Futbolda yabancı sınırlaması,Türkiyede Futbolu bitirmektir.

x
Türkiyede son dönemlerde Futbolcu transferlerinde belli oranda sınırlamalar en fazla konuşulan detaylar arasında. Türkiye Yabancı sınırlaması ile net şekilde tuaf sacma bir korkaklık içinde. Bu yorumuma kimse farklı bakmasın, Türkiyede yabancı sınırlamasındaki amaç Türk futbolunun gelişmesi için diyenler varsa bunları ciddiye dahi almak hatadır.

Bunları ciddiye alanlarıda şahsen anlmak imkansız, kim bu İnsanlar diye sormak gerekir 18 yaşında bir futbolcusu Türkiyede 6-7 milyon Euro Türk futbolcusu!

İyide bu Futbolcu bu kadar süper yetenek ise neden hiç bir Avrupa kulubu transfer etmez diye düşünen yok, Türkiyede daha futbolun başında bir Genç süper yetenek ilan ediliyor, Fenerbahçeli sözde süper yetenek Salih Uçan !

Her halde 10 sene daha Süper yetenek Semih Şentürk akibetini yaşayacak kulup binasında yaşlanacak, süper yetenekler ya bu sebeble kuluplerin kapısında transfer için bekleyen Kulup antronerleri var, hayal satıyorlar Salih Uçan standart bir futbolcudan ötesi değil ve bu gidişi ilede yetenek diye bekleyenler Semih Şentürk akibetini görürler.

Bu Gençleri süper yetenek ilan eden basın sadece hayal satıyor, Dünyadan habersiz gazete satılsın asparagas haberlerden ibaret gerçekler!

Bu Gençler kimle rekabet edecekler buna bakan yok, Türkiyede 4 kalbur üstü Yabancı futbolcudan ibaret Ülke, Yabancı transferi kalksın o zaman görelim Türkiyede bu Yetenek ilan edilen Gençleri işte o zaman Türk Futbolunun gerçek yüzünü görürsünüz, bu Gençler ya hak ettikleri değeri bulurlar gideler alt liglerde oynarlar yada akranı Gençler ile kora kor rekabete girerler formayı almak için.

İngilterede durum budur, süper yetenek hiç kimse yoktur kendisini ispat etmelidir, binlerce rakipleri arasından sıyrılan gençlerde zaten Premier ligde Dünyanın en büyük organizyanonda boy gösterirler, Türkiyede ise tam tersine Genç Salih Ucanın rekabet edeceği kimse yok, yan gel yat misali yazık bu Gençlere inanın çok yazık, 30-35 yaşında artık son para kapısı Türkiyede para kazanma derdinde olan futbolculardan ibaret bu Cocuklarla kimle rekabet edecekler düşünen yok.

Dahada korkuncu var Türk Gençleri Avrupalı rakipleri karşısında kimse darılmasın tir tir titriyor, dua ediyorlar aman yabancı bir Ülkeden istemesinler diye, gidemez korkuyor Cocuk alışmamış, eğitim verilmemiş, Avrupayı tanımıyor bilmiyor. Bugün Almanyanın en standart kulubune transfer olsa inanın maça çıksa bayılır 40 bin kişi karşısında.

Arda Turan bu konuda inanılmaz kaliteli bir örnektir, bakın Avrupada para için değil kariyeri için oynayan Avrupalı görüşüne sahip tek Türk futbolcusudur, Gençler Arda örneğini almalılar, basının gazı ile süper yeteneiğim diye birde bakarlar alt ligde Dünyası şaşmış halde bulur kendini.

Tuncay Şanlı bir örnektir, İngiltere Almanya derken hiç bir yerde tutunamadı, çunki Tuncaya Türkiyede süper yetenek denilmiş kendiside inanmıştı, Avrupa gitti Dünyası şaştı nerdeyse futbol oynayamadanda geri döndü.

