Benq W710ST 3D Test Detay sonuçlar

Sizlere bir hayli keyifli ve fiyat olarak ucuz cihazın özelliklerini performansını ve nasıl kullanırım diyenler için, detay bir test yazısını paylaşmak isteim.

BenQ W710ST Günümüzde Televizyonlar kadar Projektör cihazlarıda ihtiyac haline geldi, Çocuklar,Gençler, Orta yaşlılar toplumun geneline hitap eden üst düzeyde resim ve sinema keyfini sunan markalar ve ürünler her geçen gün artıyor ve teknolojiye yetişmek bile büyük bir çaba ve para gerektiriyor, biz elbetteki her zaman ucuz ama kaliteli cihazları tanıtmaya çalışıyoruz Benq710ST bu cihazlardan bir tanesi ve detaylı olarak tanıyacağız.

Fiyat ucuz dedim ama Türkiye için malesef geçerli değil, tavsiyem önceki modelimiz olan GT750 3D serisindeki gibi bu cihazı şansınız var ise Avrupadan yada Amerikadan aldırabilirsiniz, Türkiyeden çok daha ucuza sahip olabilirsiniz, firmalarda bana kızmasınlar malesef Türkiye gerçeği bu, Benq710ST Avarupada 750 dolar seviyelerinde grey mareketing satan firmalarda çok daha ucuza bulmak mümkün, Türkiyede fiyatı ise 2000 Liraların üzerinde yaklaşık 1250 Dolara satılıyor arada 500 dolarlık inanılmaz bir fark var !

Ürüne dönersek, en çekici ve avantajlı tarafı yakın mesafe cihaz olması odanız küçükse size dev ekranda örnek 240cmx135cm ebadında ev bir görüntüyü 2 metreyi dahi bulmayan bir mesafeden sunacaktır, üstelikte tavana montaj yada her hangi bir askı aparatına bile gerek duymadan, çay sehpanız yada sandalyenizin üstünde dahi olabilir, yani aklınıza gelecek her yerde sorunsuz izlersiniz yeterki düz bir zemin olsun, yada yaz akşamlarında bahçenizde yada balkonunuzda tereasınızda uzanıp film yada televizyon keyfini dev ekranda izlerken müthiş bir seyir keyfinide yaşarsınız.

3D özelliği başka bir olumlu yönü, bazı sitelerde bu özellik tuaf şekilde ekstra aparatlar yada gözlük veya 3D destekli harici sunum deselerde, (Laf aramızda ebay’den 100 lira gibi fiyata 2 gözlük dahil,fason üretim 3D sunum cihazını alabilirsiniz :),) laf aramızda tabiki, sonrasında ise burda tavsiyem laf aramızda cümlesinden sonra 3D destekli bir orjinal medya player alın, fiyatları zaten ucuz, alın deme sebebim sonuçta harici hdd aparat olmayan kimse yoktur aranızda, en az 200-300 tane 720p ve üzeri film arşivi olmayanda yoktur, bu durumda harici medya player BENQ kalitesi ile birleştiğinde bir daha evinizdeki televizyonu izlemessiniz sanırım, sebebi ise cihazın televizyon SD ve HD yayın performansıda gerçek manada harika resim sunuyor.

Teknik verilerine gelirsek, ortalama 4000 saatlik lamba örünü sunuyor bu izleme formatınıza göre değişir ama 3000 saat demek çok daha ideal bir veri olacaktır.

1280×720 piksel (720p) çözürlüğe sahip , 2.500 lümen çıkışı ve 10.000:1 kontrast oranı ki bu yüksek kontrasın avantajlarını HD görüntülerde ve 3D görüntülerde yaşıyorsunuz, mükemmel canlı renkler sizi fazlası ile mutlu edecektir, Okullarımızın yöneticilerini ve Öğrtemenlerimizi duyar gibiyim, peki bizler için uygunmu seslerinizi duydum :) evet sizler için en ideal sunum cihazlarından bir tanesi, aydınlık ortamlarda emsal cihazlara göre çok daha üst düzeyde ve sorunsuz görüntüyü sınıflarınızda elde edeceğinize emin olabilirsiniz loş sınıflarda ise mükemmele yakın detaylar öğrencilerinizin derse odaklanmasında en büyük etken olacaktır.

