HD uydu alıcıları ve server satışları,Avrupadan orjinal kart almak daha ucuz.

Türkiyede son dönem gördüğüm illegal server satışları veya ip tv veya ccam serverlar, ve çöp cihazlara verilen 300-500 liralar ve yasal olmayan bir suca alette oluyorsunuz, bu ichazları aldığınızda satıcı firma aslında sizin yasal şikayet hakkınızıda otomatik olarak elinizden alıyor.

Bu firmların sattıkları cihazlar arıza dahi yapsa ve %100 haklıda olsanız firma rahatlıkla değişim yapmayabilir, servis vermeyebilir, cihazınızı servis dışı kapsamına alır ki zaten siz bu cihazları alırken bunların tümünğ kabul ediyorsunuz ve 400-500 lirayı ne olduğu belirsiz bir cihaza veriyorsunuz bunun tek açıklması paranızı çöpe atıyorsunuz.

Bu ne olduğu belirsiz illegal cihazların satışına alet olacağınıza şuan pahalı dediğiniz Digiturk ve Dsmarta üye olun inanın çok daha kazançlı çıkarsınız, sebebi bu firmlar taahütlerine uymak zorundalar, size zorluk çıkarmazlar.

Server var diye aldığınız cihaz ise 1 ay belki 8 ay sonra bir bakarsınız yayın yok, firmaya gidersiniz server yok dersiniz, size şunu derler biz Avrupadan alık firma yakında yeniden kurulum verecek ve beklersiniz, sonra yine çöp dolu servere 50-100 lira verirsiniz ve 2 sene boyunca verdiğiniz para 1000 liraların çok üzerine çıkmış olur.

Diğer tarafta ise yasal Digiturk ve Dsamat abonesi filmlerin, spor karşılaşmalarının keyfini kahvesini çayını içerek keyifle izler, sizde Dua edersiniz yayın kesilmesin diye, herkes ne olduğu belirsiz bu cihazları alırken sakın ucuza aldım düşüncesine inanmayın ucuza almıyorlar tam tersine yasal digital platform üyelerinden çok daha pahalıya saçma sapan bir cihaz alıyorlar !

Bu cihazlar Türkiyede farklı olmuş artık, el altından satılıyor demem gerekir ve aslada abartmıyorum net olarak el altından satılıyor, ve illegal bir cihazı ve serveri size satıyorlar inanılmaz paralarıda kazanıyorlar.

Bunu yapacağınıza en azından Avrupadan yasal kart aboneliği alın, server saçmalıkları illegal detaylarada bulaşmassınız orjinal kartla tv keyfini yaşarsınız, yayın kesilmez kacakcı ortadan kaybolmaz Ülkelerin yasal digital platform kartlarıdır ve ucuza alabilirsiniz.

Üstelikte yasal abonelikle ve Türkiye paketleride mevcut, Avrupada yaşayan tandıklarınıza aldırıp keyfini yaşarsınız veya 400-500 lira verip ne olduğu belirsiz cihazlarla illegal servislerin riskini alıp sıkıntı çekersiniz.

x xx

Tarih: 10 09 2013
Üst kategori: Recivier Uydu sistemleri
Alt kategori:

'HD uydu alıcıları ve server satışları,Avrupadan orjinal kart almak daha ucuz.' hakkında sorular, açıklamalar

 1. Erdem dedi ki:

  Merhaba bu konu gerçekten yıllarca başımı ağrıtan bir konuydu ben genellikle Server paylaşımlı cihazlardan mümkün olduğu kadar uzak durmuş bir kişiydim. İnsanlara bu sizin anlattıklarınızı yıllarca bende anlantım fakat kimse kulak vermedi bu yüzden fazla para kazanamadım. Aslında insanları alıştırdılar illegal yayın vermeyi çok büyük bir marifet sanıyorlar oysa tam manasıyla hırsızlık. İnanın server cihaz verdiğinizde başınız çok ağrıyor internet kopar müşteri sizi arar server ele geçer müşteri sizi arar yani zor. 3-4 sene önce yanlış hatırlamıyorsam italyada polis çok büyük bir operayon yaptı bu konuda server paylaşım yapanları tutukladı. İnanın ülkemizde o kadar pervasızca yapılıyor ki 5000 10000 adet abonesi olanlar bile var meslektaşlarımın bazıları çok güzel paralar kazandı bu işten. İşin ilginç bir tarafıda bu paylaşımlı cihazları üst gelir gurubuna mensup kişiler alıyor Doktorlar pilotlar üst düzey yöneticiler çok yaygın. Yani kısacası bu sorun kangren haline gelmiş durumda. inanın yaşadığım şehirde meslektaş demeye dilim varmıyor bir kişi var radyoda reklam bile veriyor alenen. Bir avrupa ülkesinde böyle bir şey mümkün olabilirmi acaba. Saygılarımla

 2. andy1 dedi ki:

  Anlattaıklarınıza ben gerçekten şaşırıyorum, yani bir Doktor yada gelir durumu iyi olan bu tür yasa dışı paylaşımlara nasıl girebiliyorlar akıl alacak birşey değil.

