelirsek ise , üretimi bitmiş deniliyor 2012 serisiymiş. st50 ise çok güzel bir tv fakat fiyat konusunda bi karamsarlık yaşadım. çünkü 2200-2600 arasında sitelerde bir fiyatla dolaşıyor ve bu benim için biraz fazla bir mebla. benim biraz araştırmalarım sonucu sd yayınları kaliteli göstermesi için alt alan tarama hızının yüksek olması gerekmektedir. örnegin sizin bana örnek teşkil ettiğiniz tvlerde 2000 hrz alt alan tarama hızı var ve buda yayının akıcılığını mükemmel seviyede etkiliyor. fakat panasonic den başka böyle bir alt alan tarama hızına ulaşabilen bir plazma bulamadım veya göremedim. tabi bu benim nacizane fikrim. :D birkaç araştırma yapınca çogu plazmanın 600 hrz oldugunu gördüm ve napcağım konusunda daha fazla kararsızlaştım. bir de neo plazma diye bir teknoloji çıkmış, bunun ne olduğunu da pek anlayamadım. bir tv buldum bunun kodunu aşşagda yazacagım ama tabi en son kararı yine size bırakacağımdan şüpheniz olmasın. LG 50PN6500. Sayın ANDY kısacası kafam çok karıştı. sizide aslında çok meşgul etmek istemezdim ama sizin bilginize güvendiğim için hatalı bi karar vermek istemiyorum. ilginiz için teşekkürlerimi iletiyorum tekrardan.

 4. andy1 dedi ki:

  Öncelikle 600 hrz Plazmalarda fazlasından ötesi yeterlidir bu hrz detayı sadece panelin alt arka plan taramasıdır gerçeğinde ise 50 hrzdir tüm Avrupadaki markalar ve seriler için bu değişmez yasadır yani 50 hrzdir.

  Neo Plazma ise işin gerçeği Türkiyede herkes yazar çizer fakat UT serisinin G15 progresif Neo Plazma olduğundanda haberleri yoktur, sözde uzmanları gördükçe uyarıyorum İnsanları kandırıyorsunuz diye.

  Panasonic serilerinde sadece 1 panel farklıdır VT50 serisi İnfinity pro black özelliğne yani panele sahiptir, ST-GT serileri ise pro tabir edilen Neo plazmalardır.

  Bahsettiğiniz PN650 almayın, siz bulduğunuz serileri bana yazın bütceniz doğrultusunda o şkeilde sizin içinde daha sağlıklı seçim olacaktır, acele etmeyin panel işinde acele olmaz paranızı olmadık panele verip pişman olursunuz.

  UT50-ST-GT serileri aslında Türkiyede var fakat uyanık satıcılar bilerek bu ürünleri normal piyasa değerlerinin üzerinde satıyorlar yani işin gerçeği net olarak karaborsacılık yapıyorlar tüm Dünyada bu suçtur Türkiyede ise bun serbest piyasa diyen karaborsacı para tüccarları çok sayıda mevcuttur, normalde şikayet etmeniz gerekir bu iş artık inanın çığrından çıkmış durumda, İnsanların cebinden paraları alınıyor.

  Yapmanız gereken anormal gördüğünüz firmaları Vatandaşlar olarak, Rekabet kurumlarına ve BTK resmi şikayette bulunun, bazı forumlarda bu karaborsacıların Adamları satışlarına helen el altından devam ediyorlar ve milyon liraların üzerinde inanılmaz satış rakamlarına sahipler en şok edici detaysa bu şahısların 1 kuruş vergi dahi vermiyor olmalarıdır, hele biri farki anlaşmalı olduğu firmaların elinde inanılmaz serilerin stokları mevcut, bu kişiler şikayet etmeseniz ki zaten bu kişiler yakalanınca inanın tüm Televizyonlar ve gazeteler Türkiyede son 10 yıl en büyük vergi kaçakcılığı diyede yazacaklardır.

 5. onur elazığ dedi ki:

  syn andy kaçgündür plazmalara bakıyorum fakat şunu farkettim Türkiyede ürün çeşitliliği çok ama çok az. bütün ünlü siteler ortalamanın altında kalitedeki ürünleri indirime sokup satılıyor. biraz kaliteli ve üst düzey kaliteli ürünler ise çok yüksek rakamlarla satılıyor. yani şunu anladım resmen kandırılıyoruz. kaçgündür araştırıyorum girmediğim araştırmadıım site kalmadı fakat hep aynı ürünler aynı rakamlar ve aynı mantıklar. 50st50 şu an için sadce 2 yerde bulabildim onlarda da rakam çok yüksek. çogo yerde seri sonu oldugu için satış yok diyo. panasonic in diğer serileri ise epeyi pahalı. siz hangi ülkedesiniz ve imkanınız varmı bilmiyorum ama nerdeyse parasını vereyim fazlasıylada gönderin diyesim var. napcağımı artık bilmiyorum kısacası. LG 47LA740S Samsung PS-51F4900 şu iki ürün nasıl acaba bide bunlara bakarsanız sevinirim.

