Bitkiler tuaflaştı,İletişim kurmaları gözle görülür şekilde artıyor.

Evimde 100’e yakın farklı türde bitki var, aslında 3 senede minik bir Ormanım oldu dersem abartmam.

İlk değişim Benjamin ağacımda oldu, yaklaşık 2-3 sene küskün kaldık, büyümemekte inat etti, birden değişmeye başladı, sanki bir şeylere tepki veriyordu, İnternet üzerinden okuduğum yalan yanlış bilglerle hata yaptığımı anladım, Benjamini evin içinde hava akımının en fazla olduğu yere koydum, halk dilinde ceryan yapıyor derler ya, kuş ölür çiçek ölür batıl yanlış bilgilerin tam tersine, büyümesi hızlandı.

Evimdeki hurma ağacım aslında Arkadaşım demek istiyorum, okuyunca Deli diyebilirsiniz hayır değilim, ciddi ciddi kızgınlığınıda şakasınıda sevmediği yanında olmasını istemediği herşeyi abartsız tepki veriyordu hemde ya dallarını sevmediği bitkiye saplayarak yada yanından gecerken iğneli dallarını bana saplayarak, önceleri bunu hiç önemsemedim, ağır hasta olduğumdan yine bir gün yanından geçerken (Boyu 3 metreyi geçti kızımın) iğnelerini saplamadığını fark ettim, bunu yaklaşık 6-7 ay sürekli denedim, bazen iğnelerini yanından geçerken can acıtacak şekilde çaptığınızda batırıyordu, sonraki günler emin oldumki, gerçek manada iletişimi vardı, bana birşeyler anlatmak istiyordu bir sabah kaltığımda dalı, (3 metrelik) Hollanda kaktüsüne iğnelerini saplı halde buldum, şaşırmıştım anladımki sevmediği çiçekleri yanında istemiyordu.

Bitkilerinizi Lütfen süs eşyası olarak görmeyin, onların bizler gibi acı çeken üzülen canlılar olduğunu asla unutmayın, saçma sapan konuşun demiyorum, yapmacık ben çiçeklerle konuşuyorum laflarına ise çok kızıyorum, konuşmakla olmuyor, İnsanlardaki gibi her İnsan nasılki konuşmalarınızı önemsemiyorsa çiçeklerde önemsemiyor, yukarda bahsettiğim iletişim ise zamanla oluşuyor, evinizde bitki size bunu zaten gösteriyor, istedikleri şey gerçek ilgi konuşma değil, İnsan vucudu Dünyanın en büyük iletkenidir bu iletken konuşma ile alaklaı değildir, vucudunuzun yaydığı her enerjiyi çiçekler zaten alıyor anlıyor, İnsan oğlu henüz çok ilkel canlılar olduklarından bunu algılmaları çok zor.

Çiçekleriniz gerçek nefes alan, büyüyen, iletişim kuran canlılar, bunu sakın unutmayın, Vucudunuzdaki enerjiyi anlıyorlar, kötü art niyetli yaklaşan herşeyin farkındalar, hatta biz İnsanlardan çok ama çok daha zekiler kendilerine yansıyan tüm enerjiyi çekebiliyorlar, saygı göstermeyi unutmayın.

Evim öyle hale geldiki artık koltukların üzerinde seçici çiçekler oturuyor, eve gelen misafirlerse bu neden burda diye soruyor elbetteki anlatamıyorum, anlmayacaklarını bildiğim için, sonuçta bitkiler anlıyor, 3 ay önce aldığımız süs bitkisi nerdeyse 50 cm büyüdü, herkes şaşırıyor nasıl bu kadar çabuk büyüyorlar, hollanda kaktüsümüz ise bildiğiniz ağaç oldu 2 senede, şimdi tavana değiyor, Hurma ağacım 3 metreyi geçti, Bebek hyurma (ben bebek diyorum kücük olduğu için) şimdiden 6 ayda 30 cmden fazla büyüdü, 1 metreye yaklaştı boyu hatta geçti,  burdaki tek önemli nokta aldığınız canlılara gerçek manada saygınız ve sevginiz olduğunu Vucudunuzdan çıkan enerjiyi hissetirmeniz olmalıdır, bunu hissettikleri anda zaten evin kendisine ait olduğunu ve kendi bölgesinide belirleyerek gösteriyor, Hurma ağacının yaptığı gibi.

