Goldmaster Ranger plus Uydu alıcısı test detay.

Goldmaster Ranger plus Uydu alıcı test detay.
Merhaba Goldmaster Ranger Uydu alıcıyı yakın bir zamanda test etme imkanım oldu.

Öncelikle söylemem gerekir ki Tv arkası alıcılara pekte sıcak bakmıyorum nedenlerinide daha önceki yazılarımda yazmıştım. Ranger Plus Ali işlemcili bir cihaz.

Goldmaster in üst modellerinde ST işlemci Orta modellerindede Conexant işlemci kullanılıyor. Daha eski modellerde IBM işlemci kullanılmıştı SD modellerde fakat bu cihazlar Kore Üretimi Topfield Board tı.

Ranger e gelince cihazı test ettiğimde beni fazla şaşırtmadı daha önceleri bu cihazı görmüştüm fakat bu kadar ayrıntılı incelemdim. Görüntü kalitesine gelince vasat üstü diyebilirim diğer tv arkası cihazlardan daha iyi fakat performans olarak yeterli değil.

Özellikle belirteyimki son zamanlarda SD yayınlar konusunda ki şikayetlerin nedenini bu cihaz bana öğretti. Test yaparken Kanal D yeyınlanan sabit stüdyo programını Kablo Tv ile karşılaştırdım inanın arkadaşlara hak verdim İnsan yüzleri kahve veya kavun içi tonlarda oysa kablo tv de normal ten rengi var resim ayarlarını değiştirdim fakat hiçbir şey değişmedi.

Buradan söylüyorum Panelin SD kanallarda kahve tonlarda gösterdiğini söyleyen arkadaşlara kesinlikle Bu olay Panelden kaynaklanmıyor. Tamamıyla Uydu alıcıdan kaynaklanan bir problem. Tabiki Ali işlemcininde buna katkısı bir hayli fazla. Tunere gelince diğer tv arkası cihazlardan kuvvetli fakat set üstü cihazlardan zayıf.

Kullanım kolaylığına gelince menüleri rahat kullanışlı fakat kanal taşıma konusu karışık ve biraz hantal ( bu çok önemli çünki burada kullanıcıların tarafından bakarak yorumluyorum) Frekans tarama ve kurulum iyi denilebilir.

Puanlama yaparsak resim kalitesi için: 6 Tuner : 7 Kullanım ve menüler için:7 diyebiliriz.

Bu cihazı ben illaki TV arkası almak istiyorum diyenlere tavsiye edebilirim Fakat iyi mükemmel görüntü performansı isteyenleri hayal kırıklığına uğratabilir. Genel ortalama olarak :7 denebilir. Fiyat performans olarak :5, 200-230 TL Kısacası şunu belirteyim kaliteli bir alıcının Fiyat sınırı 300Tl nin üzeri olarak görünüyor.

Şu ana kadar test edebildiğim hiçbir alıcı kablo tv nin performansını yakalayamadı. Bunu rahatlıkla söyleyebilirim. Özellikle Plazma panel kullanan arkadaşlara kesinlikle bu tip cihazlar performans bakımından yetersiz olacaktır hele kablo tv kullanmışlarsa bu fark öne çok fazla çıkar. Aslında fırsatım olmadı zaman sınırlı olduğu için farkı fotoğraflayamadım fakat ilk fırsatta kablo tv ile farkı fotoğraflayacağım.

Saygılarımla

Erdem Antalya

Screenshot_1

PSTN Modem (V90,56K) Yok
Ethernet Portu Var
DISEqC 1.0, 1.1, 1.2, 1.3
Bilgi Mail Yok
Gelişmiş Elektronik Program Rehberi (EPG) Var
Gelişmiş 2D Grafik Hızlandırıcı Var
S/PDIF Optik Dijital Ses Çıkışı Yok
OSD Display Yok
TV/VCR Scart Yok
Surround Ses Var
Zaman Kaydırma (Time Shifting) Var
Otomatik Diseqc Bulma Özelliği Var
Saklama Fonksiyon Özelliği Var
Geniş Arama Fonksiyonu Var
Dahili Bellek Yok
MPEG2 Video Desteği Var
Favori Kanal Listesi Oluşturma Var
Korumalı Flash Bellek Var
Merkezi Sistem Uyumluluğu Var
PIP Özelliği Yok
Çoklu Kanal Taşıma Özelliği Var
Ebeveyn Kilidi Var
MPEG4 ve DVB Desteği Var
Kısa Devre Koruma Var
Oyun Var
Kart Okuyucu Desteği Var
MP3 Çalma ve JPG Görüntüleme Var
USB Girişi Var
SMATV Sistemlerine Uyumlu mu? Yok
Değişik Formatta Görüntü Ölçüleri Var
VFD Display (Ön Panelde Kanal İsimleerini Gösterme) Yok
Yazılım Güncelleyebilme (USB ile) Var
Alt Yazı ve Teletext Desteği Var
HD Yayın Desteği Var
Gelişmiş Kilit Sistemleri Var
Çoklu Dilde Menü Desdeği Var
Uydudan Güncelleme Var
Yazılım Yükleyebilme USB
D-Smart’a uyumlu mu? Hayır
Tarih: 27 10 2013
Üst kategori: Recivier Uydu sistemleri
Alt kategori:

