Çin alış veriş siteleri, ne alırsan 2 $:) Stres atmak istiyorsanız bu siteleri takip edin.

xx

Bugün İzin gunum, kahvemi aldım birazda alış veriş yap diye, bir fısıltı ve enteresan bir şeyler aramaya başladım. Çin satış firmalarından birisini açtım, ve sizinlede paylaşmak istedim. Hiç bir şey almasanızda, keyif alacağınıza eminim.

Aklınıza gelen herşey var, Cep telefonları, laptoplar ve firma zaten Çin markaları için ciddi bir refasıda ekliyor, yani ürünü satıp bana ne demiyor net detayları veriyor. 3D gözlükler 2 dolardan 3 dolara kadar seçenekler var, harika laptop slikon kaplamalar renga renk tanesi 2 dolar, kısaca gezinin eğlenenin.

Tabiki bir şey satın almadım, paylaşım amacım günün stresinden birazda uzaklaşmak isteyenler için.

http://www.chinabuye.com/women-clothing/glasses/woman-glasses

Andy Swezniak

Tarih: 29 01 2014
Üst kategori: Haber - Aktüalite, Yaşam
Alt kategori:

'Çin alış veriş siteleri, ne alırsan 2 $:) Stres atmak istiyorsanız bu siteleri takip edin.' hakkında sorular, açıklamalar

 1. Erdem Antalya dedi ki:

  Merhaba bazen bende alibaba isminde bir site var. bu siteyi dolaşıyorum sizin gibi bir şey almadım almıyorumda fakat çok ilginç fiyatlara ve adı sanı duyulmamış bir sürü marka var.gerçekten insanın morali yükseliyor. Bu arada çin üretimi elektronik cihazlar konusunda bazı ayrıntılardan bahsedeyim. Çok ucuza satılan bir çok ürünün düşük maliyetinin nedenlerini sıralarsak 1-Ucuz işçilik 2- Ucuz enerji 3- ucuz hammmadde (bir çoğu dönüşümden elde edilmiş malzemeler) Çöpe attığımız bir çok elektronik devre bütün dünya ülkelerinden toplanıp bu deverelerin üzerindeki sağlam parçalar geri dönüşüme tabi tutalarak bu ürünlerde kullanılıyor. Size örnek vereyim. Ülkemizde Tv kumandalarının yan sanayileri satılır bu kumandalar çok ucuzdur ve çok çabul arıza yapar. Bu kumandaları ayırt etmenin çok kolay bir yöntemi var pil kapağını açıp kokladığınızda acı kötü bir koku gelir. İşte bu kullanılan malzemenin kalitesiz ve sağlığa zararlı maddelerden üretildiğini gösterir aynı denemeyi orijinal bir kumadada yaparsanız rahatsız edici bir koku duymazsınız. Bunu servisleri denetleyen Firma yetkililerinden öğrenmiştim. Servislerin orijinal kumanda satmasını sağlamaya çalışıyorlardı. aslında bu tip ürünleri alarak risk te alıyoruz fakat vatantaşa bunu anlatmak imkansız. Çünki ucuz olası cazip geliyor.Yazınızı görünce bu konuda düşüncelerimi aktarmak istedim. Saygılarımla

 2. andy1 dedi ki:

  Erdem Bey,

  Çine gittinizmi bilmiyorum, Adamlar inanılmazın ötesinde bir hizmet sunuyorlar toptan satıcıları aramıyorsunuz bile, Havalanından Devlet görevlileri buyukl bir nezaketle bu merkezlere İnsanları Lüks taşıma aracları ile götürüyorlar. Kandırılma dolandırılma riskiniz yok, Devlet inanılmaz güclü bir sistem kurmuş biraz acımasızda olsa Dolandırı tespit edildiğinde anında İdamla infaz ediliyorlar. Tuaf ve Çılgınca bir para güc ekonomisine dönüşmüş.

  Bu merkezlere gittiğinizde 5 yaşında oyuncak sepetine girmiş bir Cocuktan farkınız kalmıyor:)

  Bu arada belirtmem gerek hep Çin malları karalanır ama son donem Korede denetimsiz üretilen İthal ürünlere daha fazla dikkat edilmesi gerekiyor. Çinde bu konuda çok sıkı bir denetim mevcut.

  Komik bir anımıda belirtmek isterim, Çine gittiğimde ve dönüşümde olan fark gümrükte 1 Bavulla girip 3 Bavulla çıkmıştım:), Tamamını hediye ettim İngiltetye döndüğümde aklım başıma geldi bazı aldığım eşyalar acaba neden almışım diyede düşünmüştüm, Arkadaşlarım ise katıla katıla gülmüşlerdi. Semimde yaşayan Cocukların bir anda en süper kahramanı yani Noel Babası ilan edildim:)

  Elbetteki çok keyifli, Çin alış veriş siteleri ise dikkat ederseniz aynı canlılığı ve çılgınlığı size veriyor yani birşeyler almaya İnsanı zorluyor.