 6. andy1 dedi ki:

  Malesefki Firmalar o kadar denetimsizki, bu firmaların yaptığı tüm Dünyadaki gelişmiş Ülkelerde suçtur yani Rekabet kuralları denen mekanizma Türkiyede tamamen ölmüş durumda firmalarda istedikleri gibi piyasaları belirleyip istedikleri fiyata ürünleri satabiliyorlar.

  İngilterede yaşıyorum malesefki Yurt dışından panel getirme şansınız yok, sebebi Devlet iç piyasada firmaları denetleyemiyor ama Gümrükte Vatandaşlar çok iyi denetleyebiliyorlar ve örnek İngitereden Panasonic VT50 65 inc paneli 2000 Euroya aldınız, Sterlin yazmadım kafa karışmasın diye Euro olarak belirttim, cihazı Türkiyeye getirdiniz ve gümrükte dedinizki ben bu cihazı 2000 Euroya aldım normalde %18 gümrük ve bandrolu ödeyip cihazı veinize götürmeniz lazım burda Devlet diyorki hayır sen bu cihazı bir şartla sokarsın, Türkiyedeki aynı ürünün emsal fiyatı ile vergisini ödemek zorndasın, ve karşınız inanılmaz detaylarla dolu bir fatura çıkar, büyük İthimallede Türkiyedekinden daha pahalıya mal olacak bir bedel çıkar.

  Amerikda ve Avrupada ise durum farklı isteyen istediği yerden orjinal ürün olmak kaydıyla her ürünü satın alabilir, yeterki orjinal markanın onaylanmış cihazı veya eşyaları olsun.

  Firmaları şikayet etmelisiniz diğer türlü bu çirkin ticaretin önüne geçmek imkansız, bakın son 1 ayda Türkiyede firmalar inanılmazın ötesi Ahlaksızlık diyeceğim şekilde inanılmaz zam yaptılar, bir çok ürün %200 zam gördü, 50 liraya satılan media playerlarda fiyatlar 180 liraya çıkarılmış yani firmalar vurgunculuğun en ahlaksız şeklini uyguluyorlar.

  Türkiyede İnsanlar şikayet etmek zorunda, inanın Tüketici dernekleri Türkiyede yan gelip yatıyor ne halkı bilinclendiriyorlar nede Devleti uyarıyorlar sanki firmlarala ortaklar, Avrupada ise durum farklı Tüketici dernekleri hiç bir firmaya toz kadar taviz vermez, Ülke parasına ve Halkın ihtiyaclarına destek olur, gerekirse pahalı satan firmaları boykot kararı alırlar ve gazetelerde Halktan bu firmlardan ürün almamalarını isterler.

  F490 alınabilir LG serilerini tavsite temiyorum özellikle 6 serileri için geçerlidir.

 7. erdem antalya dedi ki:

  Merhaba arkadaşın söylediği doğru Pazar günü bende bir arkadaşıma almak için biraz dolaştık.İnanın piyasadan Neo plazma sanki buharlaşmış plazma olarak sadece samsung ve lg nin bazı modelleri var fakat pek hoşumuza gitmedi doğrusu LG PN 6500 Birde 42 inç Ready bir LG model var fakat görüntülerini beğenmedik. Sadece Teknosada VT 50 var fakat bizim bütçemizi aşıyor. İnternet üzerinden satan sitelerde ST50 var fakat güvenemiyoruz. Malum nedenlerden dolayı. Fiyatlar çok değişken. Sizce neden eskisi gibi bulunmuyor acaba Panasonic sitesinden gördüğümüz hiçbir model yok mağazalarda. Ben ST 50 yi yaklaşık 4 ay önce aldığımda yinede bir kaç çeşit vardı. şimdi pek bulunmuyor. Bir mağazada P50 ST50 bulduk o da teşhir ürünü köşede Cnn Türk logosu adeta yerleşmiş. Sizin bildiğiniz Türkiyede Güvenilir bir satış yapan internet sitesi varmı. Saygılarımla.

 8. andy1 dedi ki:

  Açıkcası Türkiyede firmalar hakkında pek bilgim yok, Avrupadan takip etmeye çalşıyorum, izne geldiğimde pansonic,tr adresinden yetkili ile sohbetimiz oldu işin gerçeği onlarda nalayamıyorlar ve durumdan şikayetciler, mağazalara ürünleri verdiklerini söylediler hatta bana verdikleri mağazaların listelerini gösterdiler, tuaf olansa mağazalarda ürünler yok, firma ismi vermiyorum bir hayli ünlü sırf merak ettiğim için gittim satış merkezlerine, paneller ayrılmış bunlar toplu olarak kimse satılıyor dediğimde Anadoluya gönderiyoruz cevabını aldım !!!

