İnternet ve Digital yayın İflas kapıda,Uzak doğulu Dev rakipler piyasalarda.

xc

Türkiye öyle hale geldiki her halde tarihinde Tekelciliğin bu kadar özgürce yaşandığı bir dönem Türkiyede görülmemiştir.

Tekelcilik her konuda inanılmaz ötesinde seviylere ulaştı, Firmalar öyle hale geldiki inanılmaz paraları kazanıyor hatta eski Avrupadan kalkmış cihazları ve teknolojiyi getirip milyonlarca dolar kazanıyorlar ve bunu denetleyecek Devletin uzmanları yok.

İnternetteki Tekelcilik örneği Dünyada yok, Türkiye tam tekelcilik uygulamasının en somut ve Halkın elinden parasını zorla alan işleyişten farksızdır.

Bir Ülke düşünün Devlet tüm firmalara göz dağı veriyor, karşısında kim varsa ya bana uyarsın yada seni yaşatmam diyor, şuanki Türkiyedeki İnternet fiyat anlayışı bu, ne kadar göreceğiz dedim ya yazılarımı bakın yanıldığım çok nadirdir, 2014 sonrası Türkiye ve firmlar açışsından inanılmaz bir kaosa dönebilir önlem alınmazsa, bu saatten sonra önlem alınsada Türk Halkının firmlara güvenini sağlamak zor hatta imkansızdır.

Uydu üzerinden İnternet paylaşımı büyürken, Türkiyede Devlet tekelciği halen sanıyorki sonsuza kadar para kazanırım, hayır kazanamassın hatta rekabet edeceğin hiç birşey yok üzücü ama teknolojinde yok.

İngiltere örneğini vermek isterim, aynı uygulamaları denemek istedi sonuç hüsran oldu, Devletin İnternet hizmet dağıtıcıları öyle kaos yaşadıki milyonlarca abonesi olan Devlet İnternet sağlayıcısı firmalar birden bire aboneleri Yüzbinlerin altına indi, daha acı olansa İngiltere bu firmaları ihaleye açtığında teklif veren bile olmadı, sonuç işten çıkarmalar ve Müşterilerine verdiği taahütü bozan bir Devlet firmaları ağına döndü, İngiltere güçlü zarar görmedi çunki özel firmları teknolojide inanılmaz güçlüler ve Dünya ile şuan rahatlıkla rekabet edebiliyorlar bu sebeble büyük bir kaos yaşanmadı.Kullanıcılar daha ucuz olan özel sektöre geçtiler.

Teknolojide kimseyi kandıramassınız, rakipleriniz biranda karşınıza çıkar !

Uydu Stallite bağlantıyı eminim Türkiyedeki Devlet sektörü bilmiyordur, karşısında nasıl bir dev rakip var henüz farkında bile değil, rekabet edemessiniz bu firmlarla rekabet imkansız haldedir şimdi dahada rakipsiz hale geldiler, bu dev ağa Panasonic, Sharp, Samsung, Toshiba,Philps, Lg, Apple, Sony yani Dünya devleri rakip olmayı bırakıp ortaklığa imza attılar.

Türk Telekom veya Uydu net veya diğerleri, hangi teknoloji ile karşılık verecekler düşünsünler araştırsınlar, çunki bu Türkiye fiyatları ile tekrar ediyorum 2014 senesinde milyonlarca abonelerinin bir anda yok olduğunu görürlerse kimse şaşırmasın.

Digital yayın satan firmları ise dahada büyük bir kaos bekliyor, maç yayınları ile hd yayınlarla ile satılan pahalı paketleri 2014 senesinde satacak müşteri bulamayacaklar, dedim ya şuan para kazanıyorlar yarını düşünmeyen bir anlayış var.