Aldığınız bitkileri sakın süs yada yada güzellik veren objeler diye düşünmeyin en büyük hatayı yaparsınız.

Tarih: 20 06 2012
Üst kategori: Hobi - Özel merak
Alt kategori:

'Bitkiler tuaflaştı,İletişim kurmaları gözle görülür şekilde artıyor.' hakkında sorular, açıklamalar

 1. berrin-istanbul dedi ki:

  GÖKHAN BEY MERHABA,
  SİTEDE GEZİNİP DURURKEN BU YAZINIZA RASTGELDİM.
  NE KADAR GÜZEL ANLATMIŞSINIZ. SEVGİ YANİ SÖZDE OLMAYAN GERÇEK SEVGİ, YÜREĞİMİZDEKİ BİZİ EVRENDEKİ TÜM CANLILARA BAĞLAYAN SEVGİ , EĞER ONUN FARKINDAYSAK İLETİŞİM KURAMACAĞIMIZ HİÇ BİR CANLI(HATTA BELKİ İLKEL FORMLAR ) BİLE YOK. HERŞEY SIKIŞTIRILMIŞ BİR ENERJİ YIĞINI . DOKUNDUKÇA YA DA GÖZLEMLEDİKÇE BİLE KENDİ ETKİMİZİ BIRAKABİLİYORUZ HER ŞEYİN ÜZERİNE. BİLİM DE BU KONU DA ÇOK ALDI VE DAHA DA ALACAK. AMA ASIL MESELE BİZ İNSANOĞLU KENDİMİZDEN BAŞKA HİÇBİR CANLIYA LAYIK GÖRMEDİĞİMİZ AKIL YANİ AKIL ZANNETTİĞİMİZ DÜŞÜNCE HASTALIĞINDAN SIYRILMAYI BAŞARABİLİRSEK ULAŞABİLECEĞİZ O HARİKA GÜCE. YANİ SEVGİYE. SİZ EVİNİZDE BUNUN LABORATUVARINI KURMUŞSUNUZ. NE MUTLU SİZE. DARISI HERKESİN BAŞINA.
  SAĞLIKLA KALIN.
  SAYGILARIMLA.

 2. Gokhan Erol dedi ki:

  Berrin Hanım, Bitkiler İnsanlara birer renkli ot parçası olarak görünür, oysaki İnsan o kadar acizdir ki tamamen bitkilere bağımlı bir hayat süreci yaşar fakat bunu anlmayacak kadarda zavallı bir beyne sahiptir. Bitkiler nerdeyse Bizlerin hayatta kalmasını sağlayan Doğonın en büyük gücüdür, Bitkiler birleşen canlı türlerini düşündüğümüzde olayın korkunç vehametinide görürüz.

  Arılar Dğanın gerçek şekilde Hayatta kalmasının kucuk dev süpermenleridir, düşünün ki Çiçekler, Ağaçlar, yok edilmiş doğa 50 senelik bir zamanda çökmeye bşalar, bildiğiniz kıtlık süreci başlamış olur, Kucuk Böceklerin ve Kuşların yaptığı tohum döellenmesi bir anada yok olacaktır, meyfe veren agac duracaktır, bir çok Çicek ve bitki türü çok kısa zamanda yok olur. Bu sebeble İnsanlar bir Arıdan korkmak yerine bu canlı karşısında ne kadar zavallı olduğunu görmelidir çunki bugün yediği her şeyde bu kucuk arılar, sinekler, kuşların mucizelerini görmeleri gerekir.

  Bugün Çinde yaşanan Doğa ölümün önüne malesef geçilemiyor ve devamlı büyüyerek devam ediyor, İnsanlar ellerinde ucunda pamuk olan çubuklarla Ağaçları polenleiyorlar, Arı nesli çok acıdır yok olmuş durumda, bunla berbaer sinekler ve onlara bağlı kuş sürüleride Çinde belli böleglerden tamamen yok olmuş haldeler yani doğa artık son kozunu en acımasız çekilde İnsanlara karşı gövde gösterisini sunuyor.

  Türkiyede değişen birşey yok, nerdeyse aynı Kafa yapısında bir takım kişiler doğayı yok etmeye devam ediyor, Ormanlar yok oluyor, bununla birlikte bir çok canlı türüde kayboluyor.

