AOC E2270Swn 21.5 Lcd Led Monitör Test Detay sonuc: 10/6

Screenshot_4

Konuyu acma sebebim Türkiyede yaşayan sevdiğim bir İnsanın bu monitörü alması ve sonuclarına üzülmesi sebebiyle açtım, almadan önce keşke sorsaydı diyede belirtmek isterim!

AOC E2270Swn serisi genelde büro için kullanılabilir ki zaten Akşam ev ortamında bu panel oldukça sıkıcı bir performansı gözlerinizi yoracaktır. Led monitör alanlar en dikkat etmeleri gereken husus kullanım özellikleridir, yani Büro tipi klasik sanal aydınlatma ortamlarında yeterlidir, fakat ev kullanımında oyun ve internete meraklılar için bu tür monitörler gerçekten gözleri aşırı yorar ve yetersiz ayarr ve kalibrasyon değerleri ilede hiç bir sonuç alamassınız.

AOC E2270Swn serisi bu saydığım örneklerden biridir,

Screenshot_1 Screenshot_2 Screenshot_3

Screenshot_6

http://youtu.be/o8VZX4sHn-4

Not:Lily Allen Seven biri olarak alıntı yaptım, Şarkının sözleri farklı anlaşılmasın lütfen, dinlerseniz Sizde oldukça seveceksinizdir.

Aoc AOC E2270Swn Monitörün en olumsuz yanı ise monitör kasa üzeirnden hiç bir ayar özelliğinin olmaması yani monitörün sadece açma kapama düğmesinden biaret, Aoc menu ayarlarını bir disket ile Sizin kurmanıza olanatk tanımış, fakat kurulumda sorunlar yaşamanız muhtemeldir yani kurulum sonra görceğiniz şey oldukça yetersiz Menu ve renk+kontrast+parlaklık değerlerinin vasat hatta nerdeyse tüm ayalraın bir biri ile aynı olduğunu görürsünüz.

Aoc serisi için fazla uzatmadan sonucu yazmak isterim, panelin renk kontrast değerleri vasat, ayarlar sekmesi renk özel değerleri vasat, emnu üzerinden ayarlar erişimi vasat hatta kötü, Büro ve ofis kullanıcıları içinse ideal bir panel olduğunu söylemek gerekir yani ofis ve büroda kullanım için oldukça uygun standart seridir.

Oyun meraklıları ve Internet üzerinden sörf yapanlar için net şekilde oldukça vasat kullanımı içinse çok sağlam göz yapısına sahip olmanız gereklidir. Göz sorunu olanlar bu panelde uzak durmalarını söylemek isterim. Led aydınlatma olması sebebiyle görüş açıları ise çok satdartların altındadır yani görüş açısı aslında hiç yok demek gerekir, ya tam karşısına oturacaksınız ve tam göz hizanızda olmalı ki buda Sizin oturduğunuz koltuktan hiç kıpırdamamınız gerektiğini söylemem gerek yok, 10 cm bir açılı görüşte dahi panel tüm renk ve kontrast değerlerini kaybediyor, alt aydınlatma fevkalede vasat ve yetersiz.

Türkiyeden bu seriiyi alan Dostumuza üzüldüm, kim tavsiye etti neden aldı bilmiyorum belki fiyatı ucuz diye tercih etmiş olabilir maddi yetersizlik en büyük etken ne yazıkki. Gzöleri sorunlu bir İnsanın zaten bu panel başında Bir saat geçirmesi dahi zordur, sonrasında ise Gözlerin satdart ışığa alışması için en az 15 dakika dinlenmesi gerekir.

Screenshot_5

Monitörün gerçek değerleri ise net sonucu ortaya koyuyor ! Doğal kontrast değeri çok vasat yetersiz dememiz gerekir, yine satnadart parlaklık değeri Led paneller için yetersiz vasat.

Bu değer 20000000:1 tüm led serilerde görülen sanal dinamik parlaklıktır ve yetersiz kontrasy ve ışık değerleri olan serilerde bu süper dinamik kontrast çok sıkıcı bir izleme manasına gelir göz sorunları olanların bu tür panelleri izlemesi nerdeyse çok zordur, dediğim gibi bu tür seriler karşısında 1 saat film veya internette gezinmek dahi sıkıcı yorucu ve hatta baş dönmeleri ilede sonuçlanma ihtimali olabilir.

Sonuç                             : Büro için yeterli 10/6

Ev kullanıcıları için: Vasat hatta olduklça yetersiz. 10/2

Andy Swezniak

Tarih: 22 03 2014
Üst kategori: LCD - plazma önerileri, Tablet Pc
Alt kategori:

'AOC E2270Swn 21.5 Lcd Led Monitör Test Detay sonuc: 10/6' hakkında sorular, açıklamalar

 1. Nigar Tunc dedi ki:

  Andy Bey, İncelmenizi yeni gördüm acıkcası birazda üzüldüm neden bu kadar geç test sonucu yayınladınız?
  Babama bu monitörü alıp geri vermek için mağaza ile günlerce uğraştım, yaşlı bir İnsana ürün satmayı marifet bilip parasını alırken harika satış sorumluları aynı kaliteyi tersi durumda görtemeyi bırakın saygısazlaşabiliyorlar.
  Monitörü geri iade ettim, Haklsınız yaşlı İnsanlar sakın bu tür monitörler almasınlar Babam gibi Ailenizden yaşlı birine alacaksanız asla bu tür monitörleri almayın.