Bu firmlara iki üç tane örnek vermek istiyorum ki araştırsınlar, zam yapıp nasılsa ben Türkiyede tek firmayım hayallerinin altında feci şekilde ezilecekler bakın ezilebilirler demiyorum ezilecekler diyorum, ezbere yorum yapmıyorum çunki gelecek teknolojiyi görmemek için kör olmak lazım veya ne kazansam kardır batarsamda abatarım deyip, sigaralarını tüttürmeye devam ederler. Devlette zaten batan  firmaları kurtarıyor, Vatandaş nasılsa batan şirketleri kurtarır gerçeği var.Firmlar bu sebeble bu kadar rahat ve umursamazlar.

Sony, açıklama yaptı, Digital yayın programları için, ellerinde inanılmaz ötesinde telif haklarına sahip tek firma ve şok bir detayı açıkladı, Smart tv digital yayınlarımıza Sony Bravia cihazları olan herkes faydalanacaktır, yani Sony diyorki firmlara ne hdbox nede hd kablo zırvalığı, adaptör ile tvlerimniz üzerinden onbinlerce tv kanalına ve film içeriğine aylık abonelikle katılabailirsiniz.

Sharp, Panasonic, Samsung, Apple, Philps, Lg dahada öteye gidiyor 6 dev firma ortaklık antlaşması yapıyor.İnanılmaz ötesinde dev bir projeyi hayata geçiriyorlar, özel firmların hd kutu-hd recivier, bağlantı ücretlerini çöpe fırlattılar. Net olarak HD yayını bırakın 4K ultra HD yayınlara başladılar, tv showları, maç yayınları, yüz binlerce hd film yani sinema özelliği, ve hatta 4K sinema ve eğlence kanallar paketi hazır ve genel yayına geçmek üzerler.

Peki bunu nasıl yapacaklar, Kore-Rusya dev IP tv antlaşmasına bakın, yeni gerçekleştirilen Bulgaristan İnternet sağlayıcısı yayın haklarına bakın, Türkiye ve orta doğuyu büyük bir para kaynağı gördükleri kesin, karşılarında sadece Ülkelerin ulusal yasaları var yani bu firmlar Türkiye gibi Ülkelerde yatırım yapmak yerine Uydu üzerinden daha ucuz ve sorunsuz İnternet paylaşımını çoktan uygulmaya geçirdiler.Fiyatlar Stalite bağlantılarda her geçen gün dahada ucuzluyor 420 dolara kadar düştü 12 haneli bir apartman düşünün şuanki intenet paranızla oranlayın gerçeği göreceksiniz.

İngilterede bir çok büyük kuruluş ve büyük sitelerde artık Stallite bağlantı var, ne kadar yoğunluk olursa olsun bundan kullanıcılar etkilenmiyor, azami hızı net olarak kullanıyorlar.

Yukardaki detaylarımı birleştirin, sonucu göreceksiniz Uzak doğulu Dev firmlar Smart tv yayınlarında çoktan tüm yayın haklarını ellerine aldılar.2014 senesi sonrasında ise üzülerek yazıyorum!!!

Türkiye önlem almazssa Tekelci zihniyeti ile günü kurtarmakla yetinirim sanıyorsa malesef  sadece hayal olarak kalacaktır.

Kısacası artık Türkiyede ben 8 mbit deyip 3 mbiti 30 Euroya Aptalara nasılsa satarım devri kapanıyor!

xx

Tarih: 09 05 2013

'İnternet ve Digital yayın İflas kapıda,Uzak doğulu Dev rakipler piyasalarda.' hakkında sorular, açıklamalar

 1. Ziya Retçi dedi ki:

  peki türkiyede şu anda uydudan yayını yapılan tüm tv kanallarını da verebillecek mi bu dev firmalar.

 2. andy1 dedi ki:

  Bahsettiğim sistem şuandaki tüm uydu alıcılarından daha kapsamlı ve progosyonel erişimlere izin veren uygulamalardır.