'Goldmaster Ranger plus Uydu alıcısı test detay.' hakkında sorular, açıklamalar

 1. andy1 dedi ki:

  Emeklerinize Sağlık, almayı düşünenler için sizin gibi Prosfosyonelden net detaylar ile bilgi almak cihaz hakkında satın almayı düşünenleri için net fikir verecektir.

  Saygılar

  Andy Swezniak

 2. Erdem Antalya dedi ki:

  Merhaba Andy1 bey son zamanlarda sitede biraz yavaşlama oldu umarım bir sorun yoktur inşallah Saygılarımla

 3. andy1 dedi ki:

  Erdem Bey, Teşekkür ederim ilginize sitede problem vardı uzun süre, halledildi sunucu ile alaklı bir sorundu.

  Bu sıralar yeni panelleri yazmadığımdan her halde sorun oluyor, fakat Türkiyede forumlardaki edebsizlerle uğraşmaktanda inanın yoruldum.

  Siteyi belkide Arkadaşıma vereceğim, bu sıralar hem işlerim yoğun hemde abuk subuk İnsanlarla uğraşmak inanın çok yorucu.

  İlginiz için tekrar çok teşekkür ediyorum.

  Saygılarımla

 4. Erdem Antalya dedi ki:

  Merhaba Andy1 bey öncelikle belirtmeliyim ki siteyi arkadaşınıza vermeyi düşünmeniz beni üzdü. Çünki kendisini bu konuda iyi yetiştirmiş bir insansınız. Sizden ziyadesiyle çok şey öğrendiğimi düşünüyorum. Abuk subuk insanlara gelince bence boşverin siz bize lazımsınız. Bakın şunu belirteyim bu bahsettiğiniz tip insanlarla uğraşmakla geçti hayatım. Bu konuda oldukça tecrübeli bir kişiyim. Fakat şunu öğrendim bu gibi kişileri muhatap almamayı. Çünki bunların en önemli silahı hakaret ve tehtid. Bu ülkede herkez kendini bir şey zannediyor. Bu tip insanların gözünü para hırsı bürümüş çıkarı olmasa selam bile vermez Bakın ben serbest olarak çalıştım şunu öğrendim dürüst davranırsan aç kalırsın işten anlamayan olursun bu konuda malesef ülkemiz bir öğütme makinesi gibi çalışıyor. Dürüst işini yapana hayat hakkı tanımıyor ve böylece ortalık çakallara kalıyor. Uzun lafın kısası siz bize lazımsınız dolayısıyla böyle kişileri dikkate alıp canınızı sıkmayın bu sitede yazmanız yeterli bence diğer sitelerde zaten bir şey yok. Bazen giriyorum bir sürü çoluk çocuk abuk subuk yazılar yazıyorlar bende soğudum inanın Anlayanbiri dışında hiçbir forum sitesine artık girmiyorum. Nerdeyse alışkanlık haline geldi sizde böyle bırakacağınızı yazınca gerçekten üzüldüm. Umarım herşey gönlünüzce olur Saygılarımla

 5. andy1 dedi ki:

  Erdem Bey,

  Donanımhaberde olanlar inanılmaz, zaten yazmama kararı aldım Cahillerle kendini uzman tanıtan net komisyoncuları geçte olsa öğrendim.Uzmanım diyenler malesefki hayatlarında anlattıkları panelleri dahi görmemişler, anlattıkları yalanlara kendileri bile inanıyor bu cidden komik ve tuaf.

