Efsane Panel Televizyon Pioneer Kuro-Panasonic dikkat! Paranızla efsane olmayın!

x

Son günlerde gelen mesajlar ile alakalı olarak bu konuyu acmak geregi duydum. Pioneer Kuro Efsane komedisi bu seferde Panasonic Plazma serilerinde kullanılmaya başlanmış, Neye göre Efsane satanlara sormanız gerekir elbetteki bir kac detayla acıklamak istiyorum.

Türkiyede halen Efsane panel komedisine inanlar malesef var, şunu bilsinler bu paneller ne efsanedir nede mükemmeldir hatta günümüz teknolojisi ile kıyas dahi edilemeyecek eski teknoloji cihazlar tabiki üreticileri tarafından dahi sonlandırılmış serilerdir. Panasonic için tabiki gecerli değildir şuan halen en iyi seriler arasında fakat Efsane olmayacakları mutlak bir sonuc

Bu mükemmel televizyonlar Avrupada neden satılmıyor diye sorun?

Peki bu kadar Efsane panel bu Adamlara sormak lazım Sharp Elit Plazma serisi çok daha mükemmelken neden bu kadar ilgi görmedi?

Bir detay var Sharp Elit, Pioneer Kurolar hitaben yapılmış, üreticilerin tuturmadı diye umud ettikleri serilerdi nerdeyse hiç tutunamadan kayboldu gitti. Bugün Pioneer Kuro serisini çıkarsın aynı durum yaşanacaktır, yani satışları hatta LG serileri kadar dahi olmayacaktır.

Cunki Çinde üretimi yapılan panel varken Sharp Japonya üretimi Plazma serilere para neden versinler, para kazanmazlarki Adamlar zeki, Çinde halen üretilen serileri nerdeyse bedavaya montajlatıp süper paralar kazanıyorlar, tabiki bellli Ülkelerde, marka takıntısı olan Ülkeri inceleyen satıştaki panelleri görürsünüz, sonra Avrupada gerçek performanslı serilere bakın herşey çok net ortaya çıkacaktır.

Amerikada ise bir çok eyalette bu ürünleri kullanmamalrı halka acıklandı, sebebi Ülke Enerjisine yaptıkları buyuk enerji kayıpları sebebiyle.

Şimdi 2014 sonu piyaslarını biraz anlatmak isterim bu yazımı isterseniz not alın, karşınıza Efsane diye masal anlatanada gösterirsiniz!

Panasonic 2014 sonu ile Plazmaların üretimini tamamen sonlandırıyor, ne tuaftır Çinde depolarda 50 inc VT50 serileride dahil bekliyor.

Samsung ve LG burda tebrik etmek gerekiyor, Plazma serilerin üretimine devam ediyorlar ve edecekler. Amerika firmların gerçek verilerinin ölçüldüğü Ülkedir ve Samsung artık Amerikanın yeni lideri Japonlar arkalarında muhteşem destek olmalarına rağmen, Tüketici yani Halkın gözünde artık eski imajlarına sahip değiller eski imajlarını kazanmalarıda imkansız gibi Bana görede imkansız. Tüketiciler butcelerine göre marka tercihini yaparlar.

Japon televizyon üreticilerinin sonu ise Klima üretimi ile final bulacak gibi görünüyor, Mitsbushi en net örnektir Harika Laser Panel işinden biranda klimaya döndü, Panasonic Türkiyede Televizyon işinden bir anda klima satıcısı oluverdi.

Japonların marka takıntıları her zaman Bizim markamız muhteşemdir takıntıları kendi sonlarını hazırladı. Dev bir çöküşü 10 sene içinde yaşadılar ve devam ediyor.

Samsung LG yani köre ile başlayan teknoloji devrimi, Çinide uyandırdı zaten tüm teknoloji şuan Çin üzerinden yapılıyor montajlanıyor, Dedilerki neden UHD 4K Panellerle bu pastadan en büyük dilimi Biz almayalım. Bir anda Amerika piyaslarına UHD 4K Serilerini girdiler üstelikte 1000 dolar ve %100 bir senelik anında degişim garantisi ile Çinli firmalar o kadar guclü piyaslara girdiler ki Japonlar daha UHD 4K panellerinin keyfini yaşayamdan Çin panellerin altında kaldılar, hemde Çin stratejisi çılgınlık denilecek cinsten, UHD 4K panelimi al kullan, 1 sene boyunca koşulsuz geri iade garantisi Servislerle uğraşmayın stratejisini sundular.