  Örnek verisem samart tv malum herkes televizyonlara ait bir detay sanıyorlar bu tamamıyla yanlış bir düşüncedir, içeriği doğru ama uygulama anlamında gerçek manada televizyon cümlesini rafa kaldışmış bir gerçek oluşumdur.

  Smart tv kullanan biri, 2014 senesinden sonra şuandki digital yayın yapan firmları tercih etmesi veya abone olması biraz or görünüyor, Uzak doğulu firmlar sadece televizyon üretcisi olmadıklarını gösterdiler, yeni birşey değil temeli 3 sene eskilere gidiyor, daha o günlerde bu sistem zaten vardı fakat bunu uygulayacakları teknoloji tam manası ile hazır değildi şuanda ise alt yapıları tamamen hizmete hazır durumda.

  Smart tvlerin full aktif olması için güçlü bir İnternet ağına ihtiyaç var, uzak doğulu firmlar İnternetteki pazar savaşlarını çok iyi biliyorlar ve sisteme sahip Ülkelerde yatırım alt yapı ile uğraşıp masrafları karşılamayı istemediklerinden, RUsyada başlayan Kore iptv ortaklığı geniş kapsamlı bir yerel sunum sistemine dönüşecek, işin özü ihtiyacınız olan sadece stalit bir modem ve firmanın vereceği usb modem bağlantısından ibaret.

  Bahsettiğiniz sistem zaten var, Amerika üzerinden ysal server kart satışı yapan firmalar mevcut, istediğiniz pakete göre tv özelliklerini satın alıyorsunuz ve pc üzerinden smart tvnizden izliyorsunuz, temelinde çok basit ve çok ekonomik bir uygulama, tabiki Türkiye için tavsiye edilecek bir ürün olmaktan uzak İnternet fiyatları Türkiye inanılmaz pahalı, siz Türkiyede 3 mbite 30 Euro öderken Avrupalı kullanıcı bu hızı 20 mbit olarak alıyor hatta daha ucuza satan Ülkeler mevcut.

  Yazımda detaylar mevcut 2014 senesi ve sonrasında herşey çok farklı hale geleceği net belli oldu, tüm televizyonlar bu sisteme hazır halde satılıyorlar şuan.

  Dediğim gibi Türkiye’de firmalar şimdilik rahat sanıyorlar kendilerini ve bu fiyatlara belkide geleceği çok iyi gördüklerinden ne satsam ne kadar pahalıya satsam yanım kar olur diye düşünüyorlar her halde, diğer türlü Türkiye’de bu kadar pahalı olmasının altındaki düşünceyi anlamak imkansız.

 3. mehmet ali-batman dedi ki:

  16 dairelik bir apartmanda ortak net kullanıyoruz. aylık ortak 70 lira ödüyoruz. 10 liraya internet verselerdi
  telekom 160 lira kazanacaktı. devlete giden vergi artacaktı. su her zaman yolunu bulur. halk da öyle. zülmü def etmenin pasif bir yolu.

 4. andy1 dedi ki:

  Telekom malesef ki inanılmaz fiyatları ile birde Avrupadan ucuza İnternet satıyoruz demesi çok enteresan. Şuan Telekom 3 mbit İnterneti 63 liraya satıyor inanılmaz ötesi bir rakam, telekoma gçöre 8 mbit sözde adil kota uygulması ise bana göre kelime oyunudur, özünde satılan 3 mbit internettir.

  Halk zaten bu fiyatlarla ister istemez farklı yollardan çare arıyor, bugünki ekonomik şartlarda 3 mbite 63 lira vermek inanılmaz pahalı bir fiyat.

  İşin gerçeği Türk telekomu ayakta tutan sadece elindeki Devletin verdiği resmi toptancı fiyat hakkına sahip olması, diğer firmaların rekabet etme şansıda otomatikman yok oluyor. TürkTelekom istediği fiyatı istediği gibi uygulama hakkına sahip.

  Avrupada ise böyle bir özgürlük hiç bir firmada asla yok olmasıda imkansızdır.