İkona yapma orjinale yakın resim uygulaması.Full tarif

x

İkona en sevdiğim Sanat eserlerinden birisidir, özellikle Eski Rus dönemi eserlerin muhteşemliği İnsanı İkonalara kolayca tutkulu bir aşık haline getirebiliyor.

Antakia Restorasyon tecrübemin inanılmaz avatnajını ve keyfinide ilk İkonolarımı yaptığımda yaşadım, hatta öyle hale geldiki Amerikadan yaptığım İkonaları alanlar ve sipariş verenler oldu, tabiki asla ticaretine hoş bakmadığım bir tarz Dini eserler üzerinden para kazanmak ve kendim için yaptığım İkonoları satmaktan çok hediye ettim.

Amatör meraklılara çok basit ve kolay ikona yapımını anlatacağım, başlamadan önce meraklı iseniz ve tecrübeniz varsa yani resme yatkınsanız oldukça kaliteli İkonaları yapıp evinizde Dostlarınza güzel bir karşılama sunarsınız.

Malzemelerimiz:

1.Altın Varak, sentetikte olabilir 100 adet fazlası ile yeterlidir.

2.Guaj boya su bazlı

3.Resimler için kaynak gerekiyor internet yüksek çözünürlüklü resimlerin çıktısını alıp renkli fotokopi ile bastırın, çok seveceksiniz bol sayıda İkonaya uygun Dini figürlerin fotyokopilerini bulundurun.

4.Hırdavatçılarda sıfır incelikte prinç levha alın yarım metre size çok ama çok fazlası ile yetecektir, daha az almanız vantajınza olur.

5.Gomalak cila.

Diğer detayları yazmadım hobi işiyle uğraşanlarda zaten bu saydıklarım mevcuttur.

Şimdilik bu kadar, yakında tam detaylı anlatımı paylaşacağım, sorularınız olursada konuyu merak edenlerede faydalı olursunuz.

Tusta

 

Tarih: 07 05 2013
Üst kategori: Antika Restorasyon
Alt kategori:

Yorum yapma kapalı.