  Bzen tanıdıklar gelirdi, ilk tepkileri bu Çicekler sana zarar, oysaki evdeki bitkiler Bana zarardan çolk inanılmaz oksiyjen desteği yapan gerçek Dostlar, Gece ve Gündüz bu desteklerine devam ederler. Türkiyede bilinen yanlış Çiçekler gece evde oksijeni tüketirler bu süper yanlış bir bilgi, bu düşünce tarzına gidersek Yağmur prmanlarında yüzbinlerce tür canlı bir gecede yok olması gerekir, sebebi o kadar sık bitki örtüsü ile kaplıdırki yerde yaşayan ne kadar canlı varsa yok olması gerekirdi, oysa tam tersine inanılmaz bir canlı türü en güclü yaşam şekillerine devam ederler. Bitkileri vazoda yada Çicekleri vazoda sevemem bana göre saçmalık, onlar canlıyken en güzel renklerini sunarken izlemesi büyük bir mutluluk veriyor.

  Bu konuda bazıları yazdıklarımı anlamayabilir, saçmalıyor diyebilir, Din ile örnek vermek isterim. Hz.Muhammed Efendimizin bu konuda muhteşem ve çok net bir cümlesi vardır, Kıyametin koptuğunu görseniz bile elinizdeki bitki fidanını ekin diye emretmiştir. Kuranı Hurafeler kitabına çeviren süper cahiller malesef çok fazla, oysaki Kurana bakarsak gerçek İlim kitaplarından sorlarla dolu bir kynaktır.

  Dün ziyaretime gelen bir Hanım oldu onda yanlış bilgileri için şunu söyledim, okuduğun Kuranın manasını biliyormusun? Hayır, o zaman neyi okuduğunu sanıyorsun? Kuranda Hayvanın biyolij yapısıda anlatılır sindirim sistemide anlatılır, Kuran İnsanlar ağlasın diye indirilmemiş okusunlar diye indirilmiş. Biraz anlamadı ama biraz Ayetlerden konuşuncada bazı şeyleri öğrenmiş oldu. Bitkiler, Otlar Kuranda çok net detaylar üzerinden anlatlır ve bu anlatılan özünde ki konu inanılmaz güclüdür.

  Bakın Beni üzen inanılmaz bir olayı anlatmak isterim, Bahçemizde Dev iki tane agaç vardı, birisi Dut birisi Kiraz en az 40 senelik agaçlar aprtman boyunda. Ve Bunları bir İnternet kahe için kesilme izni veren Mustafa Sarıgüle Şişli Belediye Başkanına lanet ederim. O kadar şikayetlerime telefonlarıma rağmet umursamazlıkları ve şimdi Utanmadan kendilerini böyle farklı göstermeleride midemi bulandırır.

  Sonuçmu, çok vahim oldu, Serçeler tamamı agaçlar kesildikten sonra kayboldu, Kumrular kayboldu, Güvercinler kayboldu, Mevsimlik kelebekler tamamen yok oldu, Agaçlarda beselenen bocek türleri yok oldu. Yerine gelenlermi her gün üzülerek Güvercinleri canlı canlı yakalayıp parçalayan martıların acımasızlığını her kes izliyor.

  Ne için?

  Mustafa Sarıgulun Ahbabı İnternet Cafeci uğruna on binlerce canlı yok oldu, Bahçesine masa koyup, etrafa iğrenç küfürlü sühbetleri dinletmek için.

  Yanlışta anlaşılmasın asla siyasi bir amacım yok, Siyaset hayatım boyu nefret ettiğim hatta evimde dahi konuşulması yasak olan bir rezillik olarak gördüm. Sadece iki agaç yok edilmesinin verdiği bir yıkımı izledik, Rahmetli Annem o Dev Ağaçlar kesilirken Ağlamıştı, Serçelerimizin o Sabah şarkıları yerine martıların çatılarda kumru güvercinleri parçalarken çıkardıkları sesle ve o kucuk canlıların parçalanırken son kurtulma iç güdüsü ile kanatlarını vurmalarını duyuyoruz.

  Yazacak çok şey var, şunu bilmemiz gerekir, gün gelecek bir Arı tek bir Arı için İnsanlar Allaha yalvaracaklar, işte o zaman kıyamet gerçekten kopmuş demektir.

  Sevgi ve Saygılarımla

  Gökhan Erol