  Uzman komedyen diyorum Samsung F500 serisini incelediğini yazmış, inanın bırakın incelemeyi paneli dahi görmemiş Adam, AVS foruma girip kopyala yapıştırı alıyor Panelook sitesinden üretici kodlarını kopyala yapıştırla yabancı terimlerle yazıp zavallı İnsanları kandırıyor.

  Arkasında belli firmalar var bu firmalar bu Adamı ve gurubunu destekliyor, ortada milyon liralık ticaret var.

  Türkiyede Başabakan çıkıyor gündem yaratıyor haberlerde görüyorum cidden tuaf enteresan, sen onlarla uğraşacağına Vergi kacıranlarla uğraş Adam Milyon liralık satış yapmış 1 kuruş Vergi ödememiş ortalıkta terör estiriyor ama Devlet görmüyor.

  Panelleri yazıyordum inanın soğudum, dedim ki bana kalmış İnsanlar demekki Türkiyede kendilerini kandıranları seviyor istedikleri panelleri alsınlar.

  Sizde gördünüz bir Arkadaşla en az 1 ay uğraştık hatta sizde yardımcı oldunuz önce ST50 aldım dedi, sonra geri verdim dedi 10 senelik panel daha iyi gösteriyor dedi.Beni panasonic yetkilisi ilan etti en sonundada gitt STW60 alıp övgüler yazdı.

  Eğer maddi düşüncem olsa sitede yazmazdım Gazetelerden teklifle aldım kabul etmedim, bu benim hobim teknoloji tutkunuyum fuarlara giderim anlaştığım ifrmalardan panelleri alıp test ederim, üstelikte farklı en az 3 sinyal taşıyıcısı ile panelleri görörüm yazarım yani üst kalite bir hdbox ile panele mükemmel demem yada iyi demem, bu sebeblede bir çok seriyi siteye eklemedim, eklesem İnsanların parasına yazık inanıp alacaklar.

  Sizin gibi kaliteli İnsanları tanıdım bu inanın mükemmel birşey, şunu demeliyim malesef sizler gibi İnsanların sayısı çok az. Avrupada olsanız inanılmaz paralar kazanırsınız çunki, Avrupada lafa değil Ustalığa bakarlar ve Ustaların tamamıda inanılmaz paralar kazanır sebebi Ahlaklı ve Şerefli İnsanlardır 100-1000 Euro için Karakterini satmazlar.Böyle oluncada bu Adamlar günün 12 saati doludurlar yani randevusuz asla iş yaptıramazssınız.

  Sizler gibi İnsanlar malesef ki yok ediliyor, sahtekar çıkıyor iş değil hırsızlık yapıyor ismide Usta oluyor.

