Galatarsaray Mancini:Zavallı Türkiye Liginize geldim,ne istiyorsunuz!

x

Mancini Dün öyle açıklamalar yapmış hayretler içinde dinledim, akıl alır şey değil!

Mancini İngiltereden neden istenmediğininde aslında durumunu özetliyor, egosu tavan yapmış birisi, İngilterede Basına aynı şekilde sataşmaları ile kendi sonunu imzaladı ve Dün Türkiyede İngiltereden teklif geldiğini ima etmiş hatta Real Madrid’ten dedim ya ego tavan yapınca beyinle agızdan çıkan cümlede bu şekilde olabiliyor.

Beni üzense Basının yani Türkiyedeki basının tuaf yabancı hayranlığı, Adamlar suratlarına tükürse ”Abicim İtalyan tükürüğü içinde balgamda var, yala yala şifadır” diyecekler!

Türkiyeyi Mancini net şekilde geri kalmış zavallı bir Ülke görüyor.

Mancini ne diyor, Türkiye gelmeyebilirdim ama Türkiyeyi tercih etmiş, kelime altıda en detay şekilde aşağılıyor, kimsede sormuyor sana Senede 4.5 Milyon Euro veren Avrupada bir kulup varmıydı diye? İngilterede bu sebeble istenmeyen Adamdır, Chelsea maçında Morinho tepkisi bunun en net ispatıdır, Manciniyi ciddiye dahi almadı hatta umursamadı bile.

İnanın Fatih Terim olsaydı Morinho hayatının İngiltere kariyerinin en riskli maçını çıkacakdı ve buyuk ihtimallede bu dökülen Chelsea rahatlıkla elerlerdi. Yabancı futbolcuların Chelsea macındaki utanmazlıklarını ise yazmıyorum, Galatasaraı armasını sanki zavallı bir kulupte oynuyoruz dercesine, mac sonu tebessümle elendiler. Drogba Galatasarayı ciddiye bile almadığınıda göstermiş oldu, Ben Galatasaraydan buyuğum dedi Chelsea macında ve bunuda gösterdi. Galatasaray Drogbanın altında ezildi, İngilterede alay konusu oldu.

Ünal Aysal ise şahsen üzüldüm, Mancini acıklamlarına doğru demiş, Adam Ülkeni ciddiye almıyor ama başkanı haklı diyor. Ve Mancini gidebilirim diyor, Galatasaray kulub Başkanı olsam konuşmasını bitirmeden yanına gider Güle Güle herşey için Teşekkür ederdim elini sıkar, Toplantı bitmiştir derdim.

Türkiye adına üzüldüm, Manciniye teşekkür edilip derhal Ülkesine hatta özel uçakla geri gönderilsin. Türkiye ona fazlası ile büyük geldiğinide sanıyorum taraflı tarafsız herkes anlamıştır.

Andy Swezniak

Tarih: 26 03 2014
Üst kategori: Haber - Aktüalite, Spor
Alt kategori:

'Galatarsaray Mancini:Zavallı Türkiye Liginize geldim,ne istiyorsunuz!' hakkında sorular, açıklamalar

 1. akın dedi ki:

  Yazık ve günah!
  Kamyon dolusu para kazandığın ülkeye hakaret ediyorsun. İnsanoğlu çok nankör gerçekten. Bunu bu tip insanları gördüğümde çok daha rahat anlıyabiliyorum. Bu adamın kazandığı parayı ömrü billah günde 24 saat çalışarak göremeyecek insanlar var. Ama Mancini Bey’imiz her geçen gün sıkıntısını daha da artırarak belli ediyor. Neden? Çünkü kovulduğu zaman bir kamyon dolusu daha tazminat alacak. Ve bu zavallı diye tabir ettiğin ülkeden elini kolunu sallaya sallaya gidecek. Hata kimde? Sözleşmeyi öneren başkanda. Futbol bilgisine ve kendine zaten güvenen bir insan sözleşmesine kovulma tazminatı olarak milyonlarca tl’lik madde koydurmaz. Maç içinde bizim bilgisayardaki menejerlik oyunlarını oynadığımız gibi dakika başı taktik değiştiriyor adam. Onu çıkar onu al, onu orada oynat buraya çek şuraya koştur. Saçma sapan bir teknik direktörlük yapısı. Ben hayatımda böyle bir teknik direktör tarzı daha görmedim. Ama şu yüzde yüz gerçek ki türk futbolcusunun dilinden türk teknik adamlar anlıyor. Ve türk teknik adamlarla başarı yakalanıyor. Baktığımız zaman Galatasaray en büyük başarılarını Fatih Terim’le yakaladı, Trabzonspor’da ve milli takımda Şenol Güneş çok önemli işlere imza attı. Ama yine bu yabancı adam sevdası. Anlamak mümkün değil…

 2. andy1 dedi ki:

  Akın Bey,

  Mancini bu tuaflığı İngilterede aynısını yapmıştı, başarısızlığı kendinde değil ya Basında yada Ülke koşullarında arayan egosu yüksek bir kişilik.