Sonuçmu 4K UHD Paneller ortlama %30 Amerikalının evlerine girdi yani Çin markları, 1000 dolar gibi para ile  ilk tepkiler yani kullanıcı memnuniyeti ise aynı degerde mükemmel olmasada Çin üretimi UHD 4K paneller Gençler arsında 1 numarya yükseldi tamamı oyun amaclı kullanan monitör kirliliğinden bıkan bir kesim, yorumları ise %100 Game performans ürünleri olarak tanımladılar.

Anlayacağınız hem Japonlar hem Koreliler Çinden hiç düşümedikleri bir Panel dersi aldılar, henüz UHD4K Panellerini dahi tanıtmadan Çinliler çoktan tekenoloji meraklısı evlere girmiş oldu.

Avrupa ne yapıyor, Avrupa her zamanki Amerikan ve Japon fanatizmine destek veriyor, Avrupa Birliği Ülkeleri Çin ve Kore ürünlerine gümrük sıkıntılarını üst seviyelere taşımaya gayret gösteriyorlar.Çin bunuda aşmanın yolunu buldu Avrupadan firma satın almaya başladılar diğer türlü Avrupanın katı gümrüğü ile uğraşmanın imkansız oldugunu öğrendiklerinden, Avrupayı kendi tuzagına düşürdüler.

Türkiyede ise konu başlığımızın en üzücü detayınıda görmüş oluyorsunuz, üretim dahi yapmayan üretici panelleri Efsane diye satılıyor, Avrupalı 1500 Euroya 60 inc UHD 4K paneli kullanıyor. Kısaca Avrupa çöpünü Türkiye gibi Ülkelerde paraya çeviriyor.

Gecen sene bir yazım vardı, Panasonic VT60 kullanıyorum diye yazmıstım, malum forumda Efsane avcısı pazarlamacılar kıyameti kopardı, Sen nasıl VT60 kullanırsın, birşeyi unuttular Avrupada aynı dönem VT60 serilerini bir çok magazadan herkes 1600 Eurolara alabiliyordu, bugun alan yok kimsede almaz UHD 4K 60 inc panel 1500 Euro, kim ne yapsın Panasonic serilerini Panasonic karalaması sakın algılamayın!

Panasonicte aynen Benim dusuncemi yansıtan tanıtımlarını yapıyor, yeni nesil serilerinde Panasonic LcdLed ve UHD serilerinin Plazma serilerinden çok daha performanslı olduklarını anlatıyor renk kalibrasyon degerleride arada fark olmadığını ısrarla tanıtımlarında gösterdiler. Yani Panasonic Plazma üretimini bitirmeden aynı teknolojiyi LcdLed serilerinde kullanmaya başladılar.

İki sene onceki yorumumu bulun ve okuyun, bugun Panasonic teknolojisinin birebir tanımını verdim dedimki Panasonic ara dönem LcdLed serilerinde test yada nasıl denir bir nevi deneme ürünlerini satışa soktular, bunlar genelde kısıtlı seriler ve satış ömürleri en fazla 6 ay olan belli serilerdi.

O dönem Ben bunları yazdığımda forumların komik komisyoncuları yine isyan ettiler küfürler havada ucustu. Oysaki ara dönem ürünlerini alın dediğimde ve alanlara bakarsanız halen aynı kalitede serilerin neden olmadığını bana sorarlar, sebebi bellidir firmalar yeni geliştirkleri ürünleri kısa ve kısıtlı üretimlerle piyaslara sokar nabız yoklarlar, Panasonic bu konuda en muhteşem firmalardan biridir. Arkasından ise Amiral serileri 1 sene sonrası satışlara girer ama firmaları takip edenler ara serilerin ne oldugunu çok ama çok iyi bilirler. Bakın Panasonic C serisi plazmalar, muteşem performansı bu ürünler HD ready olarak piyaslara sürüldü devamıda olmadı, numelik ürünler arasındaydı, alanlar ise panelin performansına inanamadılar halen kullananlar panelin performansına inanamazlar, oysaki 50 inc panel 1300 liradan satıldı ve 6 ay gibi bir zamanda tamamen piyaslardan yok oldu.

Devamı olan Amiral serilerine bakarsanız görüntü kalitesinin ucuz C serileri ile nerdeyse bire bir aynı kalitede oldugunu net şekilde görürürsünüz.

Uzun bir yazı oldu, dilerim okursunuz bu Sizin televizyon seciminde daha net detayları görmenize sebeb olacaktır.

Efsane panel mi? Paranız varsa Nostalji eski ürün seviyorsanız tabiki alın, evde bir köşeye süs olarak koyup gelenlere 15 sene öncesi yapılan ürünler diye anlatırsınız, Avrupada bunu yapan çok kişi vardır fakat panelleri kullanmak için almazlar daha çok notsalji amaçlı görüntü olarak kullanırlar.