  Saygılarımla

 6. Erdem Antalya dedi ki:

  Merhaba Andy 1 bey öncelikle güzel sözleriniz için teşekkürler. Bahsini ettiğiniz kişiyi bir süre sonra dikkate almayı bıraktım çünki yazdıklarından malesef biraz kasıt ve bilgi azlığı anlaşılıyordu. Açıkça söylemek gerekirse bu tip kişilere fazla kızmamak lazım çünki yaşadığımız ortam ve teknoloji konusunda yapılan propaganda sonucu bu. Crt Tv lerin bittiği panellerin başladığı dönemde Biliyorsunuzki LCD lerde çokta iyi bir performans yoktu Led LCD ler çıktığında öyle bir rüzgar estirdilerki en ideal görüntü Bu panellerde alınıyor insanlar satın aldı kullanmaya başladı ve bu insanların kafasında bir standart oluşturdu. Plazmalar hakkında öyle kötü propaganda yapıldıki ilk zamanlar buna nerdeyse ben bile inandım. Fakat işim gereği bu Tv leri inceleme fırsatı bulunca propagandanın aslında bir satış politikası olduğunu anladım. Meslektaşlarımdan farklı bir özelliğim vardı bir dönem kameramanlık ve fotoğrafçılık yapmıştım doğru renk doğru kontrast ve doğru ışık nedir sıradan vatandaşa göre biraz daha iyi bilirim. Bunun ışığında led LCD lerin söylendiği kadar iyi olmadığını karşılaştırma yaparak farkettim. fakat o dönemde yayınlar bu şekilde olmadığı için bu panellerin alınmasını ve kullanımını çokta gerekli bulmuyordum. İnsanımızda genel bir yanlış kanı var her yeni çıkan iyidir düşüncesi bu çokta doğru değil. Çünki bunu çok tecrübe etmiş bir kişi olarak yeni çıkan her şeye atlamamk lazım. Örneğin bahsettiğiniz DH sitesinde bir yazı vardı sizde burada bir tartışma içerisindeydiniz bu yazıda 4K tv lerden bahsediliyordu inanın öyle saçma sapan yazılar yazılıyorduki güldüm geçtim sanki 1080 yayınlar standart olmuş herkez panel almış 4-5 tane UHD yayın var sanki gibi konuşuyorlardı hatta sony nin bir yetkilisi videoda bu tv leri alırsanız 1080 yayını UHD ye çevirir diyordu. Bu ülkede insanların alnında salak yazıyor herhalde geçmişte bu filmi gördük HD yayın yokken 16:9 yayın yokken bir sürü panel satıldı şu anda geldiğimiz ortamda bu paneller ömrünü tamamladı hatta bazıları efsane bile oldu :) nasıl bir efsane ise bu. 4:3 SD yayın izleyerek nasıl efsane olnuyorsa.Bu ülke teknoloji çöplüğü oldu zaten bu yüzden bu bahsettiğiniz komisyoncularda bundan çok iyi nemalanıyor. İnsanlara hemen yazmaya başladılar övmeye başladılar insanlara ihtiyacı olanı değil onlara en çok para kazandıranı tavsiye ediyorlar. Bu yüzden size rica ediyorum yazmaya devam edin kimseye aldırmayın çünki sizin yöndendirmelerinizle 1 kişiye faydalı olmanız bile önemli. bir hikaye var bilirminiz adamın biri denizde gelgit esnasında karada kalan ve ölmek üzere olan deniz yıldızlarını tekrar denize atıyormuş adama demişlerki ne önemi var sen bir tane atıyorsum yüzlercesi ölüyor demişler adamda şöyle cevap vermiş evet önemi yok ama benim kurtardığım deniz yıldızı için önemi var çünki onun hayatı kurtuluyor. Sizde burada 1 kişiye bile yardım etseniz yine bu değerlidir. Saygılarımla

 7. andy1 dedi ki:

  Erdem Bey çok Teşekkür ederim, desteğinize ve mükemmel örneklemnize çok güzel bir örnekleme ellerinize sağlık.

  Türkiyede haklısınız UHD panel tanıtımı yapılıyor ve firma yetkilisi 1080p yayını UHD 4K çözünürlüğe yükseltiyor diye bir saçmalıkta sunmauş. SOmrak lazım aslında ama soran yok tabiki 1080p Yayın veren Kanal varmıd iye birde bunu 4K çözünürlüğe update edecek panel satıyor aklınca, cidden komik ve tuaf.

  Bugün Bluray Player alınsa dahi standart 1080p Bluray plyerlarda dahi görüntü farklı %5 dahi olmayacaktır, panel artı uyumlu cihaz şart.

  Bugün artık yani 2014 ortalarında hdmi kablodan bir çok harici cihaza kadar yeni seriler çıkacak, bir çoğuda çıktı. Üreticiler pastayı o kadar güzel pay ediyorlar ki siz paneli aldığınızda hemen arkasından farklı cihazları sürüyorlar şuan UHD paneller bir 10 sene için yeterli sonrasında ise 3D sanal görüntüye döner herşey.

  Uzman denilen komedyenlere birşey diyemiyorum, inanın Adam ömründe paneli görmemiş bana diyor ki ben LG ciğerini bilirim cahillik diz boyu. 70 yaşına gelmiş ama ne edeb ne saygı hiç birşey yok. Para için aklına geleni yazabiliyor.Kimsede sormuyor senin LG dediğin firma 30 sene öncesinde kaldı, malesef Adam yine utanmıyor Test konsunda paneli açmaktan bahsediyor yani kasasını açıp içine bakmayı kıt zekasıyla test sanıyor.

  Forumlarda zaten yazmıyorum, dediğim gibi herkesin parası kendine ait gider alır.

  Türkiyede digital yayıncılık olurmu bana göre 5 sene içinde imkansız, firmaların bir çoğu HD yaını bırakın 16:9 formatta yayın yapmıyorlar, halen 20 senelik çekim kameraları ile yayıncılık yapan kanal dolu.İnanın Avrupada yerel kasaba kanalları dahi HD yayın yapıyorlar, Türkiyede ise reklamlardan gecede yüzbin liralar kazananlar halen SD yayın yapıyor.