  İngilterede satış yapanlar var fakat bu satışlar yasal kartlar üzerinden yapılıyor ve ortalama en basit 3 aylı bir kart 50 Eurolar civarı, Türkiyede ise bedava dağılıyor yani Türkiyeden uyanık 50 Euroluk kart ile 5 Bin euro kazanıyor dememiz lazım. Avrupada birinin Türkiyedeki gibi özgürce server satması için kesinlikle ya beyin özürlü olması gerekiyor yada şaka amaçlı yapabilir, şakasının karşılığınıda berbat şekilde öder.

  Bilemiyorum elbetteki belkide bu kişiler bir yolunu bulmuştur biraz araştırdım aslında server satanlar net olarak Digital platformların kanallarınıda satıyorlar maç yayınları belgeseller sinema kanalları v.s hemde her yerde var, digital platformlar neden müdahale etmiyorlar bunuda anlamıyorum.

  Kimse kusura bakmasın lütfen, ama server alan İnsanın cidden aptal olması lazım bu serverler 1000 abonesi olan var demişsiniz nasıl izliyorlar nasıl keyif alıyorlar cidden saçmalık, birde bu sözde ucuz diye server alanlar aslında yasal digital platform üyelerinden daha fazla ödüyorlar haberleri yok.

  Tahminimce daha çok pAdult yayınlar için alınıyor Türkiyede, kaliteli beglesel veya spor yayını isteyen aklı başında Adama bedava verseler serveri almaz, hatta dün bir forumda gördüm Sony Panller konusunda birisi yazmış Server adult kanalları açarmı diye 3.000 lira panele veriyor birde server desteği istiyor, traji komik detaylar.

 3. Erdem antalya dedi ki:

  Merhaba daha önceki yıllarda genellikle lig tv için alınıyordu son 2 yıldır digitürk lig tv nin paylaşımına engel oldu bu yüzdendirki kart vermiyor yani kart dijitürk makinesi dışında çalışmıyor yani kısacası sadece sd kanallar paylaşılabiliyor Dsmart ise hiç mümkün değil çünki kullanmış olduğu şifreleme sistemi nedenyle paylaşım mümkün olamıyor şu anda sadece digitürk sd kanallar lig tv hariç paylaşolabiliyor. aslında son zamanlarda yabancı platformlar daha çok paylaşıma giriyor. Avrupada yayın yapan paltformların çoğu paylaşılıyor size sadece çanak kurdurmak kalıyor yayını alabilmeniz yeterli tabiki Sizind söylediğiniz gibi daha çok adult kanallar için kullanılıyor yerli platformlar artık cazipliğini yitirdi Çünki engelleme var. örneğin sadece hotbird uydusundan 20-25 tane Tematik adult kanal izleyebiliyorlar. hemen hemen bütün platformlarda adult kanallar mevcut. fakat bazı kullanıcılıar film kanallarını tercih ediyorlar. yabancı platformların paylaşımı konusu ülkemizde illegal sayılmıyor gibi bir şey zaman zaman digitürk bazı kişileri mahkemeye veriyor fakat yerli platform paylaşımı oran olarak bundan 3 yıl öncesine kadar çok düştü çünki Maçlar izlenemiyor. verdiğim sayılar çok iyimser sayılar aslında bu sayılar çok daha fazladır buna emin olun. ben dahi almadım olayın içinde biri olarak kablo tv aldım. İnternetle birlikte 43 tl veriyorum oldukça ucuz. Hem belgeseller türkçe görüntü kalitesi çok iyi ve hemde kesitisiz. Çünki server aldığınızda sadece HD olarak yabancı dilde belgesel izleyebilirsiniz. Uydu alıcı sitelerini incelerseniz kendilerini korumak için paylaşım bölümüne yerli platformlar paylaşımda yoktur ibaresi görürsünüz. Buda mahkemeye verilme ihtimalini ortadan kaldırmak için. zaten server verirken yerli platformları vermiyorlar. yerli platformları genellikle aracılar veriyor. Neyse bu konu fazla uzadı bu iş aslında bir sektör oluşturdu eskisi kadar olmasada kazançlı bir iş yapanlar için. sonuç olarak bunlara hiç gerek yok fakat illa kullanmak isteyenlerede bir şey diyemem kendi tercihleri. saygılarımla

 4. Alperen dedi ki:

  Avrupa’dan kart alma meselesini biraz daha açar mısınız?
  Yayınlar hangi uydu üzerinden? Cihazlar nasıl olacak? Bu işin yasallığı nedir?

 5. andy1 dedi ki:

  Tamamen yasal illegal hiç bir detay yok, yasal abonelikle alınıyor yani ortada illegal bir şey olmuyor, ve cihazla birlikte satılıyor veya cihazı aynen Digiturk,Dsmart veya Teladünya gibi Sky orjinali cihazını alabiliyorsunuz.

  Bunu almanız için tavsiyem Yurt dışında tanıdıklarınız varsa onlara aldırın her hangi bir sorunda firma desteğini alırsınız.