  İşin gerçeği ise ürünleri bir takım İnsanlar toptan alıyorlar, amlum forumları biliyorsunuz orda el altından müşteri buluyorlar yani piyasa değerinin bir hayli üstünde, belli şahıslar var adamlar milyonlarca liralık ürün satmış bende kendi ağzılarından itiraflarıda mevcut yani hayal ürünü hikaye anlatmıyorum %100 gerçektir ve milyonlarca liralık ürün satan adamaların 1 kuruş dahi vergi ödemediklerine dair kendi itiraflarıda mevcut !

  Paneller yine bu adamların elinde, 2013 serileride dahil bu sefer işi iyice çirkinleştirdiler 2013 serilerinin tamamını piyasalardan topluyorlar !

 9. onur elazığ dedi ki:

  sayın andy bu tv nasıl ?
  PANASONIC TX-L47E5E 1599tl,
  Panasonic TX-L47EW5E 1599
  Panasonic TX-L50EM5E 1599TL
  Vestel 46PF7030 1599TL

  :D cvplarınız ve ilginiz için her zamanki gibi teşekkürlerimi sunuyorum…

 10. onur elazığ dedi ki:

  Samsung 51F5570 birde bu tv ye bakarsanız sevinirim 2000 tl

 11. andy1 dedi ki:

  Panasoniclerin 3 taneside nerdeyse aynıdır, burda 50EM5 tercih edebilirsiniz Vesteli SD yayınlardaki resim performansı olarak yazmadım.

 12. andy1 dedi ki:

  Alınabilecek bir panel fakat ekim ayı gibi bur ürünün fiyatı 1500 liralar seviyesine iner.

 13. onur elazığ dedi ki:

  sayın andy size saydığım tercihlerden tavsiyeniz üzerine PS-51F4900 aldım. bugün kurulum yapıldı. standart bi d-smart uydu alıcısıyla ve scart çıkışıyla sd yayın almaktayım. bana sd yayında daha iyi bir görüntü almam için öneriniz varmı?
  2. sorum ise en iyi scart hangisi?
  bugün kurulumu yaptım görüntü ikna edici fakat dağılma hissediliyor. yapmam gerekenler nelerdir? aileme de mahcup olmak istemiyorum.

 14. andy1 dedi ki:

  Dağılma sebebi scart bağlantısıdır, Türkiyedeli scart kablolar işin gerçeği scart kabloların SD yayın taşıması çok zordur, ve bahsettiğiniz görüntü dağılmaları veya arka fonda sanki hareketlenme gibi sorunlar normaldir, panel gelen sinyali toplayamaz.

  Size tavsiye Türkiyede satılan Jamesseon HD 3003-3004 recivier alın, 120-130 lira civarıdır ve panelinizin keyfini yaşayın, görüntü %100 fark edecektir, HDMı kablo seçerken 10.000gbps değerleri veya üstünü tercih edin görüntü çok daha üst seviye olacaktır.Belkin HDMI kablo serilerine bakabilirsiniz.

  Hayırlı olsun Güle Güle kullanın, tamamen scart kablo problemidir kaliteli scart kablo Türkiyeyi bırakın Avrupada bile tercih edilmez özellik Plazma ve LcdLed ürünleri kullanılması asla vasatın üzerinde görüntü vermez.

 15. Gürsel İZMİR dedi ki:

  Sayın Andy
  3ürün üzerinde yoğunlaştım sizce hangisini almam doğru olur . Aradığım görüntü netliği,benim için 3d,Smart özelliklerin önemi yok en önemli şey görüntü
  Lg 50 pm6500 1.400 TL
  VESTEL 50 pf7030 1.600 TL
  Panasonic 50 St 50 2.149 TL

 16. andy1 dedi ki:

  LG PM6500 tercih edebilirsiz, buna sebeb fiyat olarak uygun olmasıdır fakat bu panelden keyif almak istiyorsanız HD recivier mutlaka üst kalite olması gerekir + hdmi kablo, Bütcenizi zorlmayacaksa en sorunsuz panel elbetteli ST50 olarak alabilirsiniz.

 17. Muhammet istanbul dedi ki:

  Merhaba ben vestel 46 pf 7030 modelini almak istiyorm aynı özellikteki diğer markalara göre fiyatı bayağ cazip geldi 1599 tl

 18. andy1 dedi ki:

  Muhammet Bey, 46 inc panel için fiyat aslına bakarsanız en azından bana göre cazip değil.Vestel için tavsiyem mutlaka alacaksanız, üst kalitede hd recevierde almak zorundasınız.