  Şuan gerçek digital yayın yapan sadece Teledünya var sanıyorum, onlarda malesef Devlet kurumu inanılmaz kalitesiz kanallarla dolu, ucuz olması avantaj aslında Devlet biraz sahip çıksa iş bilen bir yönetici verseler, inanılmazın ötesinde para kazanan bir firmaya dönüşür.

  Bazı şeyleri anlamak imkansız, Türkiyenin kendi uydusu var ama kanal kiralıyor, yöneticilik yapamıyor, SKY özel kuruluş tüm Dünyaya kanal satıyor, Polsat aynı şekilde.

  Konu uzuyor kusura bakmayın, her halde daha doğrusu bana göre 2014 senesi sonuna doğru 3 digital platformdan 2 si batar bu benim görüşüm tabiki. Sebebi ise bu yayıncılık anlayışı ile hizmeti sadece para zannetmekle İnsanları bıktırdılar.

  6 Dev üretici kendi Smart medya kanallarını açıyor, merak ediyorum kime artık kanal satacaklar.İtalyada başladı bile hatta gecen ay Halk Kanalları protesto etti bildiğiniz sokakta gösteriler yapıldı pahalı fiyatlar yüzünde. Şimdi İtalyada İnsanlar Smart paketler kiralamaya başladı, hem daha ucuz hemde sorunsuz.

  Yakında Türkiyede İnsanlarda tercihlerini değiştireceklerdir. Ayda 20 liraya belgeseller kanalları dahil kart abonelikleri başlar.

 8. Erdem Antalya dedi ki:

  Merhaba geçenlerde bir teknomarkette gördüm LG nin yeni bir 4K panelini sergiliyorlardı 11000 tl civarında etiketi vardı görüntüyü biraz inceledim 1080P slayt gösterisi yapan bir görüntü vermişler biraz inceledim normalde olması gereken bir görüntü fakat 1080p den fazla detay yok sadece panelin yeni bir teknoloji olması aydınlatma sisteminin gelişmiş olması nedeniyle önceki led modellere nazaran daha dengeli bir ışık ve kontrast vermesi nedeniyle resimdeki abartı kalktığı için aslında olması gerektiği gibi gösteriyor bu nedenle daha iyiymiş gibi görünüyor. Satıcıya neden 4K bir görüntü vermediklerini sorduğumda gerek yok 1080 görüntüyü 4K ya update ediyor dedi çok şaşırdım çünki tv deki görüntüyü benim st50 aynısını veriyor tabiki sıradan vatandaş bunu bilmediği için onlara çok iyiymiş gibi geliyor. bu çok yanlış bir satış politikası. İnsanlar neden bu panele 11000 tl vereyimki sorusunu baştan kesmek için uydurulmuş bir gerekçe. Ben şahsen bu parayı verecek durumda olsam bile vermem. Yayın teknolojisni biraz bilen bir insan buna inanmaz çünki çözünürlük 1080 ise 1080dir bunu sanal olarak bir noktaya kadar yükseltebilirsiniz fazlası soruna yolaçar. İnternet sitelerinde azda olsa 4K Recever satışları başladı fyatları 1000 Civarında diyelimki bu alıcıyı aldınız 4K yayın yok şu anda ki bu yayınların başlaması ve yaygınlaşması zaman alacak bu cihaz bu zaman zarfında eskiyecek bu da saçma değilmi. Bana göre bu insanların yenilik zaafını kullanark cebinden gereksiz para çıkmasını sağlamak. Bu gün türksat uydusunda deneme yayını yapıyorlar sadece fakat hiçbir yayıncı kuruluş daha 1080 yatırımını bile yapmamışken hatta böyle bir şeyi düşündüklerini bile zannetmiyorum. Buna kısacası ne denir biliyormusunuz dereyi görmeden paçayı sıvamak. Bahsettiğiniz digital platformlar bile fazla para vermemek için düşük bant aralığı ile çalışıyorlar çünki artık maliyetler ortada hal böyleyken nasıl oluyorda böyle bir teknolojiden bahsediliyor anlayamıyorum. Ben Analog dönemdede amatör olarak ilgilendim şunu söyleyeyimki Analog yayında bile bazı avrupa kanalları bizim şu anda ki Sd digital yayın yapan kanallarımızdan bile iyi durumdaydı örneğin Eurosport ,TV5, Sat1,Tve gibi kanalların Analog yayınları bile bu günki sd yayınlaradan neredeyse iyiydi diyebilirim. Neyse konu çok uzadı söylediğiniz gibi gelecekte neler olacak hangi platformlar batacak hangisi çıkacak göreceğiz. Fakat olan vatandaşa oluyor. Vatandaşın cebinden para çıkıyor ben buna kızıyorum. Saygılarımla

