Fatih Terim (İhtiyarlık kompleksi): Rıdvan söylediklerinde dikkatli olsun

x

Bu yazıma başlamadan birşey açıklamak isterim, Türkiye’de bir Futbol takımı taraftarı değilim fakat Türkiyede belli takımları izlemeye çalışırım, Trabzon spor, Bursa spor, Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray ve Rize spor gibi fırsatım oldukçada izlemeye çalışrım. Doğrusu iyi oynayan takımları izlemek keyiftir buna inanırım.

Dün SKY tvde maçı izledim, Hamit’e şaşırdım ya bu Hamit Türkiye’de canavar olmuş sakatlamak için oynuyor kasap gibi, Günah Adamın aşil tendonuna öyle bastıki inanın yerimden kaltım sanki benim canım yanmış gibi bu kadar hain olmak neden?

Fatih Terim gerçekten çok severim, enteresan bir Adam Ailesine verdiği değer yüzünden Terime olan sevgim inanılmaz şekilde büyüktür, dün şaşırdım ve üzüldüm, Real Madrid maçındaki Adama ne oldu?

Fatih Terim bu tavırlarını izleyince aklıma tek birşey geldi İhtiyar İnsanların tepkileri bir nevi sendrom, çevrelerini algılayamamak gibi, o an sanırlarki Dünyada tek doğru kendileri ve bu tür İhtiyar İnsanlar bazen sınırları rahatlıkla aşabiliyorlar, çılgın bir tuaf şiddetin tutsağı oluyorlar, dün Terim aynılarını malesefki yaptı inanılmazdı ve kendisi sonradan izlediğinde eminim çok utanmıştır yada üzülerek söylüyorum İhtiyarlık sendromu başlamışsa bu yaptıklarının doğru olduğuna inanmaya devam edecektir. Fatih Terim’in bu tavırlarını İnsanlar dahada fazla göreceklerdir hatta her maçta tuaf davranışlarıda net artacaktır.

Türkiye’de yaşayanlar galiba Yurt dışında yaşayanlar kadar net detayları çözemiyorlar yada görselerde artık alışmışlar herşey normal geliyor, Terim İngiltere örneği veriyor ama İngilterede bunu yapsa Türkiye gibi olmaz, İngiliz medyası Babasını bile tanımız inanılmaz ağır yorumlar olurdu ve ciddi bir cezada alırdı, Alex Ferguson ve Hakem örneğini verdi orda Ferguson Terim gibi sağa sola koşup Saha görevlilerine saldırmadı, saldırmak aklından bile geçmemiştir sayın Terim emin olsun, Fergoson’un futbol kariyeri biterdi Terim gibi yapsaydı. Fergosun ve Hakemin kafa kafaya örneğindeki Küfürleride karıştırmış, İngilterede küfür farklı birşeydir, Türkiye’de ise çok farklı birşeydir Polis’ede ”F.k you” diyebilirsin sana güler geçer gider, ordaki küfür değil sadece bir mesajdır bunuda herkes bilir, Küfür detayı fazlası ile derindir örnek Lily Marlen’in FUCK YOU şarkısı gibi, küfür değil hayata bir isyandır bazı şeyleri Avrupa ile kıyas yapmak bu sebeble Türkiye için fazla yanlış olur.

Terim’in yardımcılarını ise inanmak bile zor, kopya klon terim olmuşlar terim ne yaparsa aynılarını yapıyorlar aslında kimse kızmasın ben onların isimlerini zaten bilmiyorum ama kopya terimler demek istiyorum, gerçekten inanılmaz komiklerdi Arkadaşlarla güldük tam komedi gibiydiler, sonunda atıldılar aslında atılmak için herşeyi yaptılar, sonrada Terim’in yanında tuaf şekilde daha doğrusu Terim ismi altında ne kadar ezildiklerini simgeler gibiydiler, gerçekten komikti.

Hakem’e kızıyorlar Hakem böyle maçlarda ne yapabilirki, düşün küfür edenler, üzerine yürüyenler ve 50 Bin kişinin öfkesi altında fazla yapacakları birşey yoktu, sahaya inen tuaf bir holigan ve düşün bu holiganı tutmaya çalışan futbolcular, Terim İngiltere örneği vermiş, İngilterede oslaydı şuan o Holigan fazlası ile cezasını alırdı tabiki Kulup ve ve antrenörlerde yani tam bir maç değilde şiddet filmi gibiydi.

Rıdvan Dilme’e kızıyor, sayın Terim sen kızmadan önce kendini bir izle bakalım sonra yorum yap yaptıklarından utanacaksın. Rıdvan Dilmen tabiki yakışmadı diyecek, aksine derse Türkiye’ye saygısızlık eder, Gençlere şiddet güzeldir sizde yapın demekle aynıdır. Rıdvan Dilmen bence çok kibar bir açıklama yaptı, bunun adı şiddettir herşeyi ile ortada Terim şiddeti. En kötüsü ise inanılmazdı ben şimdi Küfür ettim yaptım diyebiliyor hemde Gençlere tüm Türkiye’ye bu mesajı veriyor.

Ne diyebilirim, Türkiye’de bunu Fatih Terim gibi İnsanlar tapıyorsa, sahalarda şiddeti kimse kınamasın kınayanlarda konuşmamalılar.

Galatasaraylı yönetici ise hepsinden komikti, Pravakasyon vardı diyor, Pravakasyonu yapan kendileriydi zaten olayları bu konuma getiren tek kişi var Fatih Terim, rakip takıma bakın cidden üzüldüm.

Galatasaray’ın bunu yapma nedeni belliydi, Maersin İdman yurdu ilk yarıda maçı 5:0 yapabilirdi, bu korku Terimi çıldırtmış olabilir ve bu hameleri yapmayı planlamışta olabilir. Sonrasında zaten maç yoktu.

Andy Swezniak

Tarih: 07 04 2013
Üst kategori: Futbol, Haber - Aktüalite, Şikayet - Eleştiri
Alt kategori:

'Fatih Terim (İhtiyarlık kompleksi): Rıdvan söylediklerinde dikkatli olsun' hakkında sorular, açıklamalar

 1. ahmet gaziantep dedi ki:

  hocam malesef spor yorumlarınız tv yorumlarınız kadar başarılı değil :)))

 2. andy1 dedi ki:

  Açıkcası spordan pek anlamam:)

  İzlemesini severim ve Fatih Terim’i inanın bir Baba gibide seven birisiyim, belki yanlış cümleler kullandım ama bu kadar Dünyada önemli bir Teknik Direktör’ün daha sakin olmasını isterim, kendini malesefki fırsatçılara yem yapıyor buna üzüldüm.

  Hamit’e gelince tuaf olmuş Türkiye’de Almanyada böyle değildi herkes onu centilmenliğini severlerdi, bilemiyorum belkide Türkiye’de fazla gergin spor ortamı var ondanmı etkileniyor anlamıyorum. Fenerbahçede Meireles içinde geçerli tanıyamıyorum Avrupada sakin Abi gibi duran Meireles gitmiş saldırgan biri gelmiş, belkide Gazeteler bu Futbolcuları böyle gergin yapıyor.

  Fatih Terim’e gelince açıkcası isterdimki, Türkiye’de bu kadar yeter artık, İngilterede veya Almanyada üst düzeyde takımda izlemek istiyorum, İtalya İnşaAllah gitmez Milan büyük ihtimal alacaktır ama gitmesini istemem. İnşaAllah Liverpool başına gelir:)

  Liverpool taraftarı olarak isterdim, takımı %100 şuanki durumundan süper bir konuma taşıyacaktır.