Andy Swezniak

Tarih: 30 03 2014
Üst kategori: LCD - plazma önerileri
Alt kategori:

'Efsane Panel Televizyon Pioneer Kuro-Panasonic dikkat! Paranızla efsane olmayın!' hakkında sorular, açıklamalar

 1. Fehim dedi ki:

  UHD yeni bir teknolji değilmi endy bey vede şunu sorayım türkiyede 1,600TL civarı 42 İnch civarı hangi TV alınır futbol ıvır zıvır izlemem Cevaplarınıziçin şimdiden teşekürler vede Şu internet ne zaman ucuzluyacak

 2. andy1 dedi ki:

  Fehim Bey,

  Plazma tv tercihi yapabilirsiniz veya yeni seriler yakinda firmalarda satisa cikar daha iyi tercih yapabilirsiniz.

  Internet ucuzlamasi gorunen suan icin zor, Size moral bozacak bir detay verirsem hersey dahi iyi anlasilir. Bugun bir Internet kullanicisi yaklasik olarak 9 kisiye satın aldigi urunu dagitiyor. Yani en yuksek hizda interneti alip ortlama kisi basi 20 liraya kullaniyorlar. Sizin gibi Namuslu Insanlarsa malesef kotali paketler ile bu Adamlarinda vergilerini oduyorlar.

  Andy Swezniak

 3. Fehim dedi ki:

  Bu sorun çözülmez hele ki türkiyede berde anladım artık 3mbps ay sonu kadar adil kota nersinden tutrsanız orası elinizde kalıyor upload yok fahiş fiyat

 4. andy1 dedi ki:

  Fehim Bey,

  Ortada umursamaz birileri var bunlarda belli, dernekler yasasinin arkasinda keyif yapan birileri. Yada Adamlar demekki super mesguller bunu goremiyorlar isleri basindan askin. Ne diyebilirim Sozde 8 mbit ama ozunde 3 Mbit Internet 30 Euro olan bir Ulke Turkiye, Avrupali ise bu fiyata 20 mbit sinirsiz keyif yapiyor sehirlerden bahsetmiyorum Avrupanin koylerinden bahsediyorum.

  Adil kota denmis, gunumuz teknolojisinde 50 gb kota download yapan biri icin 24 saatir geri kalan 29 gun Firmaya 3 mbit icin 30 euro verir.

  Tuketici dernekleri bugun bir kampanya duzenlese ve firmayi mahkemeye verse inanin sorun biter, orenkeleri ortada Avrupa birligi Ulkeleri ortada, emsal Ulkeler ve fiyatlari ortada.

  Ingilterede 1500 Paunda alan isci 60 Paunda full 4 full internet ve tv yayinlarini sinema kanallarini kaliniza gelen dahili tum paketleri bu ucret icinde satin alabiliyor 20 mit internet ev telefonu hd kutusu kisaca her sey dahil.

  Turkiyede 1000 lira alan Adam massinin %6 sini firmaya oduyor ev telefonu ile bu oran %10 seviyelerine cikiyor, diger yanda Avrupali ise harika teknoloji keyfi yasiyor.

  Ne denilebilir?

  Hesap ortada, firma ortada!

  Resmi Abone sayisi 7 Milyon!

  Kacak kullanici sayisi en az 20 Milyon, Devlet bunu goremiyorsa Siz ne derseniz deyin hic birsey degismez. Dun bir yerde okudum utandim Rezillik desem degil Hirsizligin en rzil pislik halini yazmis Adamlar, tek bir abone Sinirsiz internet kullaniyorum 8 kisiye veriyorum daha guclu bir wireles modem hangisidir diye soruyor.

  Ve Siz Namusunuzla onurunuzla seferinizle calmadan paylasmadan, Vergisini odeyen karakterli Insanlar bu Hirsizlarin tüm yukunu tasiyorsunuz. Firma izliyor Devlet izliyor, hirsizlar keyif yapiyor, Namuslu Vatandas en rezil hizmeti aliyor.

  Firma istese bu olayi 2 ayda bitirir, Avrupada neden Insanlar calmiyor?

  Bazilari Gavur der ama o Gavur Gelecegini Vergisini Hirsiza yem yapmaz, aninda sikayeti yapar. Yazik cidden yazik 20 milyon kisi Devletinin vergisini caliyor,Hastalarin Engellilerin yoksulun haklarini ellerinden aliyorlar ne icin?

  Andy Swezniak

 5. ölker izmir dedi ki:

  sayın andy swezniak panasonic 42stw60e plazma yada lcdled almak istiyorum tavsiyenizi merak ediyorum teşekkürler iyiki varsınız kolay glsin

 6. ölker izmir dedi ki:

  yada 2000lira civarında iyi bir model arıyorum tavsiyeniz varmı