 9. andy1 dedi ki:

  Erdem Bey,

  Panel alacak İnsan çok bilincsiz sanıyorki aldığı panel en mükemmeli örnekde verebilirim, bugün bir Vatandaş VT60 alsa evindeki harici cihazlar vasatsa VT60 alacağı görüntü piyasada satılan 1000 liralık paneller bir farkı olmaz olması mümkün değil, sadece görüntü iyileşmesi olabilir hepsi budur, renk değerleri ve diğer özellikler vasatın üzerinde asla olmayacaktır.

  Bir ara ucuz serileri yazdım Türkiye kullanıcıları için ve alanların tümü halen inanılmaz memnunlar bazende soruyorlar yine aynı kalitede ürünler olacakmı, elbetteki hayır sebebi Türkiyedeki satıcılarında uyanması ucuz kaliteli paneli satmak onların zarar temesi demek, şimdi bakıyorsunuz tüm seriler pahalı ve belli seviyedeki cihazlar.

  4K yayınblara gelirsem, şuan Türkiyede imkansız olacağınıda sanmıyorum olması için ciddi bir yatırım gerek, Kore dahi yeni yeni 4K yayınlara geçmeye başladı, Amerikada belli kanallarda iptv üzerinden yayınlar yapılıyor veya bluray olarak satılıyor.

  Çok güzel örnek vermişsiniz mağaza UHD paneli satıyor ve size komikte bir açıklama yapmışlar, oysaki UHD panelin vereceği görüntü ile satndart panelin vereceği görüntü aynıdır birşey fark etmez.Standart normal bir blurayde dahi görüntü fark etmeyecektir sadece kenar keskinliği fark eder bunun içinde UHD panele binlerce lira vermek bana göre anlamsız.

  Zaten böyle olmasa Panasonic halen Plazma belli serilerini üretmeye devam etmezdi 103 inclik paneli çıkarmaya hazırlanıyorlar.

  Panasonic her ne kadar 2014 son desede şuan durum biraz farklılaştı özellikle gelen talepler belki pansonic için yeniden düşünme kararı aldırabilir.Samsung ve LG panasoniz panel üretim kararları alması bunda etkende olabilir.Gerçi Samsung şuan Panasonic Plazmaların çok ciddi rakibi konumuna geldiler, birazda Panasonic korktu demek gerekiyor Korelilerle fiyat rekabeti yapmaları imkansız.

  Ne diyelim Türkiyede İnsanlar artık bilincleniyorlar, eskiden panel efsaneleri yaratan uyanıklar vardı, İnsanlar gerçek yüzlerinide anladılar.Tek efsane paradır panel teneke yığınları asla efsane olmadılar olmalarıda imkansız.

 10. Erdem Antalya dedi ki:

  Merhaba andy1 bey Bu gün test ettiğim bir uydu alıcısı hakkında yazı yazmak istedim. Goldmaster4600HD Bu cihaz Ali İşlemci olupta Fiyat performans olarak beni şaşırtan bir cihaz diyebilirim 150-200 TL arasında satılan bu cihaz Ucuz ve kalitesiz cihazların yanında farklı bir yere sahip oldu benim gözümde cihazı ilk incelediğimde HD performansının diğer Ali işlemcili cihazlardan daha iyi olduğunu gördüm. En ilginci ise SD performansı ilk etapta tatmin edici gelmemesine rağmen menüde renk kontrast ve renk ayarları ile tatmin edici boyuta gelmesi. Burada bu şu anlama gelmesin bu cihaz çok iyidir çok mükemmmeldir değil diğer Ali işlemcili cihazlarla karşılaştırıldığında daha iyi demek isterim. PVR özelliği media player özelliğide zaten standart oldu diyebilirim bu özellik ise vasatın biraz üzerinde.
  Cihazın kutusunda 24K altın kaplama olduğu yazan HDMI kablosu var tabiki ben bu kablo değilde hama 10.2 gp kablo ile test ettim. Cihazın sinyal işlemesi ise diğer Tv arkası cihazlarla karşılaştırıldığında oldukça iyi Menü ise kullanışlı ve yarı interaktif denebilir menü renkleri ise genellikle mavi ve koyu mavi tonlarda rahatsız edici değil. Kanal taşıma ve kanal silme konusu ise biraz hantal fakat bu fiyat aralığındaki bir cihaz için normal. Bu incelemede şunu kısaca söylersek 150-200 tl arası bir bütçe için ideal bir cihaz diyebilirim Diğer Ali işlemcili cihazlardan daha performanslı olmasıda ilginç Genellikle danışan arkadaşlar uygun fiyatlı cihaz sorduğunda fazla seçenek olmadığı için bu cihazı yazmak istedim. Saygılarımla