Görüntü formatıda rakiplerine göre belirgin özelliği 3 farklı formatta izleyebilirsiniz, 16:10-16:9 ve 4:3 formatları diğer avantajlı yanı, tavsiyem dizi seven Kadınlarımız 4:3 formatından vaz geçmeyin, gerçek boyuttaki dizi oyuncularını evin içinde görmek dizinin içine sizide alacaktır !

Sebebi ise 4:3 formatta evinizin içinde 180 cm yani gerçek boyunda gerçek ebatlarında dizi oyuncuları evinizin içinde dolaşacaktır, şöyle örneklemem lazım duvarınızda 250 cm yani 2 bucuk metreye 180 cm yani  1 metre 80 cm’lik görüntü oluşacaktır, koltuğunuza oturun ve dizi izlemenin keyfini yaşayın üstelikde HD reciverınız var ise HD kalitesinde mükemmel görüntünün tadını çıkarın.

Yada süper aktif Çocuklarınız var ise, BENQ 710ST sayesinde çocuklarınızın evden kaçtığını düşünebilirsiniz inanılmaz sessizlik karşısında oysaki cihazın karşsında çizgi filmlerinin tadını yaşıyor olacaklardır, Ev Hanımlarıda günün sakin zamanlarının tüm keyfini çıkarıp sohbetlerini edebilirler.

İnanılmaz kolay kurulumu, cihazı fişe taktıktan 10 saniye sonra BENQ yazısı duvarınızda yada perdenizde yerini alıyor, otomatik sinyal algılması ve o sinyal üzerinden görüntüyü yansıtması bir hayli başarılı ve sorunsuz, rakiplerine göre olmayan manuel zoom ayarı yine olumlu tarafı, duvarınızın rengine göre cihaz üzerinden renk değerlerini seçmeniz mümkün.

Dahili ses mevcut 10watlık hoperlor küçük odalar için yeterli, elbetteki orjinal ses olsun diyenler, kaliteli ses sistemlerini bağlayabilirler, oldukça şık ve işlevsel dokunmatik ışıklı kumandası size bir hayli kolaylık sağlayacak.

1080p görüntüleri ki bir çok cihaz bunu açamaz oysaki BENQ 710st sorunsuz ve çok hızlı şekilde açabiliyor ve 720 p üzerinden resmi oldukça net ve sorunsuz alabiliyorsunuz, bir çok cihaz okunamayan format yada hatalı video diye uyarı verir 1080p resimlerde, bu cihazda bu problem yok sorunsuz açabiliyor.

Renk kalibrasyon değerleri ise yine Benq kalitesini gösteriyor Brillant color teknolojisi harika ve canlı renkleri sunuyor, beni tanıyanlar İnsan cilt renki üzerinden renk kıstasımı bilirler, GT750 serisinden bu konuda çok daha üst düzeyde performans sergiliyor, renk kalibrasyon değerleri doğal renkleri üretmede sorunsuz ve keyifli.

Televizyon harici cihazlar hd reciver, oyun konsolları, harici diskler, bluray playerlar, dvd playerlar üzerinden gelen sinyali tanımlama özelliği çok iyi ve sorunsuz.

Kısaca değindim, yinede merak ettiğiniz soruar var ise konu üzerinden yardımcı olmaya çalışırım.

qww

 

qwqqq

q

 

qwwwwwww

Tarih: 29 01 2013
Üst kategori: Projeksiyon
Alt kategori:

'Benq W710ST 3D Test Detay sonuçlar' hakkında sorular, açıklamalar

 1. mustafa / izmir dedi ki:

  Bilgisayardan oynatacağımız gerçek 3d filmlerin görüntülerini bu projeksiyondan alabilmek için neler gerekli. Cihazı yeni aldım, yardımcı olursanız sevinirim.

 2. andy1 dedi ki:

  Nvidia 3D kit ile izleyebilirsiniz, Türkiye fiyatlarını bilmiyorum ebay üzerinden çok ucuza getirtebilirsiniz.

 3. ürünün fiyatı 1500 tlye sıfır buldum fiyat=performans nasıl

 4. andy1 dedi ki:

  Sayın salih dikici antalya,

  Performans olarak fazlaı ile kaliteli bir cihaz, örnek yada karşılaştırma yaparsak Türkiyede inanılmaz sayıda satılan Optoma GT750 serisinden %30 daha üst seviyede renk ve kontrast değerine sahip bir cihaz.