Can Dostum – Intouchables, Film Eleştiri 10/10

x

Bugün sizlere biraz geç kalmış fakat izlemeyenlerin karar veremedikleri bir film olabilir düşüncesi ile film hakkında detay ip uçlarını sunmaya çalışacağım.

Film aslında Ülkemiz için fazlası ile yabancı olan Engelli bir İnsanın ki buna Felcli dememiz gerekiyor, konuşması haricinde nerdeyse tüm vucudu felc olan bir Adamın ve Afrikalı bir yardımcının tuaf, komik ama muhteşem ötesinde bir macerasını anlatıyor. Film gerçek hayattan alınış yaşayan İnsanların halen Hayatlarına devam ettiğinide belitrmemiz gerekli.

Film ana konusu Boyundan altı felcli bir Adamki Milyoner bir iş Adamının paraşüt kazası sonucu sonrasında yaşadığı zorluklar sergileniyor, tesadüf sonucu Fransıanın Banliyösünde zaman geçiren, Annesi ve Ailesi arasındaki var olma Hayat kavgasınada çok net detaylarla değinen ve sizi bazen üzecek bazen değil ciddi şekilde düşündürecek bir Hayatıda gözlerinize seriyor bu Hayatı Türkiyede bir çok İnsan zaten biliyordur.

Zengin Milyoner Philppe ve Yoksul Driss Dostluklarıda, bakıcı ararken çakışıyor.

Sonrasımı muhteşem, inanın bu filmi mutlaka ama mutlaka en az iki defa daha izlemek isteyeceksiniz.

Panik atak ile birleşen bir kabusuda göreceksiniz yani film bir çok inanılmaz detaya nokta atışı yapıyor ve Oyuncular o kadar muhteşmki bunu yüreğinizde en uç noktasına kadar hissedeceksiniz.

Film içinde her şey var, Bir Babanın Bluğ çağında olan kızı ile yetersiz ilişkisi, ve hepimizin Cahil sokak serisi diyeceği Driss2in Aile kavramına nasıl gözle baktığı, hiç tanımadğı birisi dahi olsa İnsana nasıl sahiplenilmesi gerektiğinide detaylarda göreceksiniz, tebessüm edeceksiniz üzüleceksiniz, sonrasında kahkahalar atacağınız sahnelerde Kahramanlarımızın arasına sizde katılacaksınız.

Yönetmenler Olivier Nakache ve Eric Toledano , Muhteşem detaylara imza atmışlar, film tek kelimeyle detaylarda o kadar harika sunulmuş ki kafanızın içinde geçen herşeyi iki yönetmen o anda Ustalıkları ile yanıt veriyor, yani filmde gerçek manada sizde yer alıyorsunuz.

Mutlaka izlemneizi isterim, kaçırılmayacak hatta herkesin arşivinde olması gereken Muheşem bir Sinema eseri.

Saygılarımla

Andy Swezniak

Screenshot_1 Screenshot_2

Tarih: 17 11 2013
Üst kategori: Sinema film eleştiri
Alt kategori:

'Can Dostum – Intouchables, Film Eleştiri 10/10' hakkında sorular, açıklamalar

 1. Erdem Antalya dedi ki:

  Bu filmi izlemiştim beğenmiştim genellikle gerçek hayat hikayelerini anlatan filmleri severim. Bazen bir filmde ders alınacak şeyler bulurum bu filmde benim için öyle bir film. Saygılarımla

 2. andy1 dedi ki:

  Bu filmi normal olarak izledim yani Dvd kalitesinde fakat o kadar beğendimki Bluray diskini alım, izlediğimde ise Bluray kalitesi ile Filme hayranlığım bir o kadarda arttı.

  Panik Atak ve Engelli Arkadaşlarım var ne çektiklerini bilirim, hatta bu İnsanların hayatı net şekilde her günleri hatta her anları kabus doludur.Filmde ki paneik atak detayı mükemmeldi, Arkadaşımın yanında bire bir nerdeyse aynı tepkileri bende yaşadım ve Hastaneye götürdük.

  Kısaca bu filmde izlenecek çok şey var, Engellilerin bir nevi terapi olarak dahi izlemeleri gereken bir sinema eseri veya Panik atak yaşayan herkes izlemeli.

  Bizler gibi İnsanlarsa aslında Hayattan ne kadar kopuk yaşadığımızı görüyor, filmde oldukça fazla detay sahneler var.

  Her halde ortak bir zaman olursa bu filmi Arkadaşlarımla çok büyük bir keyifle izlerim.

 3. akın dedi ki:

  işte bu ya harikasınız andy. Gün aşırı sitenize girip film incelemesi var mı diye kontrol ediyordum. Bu gün biraz geçte olsa bir film incelemenizi gördüm ve bu filmi izleme listeme aldım. Yarın izleyip film hakkındaki yorumumu burada paylaşmak için can atıyorum. İyi ki varsınız…

 4. andy1 dedi ki:

  Sayın Akın,

  Çok teşekkür ederim moral verici yorumunuza. Filmlere bu ara biraz ihmal ettim, inanın vakit bulmak zor, önceden işlerim biraz daha hafifti fakat Yurt dışına gidiş gelişler sıklaşınca film izlemeye bile bazen fırsatım olmuyor.

  Filmi izleyin inanılmaz keyif alacaksınız, izledim ve bitti sanki 5 dakikalık bir zaman gibi geldi o kadar muhetşem ve akıcı bir film, kesinlikle terar izlenecek olağan üstü kalitede.

 5. akın dedi ki:

  Eveet… Filmi sonunda bugün seyretme şansı buldum ve kesinlikle şuna karar verdim ki siz bu işi biliyorsunuz :)
  Göz açıp kapayıncaya dek biten müthiş sıcak bir dostluk hikayesi. Temelde klişe gözüken bir hikâye, fakat birbirine tamamen zıt iki karakterin oyunculukları o kadar iyi ki, filmi izlerken sürekli ağlamak ve gülmek arasında git geller yaşıyorsunuz. İzlerken, aslında hayatın tesadüflerden ve sürprizlerden ibaret olduğunu hatırlıyorsunuz. Filmi izlemeyenler için daha fazla detay (spoiler) vererek seyir zevkini düşürmeyeyim ve fakat izleyenler için de ufak bir not düşeyim: Bunu sevdiyseniz aynı tarzda bir başka film olan “Bucket List”i de seveceksiniz :)

 6. andy1 dedi ki:

  Akın Bey,

  BUcket List unutmam Sinema adına ayıplardan birisi oldu, herkesten Özür diliyorum.

  Mutlaka izlenmesi gereken Muhteşem filmlerden bir tanesidir.

  Can Dostum, dediğiniz gibi baştan sonra muhteşem akıcılığını koruyan bazen hüzünlendiren bazen güldürün, iki inanılmaz ıt karakterin, inanılmaz güzel Dostluğunu izlerken Dünyadan kopuyor İnsan.