Dieacst 1:18 model üreticileri full liste,özel koleksiyon üretimleri-Detay

Diecast model tutunlarına farklı detaylarla yeni bir konu sunmak istiyorum !

Öncelikle Diecast ve yine özellikle 1:18 serilerine olan ciddi talep üzerine, sizlere hangi üreticinin hangi modellerini almanız yönünde ip uçları vermek istiyorum, her çıkan aracı değil 3 sene sonrasında özel koleksiyona nasıl sahip olunur bu detaylara değineceğim.

Amatörce bu hobiyi seven Dostlarım ise sakın alınmayın, bende sizler gibi bu işe her önüme gelen aracı satın alarak başladım, uzun seneler sonra gereksiz serileri listemden çıkarabildim, sizler bu kadar uzun seneleri boş yere harcamanızı istemediğim içinde bu tür konulara önem veriyorum, bilinçli ama en iyi modeli almak önemlidir !

Motormax klasik serilerini alırsınız 10 sene sonra aynı seriyi yine satın alabilirsiniz üretimi hiç durmadan devam eder ve bu serilerin koleksyiyon değeride olmaz, sadece klasik araç severler için ideal bir görsellikten ötesine gitmezler, yada Maisto serileri, yada Welley serileri yada AutoArt veya aklınza gelen tüm üreticilerin satış amaçlı düz serileri sizin koleksiyonunuza bir değer katmaz, sadece görsellikten ibaret kalırlar, bu önemli detayla başlamak istedim.

Üreticiler ve özel serilerine değinmek daha mantıklı olacaktır !

q

1. Minichamps: Namı diğer ismi, Paul’s Model Art GmbH Almanya üretimli ve dönem dönem inanılmaz özel serileri çıkaran ve muhakkak takip listenizde olması gereken firmaların en başında gelir,Minichampsın diğerlerine göre tartışmasız farkı, özel koleksiyon listelerinede imza atar,bu firmayı takipe almanızı şiddetle tavsiye ederim !

Örneklersem, 1:12 serileri Kamyon ve Minibüsler Mclaeren serileri, Bmw,Mercedes,Porche,Audi resmi lisanslı üretimleri oldukça fazla kitleye hitap eder, dedik ya biz bunlarla ilgilenmiyor, özel serilere bakıyoruz !

Şimdi çok önemli bir detay vermek istiyorum, bunu mutlaka not alın sakın unutmayın, Minichamps’ın sigara üreticileri için özel piyasalara sürdükleri modelleri bulursanız sakın ama sakın almadan o Dükkandan çıkmayın, çok özel ve üretimi bitmiş serilerdir unutmayın bugünki formula serilerinden bahsetmiyorum,, Amerikan ünlü sigara firması WİNSTON için ürettiği seriler bugün 1.000 dolarların çok üzerinde halen takip edilir ve alınmaya çalışılır.

Tek firma hakkında fazla detaya girmek istemiyorum, tüm firmalara değinmek daha mantılı olacaktır, ürettiği serilerse özellikle Formula serileri, 1:12 Motorsiklet ve Valentino Rossi serileri ile ünlüdür, limitli seriler dışında koleksiyona girmek pek mantıklı olmayacaktır, Minicahmps malesef fiyat olark bir hayli yüksektir, Amatörlerin ve ilk başlayanlar bu detaylara dikkat etmeleri şarttır !

xx

x

 

 

 

Devam edecek

Tarih: 30 01 2013

'Dieacst 1:18 model üreticileri full liste,özel koleksiyon üretimleri-Detay' hakkında sorular, açıklamalar

  1. Via Me dedi ki:

    antika die cast model arabalarım var…