Dövme Yaptıran Kadınlardan Erkekler kaçıyor,Sorunlu kişilik ifadesi.

x

Günümüzde Erkek ve Kadınların hem özel hayatlarındaki problemleri hemde kişisel problemleri birleşince ortaya gerçekten ciddi sorunlar çıkıyor.

Kendi çevremde gördüğüm ve ilgimi çektiğinden bu konuları okumanın ötesinde ciddi olarakta Tıbla Uğraşan Psikolojik danışmanlarada sordum, bu konuda şanslıydım çevremde çok fazla Doktor Arkadaşım var. Bir araya geldiğimizde kişilik sorunları, tepkileri vucud dili hakkında bir çok detayıda öğrendikçe aslında her İnsanın kendisini net olarak hiç konuşmasa dahi tanıttığınıda öğrenmiş oldum.

Dövme konusu çok ilgimi çekmiştir, elbetteki yaptırmadım yaptırmayıda asla düşünmediğim bir detay özellik. Dikkatimi çekense Arkadaşlarımın dövme konusundaki ciddi şikayetleriydi, nerdeyse %95 çok ciddi bir Oranda Kız veya Erkek Arkadaşlarından Dövmeleri yüzünden ayrılmışlardı.

En büyük şikayet sebebiyse İlişkilerinde Dövmeyi neden yaptırdın konusu, çuki her dövme bir anlam ifade ediyor manası olmayan tek bir dövme dahi yok. Kimisi dışlanmış olmanın verdiği yada kendini öyle sandığı için çevresine tepki olarak yaptırmış ve yaptırmayada devam ediyorlar.Genelde artık hem kariyerlerinde hemde özel hayatlarında dövmeleri yüzünden çok ama çok ciddi sorunlarıda yaşıyorlar. Bir çok iş yeri Dövmesi gözüken veya dikkat çeken İnsanları işe almıyor bunun sebebide gelen Müşterilerin Dövmesi olanlara farklı gözle bakmaları  oluyor.

Türkiye için elbetteki bu yazdıklarım pek anlam ifade etmiyordur çunki Dövme yaptıran İnsanlar fazla sayıda değil, Avrupada ise Gençler arasında ciddi bir talep var sonrasında ise malesef Dövme bir çok sorunuda hayatlarına getirmiş oluyor. Avrupalılar artık Dövmeyi Fetişim olarak görüyor, Kız veya Erkek tanışıyor ve bir süre sonrada Dövme yüzünden ciddi sorunlar başlıyor elbetteki sonu kacınılmaz olarak ayrılık oluyor.

Dövmeli İnsanlar öyle hale geldilerki artık ayrı bir Klan olarak yaşamaya başlarlarsa kimsede şaşırmasın, Aileler içinde yapılan Araştırmalarda dahi Çocuğu dövme yaptıran Anne ve Babalar Çocuklarının artık farklı olduğunu düşünüyor yani sanki farklı yeni bir kişilik gibi ve verdikleri cevaplar çok ilginc, sorunları artık bizi ilgilnedirmiyor çunki farklı bir kişilik olarak görüyoruz, tek kaynağıda dövme sanki kendi Çocukları olmaktan çıkmış gözle bakıyorlar.

Bunda en büyük etkense elbetteki Medya ve Görsel Sinema ve Video endüstirisi, aslında bu kaosu başlatan herkesin büyük ihtimalle izlediği çok ünlü bir Dövme sanatcısının daha sonradan Porno Film sektörünün içine düşmüş olması ve sonrasında İntihar etmesi ile son bulan bir sürec, oysaki o program başladığında dövme sanki özel bir damga ve kişilik ifadesiydi ve program Dünyada milyarlarca İnsan tarafından büyük bir ilgiyle izlenmişti.

Sonucu ise tam bir kabusla bitti, Dövme sanatcılarının yani programdaki sanatcılarının bir çoğunun uyuşturucu veya alkol bağımlısı olması, Evliliklerinde ve Çocuklarındaki ciddi problemler ve sorunlar daha sonradan en acı yüzü ile gösterilmişti.

Aslında Dövme ile bağdaştırılan bu sürec toplumda çok ama çok ciddi bir bakış açısınıda herkese yaymıştı, Dövmesi var ise sanki vebalı gibi bakılan İnsanlara dönüşen bir Dünya görüşü her gecen gün büyüyor, hatta toplu taşıma araclarında Dövmeli İnsan yanına oturmuşsa yerini değiştiren İnsanlarda sık sık görülmeye başlandı. Arkadaş çevrelerinde Dövmeli olanlara farklı gözle bakılmaya başlandı, çok acı ama saygı duymamak Dövmesi olmayan İnsanların hakkı gibi bir görüşte inanılmaz güçlenmeye başladı.

Eskiden Dövmesi olana farklı bakılırdı yani birazda saygı duyulurdu farklı bir kişilik diye, şimdi ise Dövme yaptırana ilk sorulan şey ”Neyin var, problemmi oldu, yada sıkıntıdamısın” Dövme yaptıranlara en fazla sorulan şeyler arasında ve malesefki bir çok İnsan artık Dövme yaptıranlara acıyarak bakıyor yani problemi olan İnsanlar olarak görüyorlar.

Boşanmalarda dahi geçerli sebeblerin arasında yer almaya başladı, sebeb olarak Evlenen kişiler sevdikleri İnsan olarak değilde farklı iki İnsan olarak düşünmeye başlıyorlar yani sevdiği İnsan ve Geçmişi olan farklı bir İnsan, bir süre sonra ise Vucuddaki o resimler karşı taraf için ciddi bir probleme dönüşüyor, hatta görmek dahi istemiyor ki bu cidden çok enteresan bir detay. Bu kişiler arasında yeniden barışma veya bir araya gelme durumu asla yaşanmıyor, bu sorulduğunda verilen cevapta çok enteresan ve düşündürücü ”neden barışayım, neden görüşeyim, resimli birini kim görmek ister?”