 11. andy1 dedi ki:

  Erdem Bey,

  Muhteşem birisiniz inanın, detaylı test sonucunu yazarsanız eminim bir çok Arkadaşımız fazlası ile memnun olacaktır. Bu sıralar işlerden inanılmaz yoğun haldeyim, birde Finlandiya fuar toplantısı araya girdi. İnanın emeklilerin sohbetlerini görünce içim gidiyor, kafamda ne teknoloji kalıyor nede iş.

  Tuaf bir cevap oldu fakat, İnternete şuan bağlandım ve yazınızı gördüm, ellerinize sağlık.

  Saygılarımla
  Andy Swezniak

 12. Erdem Antalya dedi ki:

  Merhaba Andy1 bey övgü dolu sözleriniz için teşekkürler. O sizin muhteşemliğiniz diyebilirim. Burada yardımcı olmaya çalışıyorum fakat genellikle ucuz serileri yazmak ihtiyacı duyuyorum çünki herkez pahalı serileri sormasına rağmen 150-200 tl aralığında bütçe ayırıyorlar ve anlatımlar genellikle biraz boşa gidiyor malesef uydu alıcısı konusunda biraz sınırlı bütçe ayrılıyor bende mecburen düşük bütçeli ucuz serilerin optimum seviyede olanlarını yazıyorum hiç olmazsa ucuz cihazın en iyisini yazıyorumki iş görsün yukarıdaki yazdığım 4600 cihazın detaylı yazısını yazacağım şu anda zamansızlıktan yazamadım kusura bakmayın pahalı olanında en uygununu yazmaya çalışıyorum fakat sanıyorum yanlış anlaşılma oluyor örneğin Atlanta HD box T yi önermemin nedeni fiyat performans açısından 300-350 Tl fiyat aralığında satılmasına rağmen diğer 500-600 Tl lik cihazlarla nerdeyse aynı performansa sahip bir cihaz sizinde başınıza gelmiştir hemen yanlış bir anlaşılma oluyor sanki diğer sitelerdeki komisyonculardan insanlar sıkıldığı için öyle zannedenler olabiliyor malesef sizde çoğunlukla böyle bir yaklaşım sergiliyorsunuz bazen uygun serileri yazıyorsunuz ben sizi anlıyorum insanlara boşuna fazla para vermeyin demek istiyorsunuz ki bence bu sağlıklı bir yaklaşım. Malesef insanların beklentileri biraz farklı. Genellikle sitelerde abartılı yorumlar olduğu için oluyor bu diye düşünüyorum.Son zamanlarda ilginç deneyimler yaşıyorum şu anda Panelleri incelerken zaman daha geniş olduğu için nette yazılanların nedenlerini anlayabiliyorum. Yeni seri alıcıların üzerinde resim çıkış ayarları daha detaylı olduğu için performansı arttırabilmek mümkün olabiliyor bu konudada yazım olacak fakat zor bulunan yada ülkemizde satılmayan cihazları önermekten kaçınıyorum çünki sonrasında yaşanacak sorunların çözümü zorlaşabiliyor. Bu konuda alıcıdan beklentimiz önemli olan fakat malesef insanların beklentileri çok farklı olduğu için çok iyi bir cihaza kötü teşhisi koyabiliyorlar. Buda bence yanlış bir yaklaşım biçimi bu yüzden sizinde burada yazı yazarken ne kadar zorlandığınızı anlıyorum bunu temel nedenide bu zaten. saygılarımla

 13. andy1 dedi ki:

  Erdem Bey,

  Çok güzel ve bana göre en net ve kesin derler ya can alıcı noktaya değinmişsiniz. Sizde Bende hiç bir firmanın veya her hangi bir mağazanaın sorumlusu veya sahibi veya komisyoncuları değiliz. Okuyanlar bunu çok iyi algılamalılar ki burda okdukları yazıların net görüşler olduğunu anlayabilsinler.