Yabancı tranferi kalkmassa Türkiyede Futbol gelişir alt yapı gelişir diyenler sadece masal anlatırlar, köhne Vatan Sakarya edebiyatı ile Türkiyenin 50 senesi yok edilmiş, Türk futbolunun hali ortada, Avrupada oynayan bir futbolcusu var, ne kadar acı ve düşünülmesi gereken bir durum oysa, Türk Futbolcusu Avrupadan korkuyor ödü kopuyor, ayakları titriyor. Cocuklar rekabeti bilmiyor, kendi akranları ile yarışmayı bilmiyor.

Transfer yasağı kalksın, İngilerede Transfer standartı getirilsin iddia ediyorum 5 senede Türk futbolu inanılmaz gelişim içine girecektir, Gençler bir anda her kulupte Avrupanın gözde kuluplerinin listesinde olacaktır. rekabet korkmamalı Türkiye rekabetten asla zarar gelmez, tam tersine rekabet her ortamda itici bir net güctür.

Salih ucan örneğine bakın görürsünüz, Futbolcu olamadan, Magazinin gözdesi oluverdi.

Transfer yasağı bir saçmalıktır, Türk Futbolcusuna yapılan bir eziyettir, Genç Cocukları Avrupalı emsallerinden dışlayan bir fanatizmdir.

Andy Swezniak

Tarih: 12 01 2014
Üst kategori: Haber - Aktüalite, Şikayet - Eleştiri, Spor
Alt kategori:

'Futbolda yabancı sınırlaması,Türkiyede Futbolu bitirmektir.' hakkında sorular, açıklamalar

 1. H. Sanlı dedi ki:

  Size sonuna kadar hak veriyorum,oldukca güzel bir yazı.Tabiki bu yazı içeriğini Turkiyede uygulamak zor. Bakın Futbol oynadım profosyonel olarak,Kulup isimleri yazmıyorum polemik ve soz hakkı olmasın düşüncesi ile. İlk Tarnfser oldum 35 yaşında eski futbolcular bırakın rekabeti ağzınızı açamıyorsunuz, 18 yaşında Cocuk nasıl bu adamlara laf edebilir. Forvet oynuyorsunuz şu cekeceksiniz arkanızdan bir anara -bana bırak- ve bırakıyorsunuz vurmaya korkuyorsunuz, top auta cıkıyor ses yok, bizim gibi genler vursa kufur kıyamet neden bırakmadın.
  Yabancı futbolcu 35 yaşına gelmiş, kulupte bir anda krala dönüşüyor rekabet edemiyorsunuz Adam zaten marka isim sahada koşamıyor ama adamın adı var.Szin dediğiniz gibi 18-20 yaşında yabancı gençler olsa herşey değişecek, rekabet edeceğiz avarupalı genc akranlarımızla daha keyifli daha guclu rekabete gireceğiz.Gelen yabancıların hepsi 30 yaş üstü laf edemiyorsunuz,30 yaşında adam bakmayın biz Türk futbolcuların tuaf bir saygısı var haklıda olsa buyukler karşısında birde futboldaki kültür eklenince yani Usta çırak ilşkileri tek laf edemiyorsunuz.
  Yazınızdan dolayı tebrik ederim, keşke basında destek verse, bu transfer rezilliği son bulsa.

 2. arasıra dedi ki:

  Haber kanallarında hep Avrupa liglerinin özetleri yayınlanıyor. Avrupa ligini Türkiye liginden daha iyi biliyorum Andy Hocam.

 3. andy1 dedi ki:

  Sayın arasıra,

  Türkiye ligi tuaf ama Türk İnsanı izleyemiyor. Buna hiç bir şekilde benim aklım almıyor. Ulusal bir lig ama Ülke İnsanı bırakın maçları özeleri dahai izlyemiyor, ne denilebilir veya bu konuda Türkiyede yetkililer ne diyorlar açıkcası bilmiyorum.

  Diyeceksiniz ki Avrupada böyle birşey varmı, kaba tabirle cevap vereyim bunu uygulmaya sokmak için, yetkililerin çıldırmış olmaları gerekir. Halkı bırakın Kuluplerin tamamı ligleri protesto eder maçlar oynanmaz. Mahelle kanalları dahi maç özetlerini yayınlıyor bırakın Ulusal kanalları, Halkın haber alma hakkını hiç kimse gasp edemez. Türkiyede yapılan net şekilde gaspın ta kendisidir.