Malesef Dövme yaptıracaklar fazlası ile çok düşünmeliler, bu anlık birşey olmadığını bilmek zorundalar ve tüm hayatları boyunca bir riskide almak zorundalar.

Andy Swezniak

 

Tarih: 08 11 2013
Üst kategori: Haber - Aktüalite
Alt kategori:

'Dövme Yaptıran Kadınlardan Erkekler kaçıyor,Sorunlu kişilik ifadesi.' hakkında sorular, açıklamalar

 1. arasıra dedi ki:

  Doğru dövme bir başkıldırı göstergesi.

 2. arasıra dedi ki:

  Belki uçuk gelecek ama 18. Yyda yaşamış bir filozof Avrupanın en büyük yanlışının kadınla erkeği eşit hale getirmek olduğunu söylüyor.

 3. andy1 dedi ki:

  Bu detaya pek katılmıyorum, Kadınlar iş hayatlarında daha başarılı ve çok daha net İnsan ilişkilerinde başarılılar tabiki en büyük avantajları Annelik iç guduleri buda onları inanılmaz karşısındakini anlama ve karar verme yeteneğinide getiriyor.

  Türkiye ve Orta Doğuda malesef Kadın her zaman bir mal bir şeya gibi görülüyor sanki Erkek Kadının sahibi durumunda, Oysaki Dini açıadan bakarsakta İslam Kadına inanılmaz dokunulmazlıklar getirmiş, hatta ayette Kadınlar isze Allahın emanetleridir diye emredilmiş, kısaca kesinlikle dokunulmazlığı olan yer yüründeki tek varlık Kadın ve Anneler.

 4. andy1 dedi ki:

  Eskiden baş kaldırı simgesiydi şimdi ise malesef, çöküşün ve Depresyonun göstergesi konumunda.

 5. arasıra dedi ki:

  Kadının bir erkek tarafından korunup kollanması lazım. Doğu toplumlarında kadın tarla gibi görülür. Valla Türkiyede işler tersine dönmüş durumda. Eskiden erkekler kadınlara çok eziyet edermiş anneannem anlatırdı. Şimdiki erkeklere kızlar kurban olsun derdi. Şimdi erkekler iyi kadınlarda iş yok derdi. Konu uzun Andy hocam:)

 6. andy1 dedi ki:

  Bu görüşünüz yanlış, en azından bana göre Erkek tek başına başarılı olması imkansız, eğer zeki bir Kadınla ise işler değişiyor ortaya pısırık Adam gidiyor inanılmaz başarılı ap ayrı bir Adam çıkıyor. Çevremde çok örnekleri var.

  Erkek Kadını nasıl koruyabilir pek anlayamadım, Kadın neden korunması gerekiyor?

  Kadınlar zaten güclüler, onlar Erkeği koryor duruma geldiler, günümüzde hem iş hayatında hemde özel hayatlarda.Kadın dediğim gibi Doğru kültüründe çok hafife alınıyor fakat bu gelişmemiş toplumlarda geçerli buna Asya Ülkelerinide jkatabiliriz Japonya gibi teknolojide inanılmaz geliştiler ama Kadınları halen yok sayan bir toplum halindeler.

  Kadınlar konusunda farklı görüşe sahibim, çevremde çok güclü Kadınlar var hem iş hayatında hemde özel hayatlarında inanılmaz başarılara imza atıyorlar.

 7. arasıra dedi ki:

  Doğru. Tabiki erkeğin de kadına İhtiyacı var. Çok becerikli üstün özelliklere sahip kadınlar var (genelde de bınların kaderleri tam tersi bir erkek oluyor maalesef) mesela Trakyada gözlemlediğim bir olay kadınlar çok çalışkan erkekler yatıyor. Erkek için de, erkek üstn özelliklere sahip ama kadın tersi oluyor genelde.

  Demek istediğim kadını diğer erkeklerden korumak. Kadın evliyse diğer erkekler çekiniyor.

  Dedem içkisi kumarı olan bir adammış. Anneannemle evleniyorlar akrabalarla birlikte kalıyorlar ve bir odaları var. Daha sonra oda oda derken bütün evi (2 katlı) bahçesiyle birlikte satın alıyorlar. Dedem evlendikten sonra yavaş yavaş düzelmiş ve en sonunda bizim oranın sayılı tüccarlarından oldu. Fabrika tarlalar vs mal varlıkları oldu. Bütün kötü alışkanlklarını bırakmış. Anneanemin sayesinde oldu bunlar. Anneannem çok akıllı ve çalışkan bir kadındı. Çok çekti mekanı cennet olsun.

  Ama gene de kadın kadındır Andy hocam:)

 8. andy1 dedi ki:

  Kadın Kadındır derken, AnneAnneizi unutmayın, darılmayın Dedenizde Erkekti düşünün Büyük Anneniz çıkması blekide hiç olarak kalacaktı.Kadınlar inanılmaz varlıklar, ve Erkeklerden kesinlikle güclüler bu kuvvet olarak değil Ailedeki liderlik konumlarından ötürü ve gerçek iş hayatında ise inanılmazlar.

  Bugun Avrupada Yönetim kadroları artık Kadın ağırlıklı, sebebi Erkekeklerden çok daha güclü karar alabiliyorlar.

  Birde Ailelerin ezdiği yanlış çevrede büyüyen veya yanlış cevre edinen kadınlar varki malesef bunlarda yok olup gidiyor.

 9. arasıra dedi ki:

  Doğru.