3D Gözlüksüz teknoloji Gerçek görüntü, 3D Projektor şok olacağınız detaylar

x (1)

Firmları her halde benim kadar inanılmaz derecede sıkı takip eden birisi daha yoktur, bu sebeble 2 sene önce verdiğim bir haberide tekrar veriyorumki 1 sene sonra şaşırmayın ilk siz sitemden öğrenmiş olun !

Norweç’li firma (ismini vermiyorum) sebebi ise firmanın Dünyaca ünlü belgesel kanalı ile yaptığı antlaşma gereğidir, fakat detayları yeni verilere göre tekrar güncelliyorum !

Norwec yaklaşık 6 senedir üzerinde çalıştığı 3D projeksiyonun  bitiş aşamasına geldiler, gözlük yok, perde yok, sadece cihazdan ibaret, görüntüyü yansıtmak için hiç bir şeye ihtiyacınız yok, ne duvar nede perde, 3D projeksiyonun ürettiği resim odanızın tam ortasında yada yazlık evinizin bahçesinde gerçek 4K ve 8K resim üretebilen çözünürlüklere sahip bir cihaz !

3D bu projektörün perde olarak kullandığı şey ise hava yani bildiğiniz havadan bahsediyoruz, cihaz üzerindekii sensörler sizin belirlediğiniz alan kadar yere istediğiniz resmi konumlandırabiliyor, en başlarda bunu toz yani sis zerrecikleri ile denemişlerdi pek kullanışlı olmadığı için bugünki muhteşem teknolojiyi yakaladılar !

2015 ortalarında, Polislerinde işi zorlaşacak, asılsız şikayetlere hazır olsunlar :)

Evin ortasında gerçek boyuttaki İnsanların inanılmaz görüntü kalitesinde sizlere sinema zevkini sunma keyfinide başka bir cihazın vermesi şimdilik çok zor, görüntünün içinden geçebilirsiniz çunki projektörü isterseniz yemek masanızın üzerine konumlandırabilirsiniz, tabaklarınızın üzerinden atlayan, Leoparlar yada filler yada aklınıza gelen her hangi bir filmden sahneleri yaşamak herkesi mutlu edeceğinine eminiz.

Elbetteki burda size araştırmalardan resimler versem inanın tahmin edemeyeceğiniz kadar şaşırırsınız, zamanı gelince yayınlayacağım, çunki AR-GE mühendisi bir çok Arkadaşım Üniversitelerde senelerini vermiş araştırmacı Dostlarım var, teknoloji düşünüdüğünden çok daha uç noktalarında, bu gelişim ise 1991 senesinden beri son hızıyla devam ediyor, o kadar inanılmaz ürünler geliştirildiki malesef alınan resim sonuçları mükemmelken, cihazın ürettiği resmi yansıtacak sorunsuz iletkenler üzerinde  halen çalışılıyor.

Norwec aslında bu işlerde teknoloji devi sandığınız bir cok Ülkeden daha ileri seviyede, hatta bu 3D olayını yeni nesil savaş gemilerinde dahi uyguluyorlar ve Amerikanın tüm diretmelerine rağmende bu pateneti satmıyorlar, kendi Hucum botlarında kullanıyorlar, tamamen hayalet gemi yaratmayı başardılar, radarlar algılayamıyor çıplak gözle belirli mesafeye gelene kadarda görmeniz olanaksız hatta gemiden fırlatılan füzeyi daha son ana kadar algılmanız imkansız Hucum botun üzerindeki tüm techizatlar özel teknoloji ürünü ile kaplanmış haldeler, meraklıları araştırabilirler, konum olmadığı için kısa örnekle geçiştirdim.

Seneler öncede Türkiyede bir resim paylaşmıştım, Norwec Askeri kamujlaj elbislerinden bir örnekti, kamujlaj elbisesi üzerindeki özel chipler ve organik ledler çevresindeki 90×110 cmlik görüntüyü tamamen Askerin üzerinede odaklıyor yani bir yerde ters projeksyon tekniğine sahip, Askerin 2 metre yakınana giderseniz ve kımıldarsa fark edebiliyorsunuz, diğer türlü orda sadece ağaç yada toprak görebiliyorsunuz yada hangi nesne varsa onu, elbetteki sadece özel tatbikat denemeleriydi.

Gözlüksüz bu muhteşem cihazın takipcileride oldukça fazla, 2015 senesinin ortalarından sonra Dünya tahmininizin çok ötesinde olacak, emin olabilirsiniz.

Cihazın fiyatı açıklanmasada yaklaşık 130.000 Euro seviyesinde olacağı sanılıyor.

 

 

Tarih: 06 02 2013

'3D Gözlüksüz teknoloji Gerçek görüntü, 3D Projektor şok olacağınız detaylar' hakkında sorular, açıklamalar

 1. Ender-İstanbul dedi ki:

  Sayın yönetici pana 50st 50 plazma için 3d gözlük tavsiyesi alabilir miyim. teşekkür ederim.

 2. andy1 dedi ki:

  Sayın Ender-İstanbul, Panasonic.tr adresinden satın alabilirsiniz veya doğru gözlük desteğini sorabilirsiniz.

  Andy Swezniak

 3. Ender-İstanbul dedi ki:

  Sayın yönetici bende zaten doğru gözlüğü kastetmiştim. model ismi/isimleri vererek yanıtlarsanız sevinirim.teşekkür ederim.