  Türkiye hakkında görüşü Türk futbolu hakkında ifadeleri ise hem üzücü hemde tuaf, çalışan birinin çalıştığı sözleşmeli patronuna Ben giderim deme hakkı yok, ya işini yapacak yada zaten kovulacak!

  Galatasaray Başkanı halen haklı diyebiliyor, Sayın Aysala sormak gerekir hendi firmlarında geleceği belirsiz bir işe yatırım yaparmı asla zaten Dünya capında zeki iş Adamlarından bir tanesi, Galatsarayda Fatih Terim kişiliği altında Aysal aslında ezildi, ve bunuda kaldıramadı bir şekilde Sayın Terimi kavdu ki Terim Dünya çapında gerçek marka Adamlardan birisidir.

  Fatih Terimle çalışmak zor tabiki, eğer kişilik kompleksiniz varsa Terimin gölgesi bile Adamı ezer, Sayın Terim Milan başındayken ve Fiorentina Başındayken bunları yaşadı, Her iki kulup Başkanıda çok net olarak ezildiler ve Terimle çalışmadılar.

  Böyle yazıyorum Galatasaraylı değilim hatta Türkiyeden hiç bir takımı tutmam yanlış anlaşılmassa sempati bile duymam, Arsenal ve Liverpool daha doğrusu Liverpool dersem doğru olur Cocukluğumdan beri bu takımın renkleri ile buyudum, hatta çizgi romanları ile, Fatih Terimi ise cidden çok severim Türkiyenin güclü yüzüdür aslında gerçek Türkiye kişiliği demem lazım.

  Yabancı Teknik Adamalara bakarsanız bu Adamların Türkiyeye saygısı olmadığınıda görürsünüz hatta parasını yediği kulup taraftarına dahi saygıları yoktur. Daum Bursa spordaydı ve kovulduğunu okudum, 10 seneye yakın Türkiye gecmişi var Türkiye sayesinde hayatında kazanamayacağı paraları kazandı, Lütfedip Turkçe konuşmayı bile kendilerine özel kompleks yaptılar. Bu herşeyin zöetidir Ülkeye saygı nedir görmek isterseniz Çalıştığı Ülkeye saygısı olanlar ilk yaptıkları şey o Ülkenin lisanını öğrenmektir.

  Şenol Güneş Korede çalışırken takip ederdim, inanılmaz bir kişilik Harika bir İnsan İngilterede tanışma fırsatımda oldu çok kısa sürede olsa İnsana saygısı inanılmaz bir Adam.Keşke Avrupada takım çalıştırsalarda Bizlerde gurur duysak, Fatih Terim ve Şenol Güneş çok güçlü kişilikler, kompleksli kulup Başkanları bu Adamlarla çalışamaz altında ezilirler ve bir şekilde kovarlar.

  Diliyorum, Mancini Türkiye için ders olur, Chelsea maçında gördünüz umursamazlığını aslında ordaki umursamazlık neydi biliyormusunuz, İngiltereden kovulmasının utancıydı. Drogba sayesinde Basın fazla üzerine gidip alay konusu yapmadı, Morinho ise en güzel cevabı verdi muhatap bile almadı hakkında yoruma bile tenezül etmedi.

  Mancini yerinde Terim olsaydı inanın Morinho her halde Kilisye geceden gidip sabaha kadar Dua ederdi, Terimim çalıştırdığı takımlar her zaman en inanılmaz tuaflıkları sergilediklerini yabancılar çok iyi bilirler, Messiye Ronaldoya sorsanız Terim karşısında asla iddialı tek cümle kurmazlar, sonucu berbat olabilecğini çok iyi bilen sporculardır. Manciniye ise kendi sporcusu bile saygı duymaz örneğide İngileterede yaşandı Boletelli isyan etti ve olmadık şeyleri yaptı M.City kariyerini bitirmesinede Mancini sebebtir, Balotelli İngiltere kariyerinde buyuk etkendir.

  Buyuk ihtimal Mancini parasını alır ve gider, belliki Futbolcularlada ciddi şekilde sorunlar var her ne kadar kendisi sorun yok desede, bir bakarsınız Balotelliye yaptığını Galatsaraylı bir futbolcuyada yapabilir.

  Andy Swezniak