  Gecen gün bir Arkadaşımız 1000 liralık bir hdbox soruyor, sizin gibi yanıtladım bu cihazı almak yerine benim eleştirdiğim ki rgb değerleri içindir bin liralık cihazdaki fark değer açısından sadece %20 kalite sunar stnadart ayarlarda ise arada fark yok denecek kadar azdır, 200 liralık nekxt serisini almasını söyledim sanıyorum alışmamış, pahalı cihazı mükemmel sanıyor. Kafsında sınırlar koymuş yani kendisini kandırılmaya hazır hale getirmiş.

  Dün yine bazı forumlara baktım, birileri net firma çalışanları ve bu kadar net şekilde ortadaki masum Vatandaşları inanılmaz yönlendiriyorlar. Tairkat misali demem gerekiyor zaten Türkiyede özellikle belli cihazlarda 5 firma var İnsanlar 5 firma arasında futbol topu gibi gidip geliyorlar.

  Türkiyede satılmayan cihazlar konusu ben yazacak birşey bulamıyorum, Türkiyede tekelcilik en üst tepe noktasında, ve İnsanlar net olarak bir cihazı almaya mecbur bırakılıyorlar örnek PH670 şuanda İnsanların nerdeyse zorla satılan bir seri haline gelmiştir, çunki Türkiyede butce sorunu olan herkes bu serileri almaya mecbur bırakılmıştır.

  Türkiyede serbest piyasa varmış, bu çok güzel bir masal olur.

  Saygılarımla

 14. güven / VAN dedi ki:

  Andy bey merhabalar başka bir kısımda da uydu alıcısı konusunda soru sormuştum fakat sitenizin bu kısmını sizin “inceleme yazım var” dedikten sonra farkettim ph670 serisine iyi bi performans sunabilicek çok da fazla profesyonellik istemeyen bi uydu alıcısı tavsiyesi yapabilir misiniz

 15. guven van dedi ki:

  Andy bey merhabalar hd uydu alıcısı tavsiyeniz var mıdır cok profesyonel kullanım gerektirmeyecek ve plazmanın performansını verebilicek şekilde bir cihaz söylemeniz ya da tavsiye etmeniz gerekirse hangi modeli tavsiye edersiziniz

 16. andy1 dedi ki:

  Sayın guven van,

  Sitemizde Erdem Bey bu konuda bilgilidir önerdiği serileri tercih edebilirsiniz. Türkiye şartlarını bilmediğim için tavsiye edeceğim serilerin fiyatları malesef yüksek kalıyor.

  Andy Swezniak

 17. andy1 dedi ki:

  Sayın güven / VAN,

  Sitede benim birebir detayları ile test ettiğim cihazı sanıyorum gördünüz, vasat bir seridir HD olması avantajdır fiyatıda her halde 120 lira ceviraı olarak söylendi belkide daha ucuzdur, pek bilemiyorum. Erdem Beyin önerdiği serilerde bakabilirsiniz.

  Binanızda Teledünya kablo tv şebekesi var ise hiç uğraşmayın, Teledünya aboneliğini alıp keyfinize bakın.Verdikleri yayın kalitesi ve hd box kesinlikle satılan bir çok serinin üzerinden kaliteli görüntüyü almanıza olanak sunacaktır.

  Andy Swezniak

 18. semik58 dedi ki:

  yoo ben aldım hiçbir sıkıntısı yok goruntu kalıtesıne gelınce de suan ıcın zaten ıstedıgın klıteyı yakalma gıbı soz konusu degıl bıle cunkı ızedıgmız kanllar 10 u gecmez hd kalıte olrak. ha urunun tek bır sıkıntısı var kanal gecıslerı. dıger yonden mukmmel bı urun.eger uydu alıcı alcaksanız avuc dolusu para dokmenıze gerek yok full hd bır urun almanız ıstedıgnz goruntuyu almanıza yetr artar bıle ıslemcısıymıs cartı curtu bos işler. eger guzel yayın seyredeyım dıyorsan d-smart veya lıg tv..yanı kısaca oda parayla:):):)hadı eyw