  Andy Bey cok gec yapılmış bir yorum, bu ürünleri ilk cıktığı zaman keşke test sonuçlarını acıklasanız, Bizim gibi İnsanlar ve yaşlılarda mağdur olmazlar. Tabiki çok teşekkür ederim, Sizin yazmışsınız ricam ise diğer sitelerde ne olur bu cihazları çıktıkları anlarda test sonuçlarını versinler, bir çok İnsan boş yere para vermemiş olur.
  Kolay gelsin, teknolojide sitenizi yeni gördüm geç kalmış test sonucu olsada teşekkürler.

  Nigar Tunc/İstanbul

 2. andy1 dedi ki:

  Sayın Nigar Tunc,

  Haklısınız Sitede yaşlı bir büyüğümüz var, bu monitörü almış ve tabiki Sizinde bahsettiğiniz şekilde kullanması zor hatta imkansız oldugunu görmüş, iki gündürde sitemize yorum yazmıyor sebebini biliyoruz aldığı monitörü kullanamıyor.

  Monitör serilerini yazmıyorum pek talep yok, şunu net şekilde tavsiye edebilirim!

  1. Göz sorunu olanlar mutlaka monitörü almadan önce üretici firmasına girsinler, satıcıları kast etmiyorum!

  Örnek Samsung, Lg, Philps, Asus, Benq, Aoc gibi hangi markayı istiyorlarsa resmi siteye girip, bu ürünlerin daha doğrusu satın almak istedikleri ürünlerin özelliklerine baksınlar. Büro, Ofis tiplerini zaten düşünmesinler, üretici sitesinde bu ürünlerin listelerini görceklerdir.

  Ev kullanıcıları,oyun, film agırlıklı serilere baksın İnternet yazı yada guncel sayfalar sadece takip ediliyorsa nu şekilde bu detayları net şekilde görürler.

  Grafik kullanıcıları içinse yani film agırlıklı izleyenler daha farklı serilere yönelmeliler, Benq, Eizo, HP bu konularda en iyi firmalardır ve profosyonel monitörler üretirler hatta Benq bu konuda nerdeyse herkesime özel serileri mevcuttur buna EIZO dahildir tabiki HP bu firmlar monitörlerini satarlar.

  HP yani Hewlett Packard ve Eizo ise monitörü satıp birde calibrasyon ozel programını hizmetsiz kullanıcılarına tavsiye ederler, yani bu iki firmanın ürünlerini yaşlı biri aldığında her reni tek tek en ince ayrıntısına kadar beyaz veya parlaklık hatta örnek beyaz tonları kendi goz algılamalarına göre düzenleyip sıkıntısız şekilde bilgisayarları ile uğraşabilirler.

  Gec Test sonucu içinse Özür diliyorum.

  Andy Swezniak

 3. akın dedi ki:

  Andy Ustam, teknoloji konularınızı sıkça takip etmekle birlikte sizden bir konu talep ediyorum. Böyle güzel bir platformda sıcak arkadaşlarla seviyeli tartışabiliriz. Daha da doğrusu, benim gibi hayatın yoruculuğundan bezmiş kişilere tavsiyeler olur. Hazır, yaz da geliyorken sizden depresyonla ilgili bir konu açmanızı rica ediyorum. Gerçi böyle bir ülkede yaşayıp anksiyete, kaygı, depresyon gibi rahatsızlıklara sahip olmamak pek de mümkün olmasa gerek…
  Saygı ve sevgilerimle

 4. akın dedi ki:

  Yorumumu yayınlamayabilirsiniz de isterseniz. Konuyla alakasız oldu çünkü. Rica ettiğim konuyu açmanız benim için fazlasıyla yeterlidir. Şimdiden teşekkürler. Umarım baş ağrıtmıyorumdur =)

 5. andy1 dedi ki:

  Akın Bey,

  Yorumunuz kalsın sebebi bir monitörün Yaşlı bir İnsana yaptığı kabus dolu göz yorgunluğunu görebilirsiniz. Teknolojide almakta secmekte Türkiyede ciddi oranda stresi tetikleyen Insanları tedirgen eden bekleyişe sokan Kalitesiz firmalar ve Kalitesiz Hizmetin Insanlarda yarattığı yıkımın en güzel örneğidir.

  Andy Swezniak

 6. andy1 dedi ki:

  akın Bey,

  Konuyu kendiniz belirleyebilirsiniz elbetteki açabilirim katılmak isteyende katılır.

  Depresyon işin özüne bakarsak Tüm Dünyanın sorunu, Avrupayı görmenizi isterim Cuma Akşamları Bayram ilan edilmiş kadar herkes mutludur taa ki pazar günü öğleden sonrasına kadar ve suratlar çöker gerginlik stres başlar.

  Moraliniz düzelsin, Türkiyeye geliyorum Insanların ellerinde Marlbro sigarları, son teknoloji akıllı telefonlar, inanılmaz pahalı kıyafetler, sokaklar arabadan geçilmiyor, Gece gunduz yaşayan bir şehir Istanbul. Avrupada bunu göremessiniz, çalışan bir kişi Arabası ile hafta sonları gezemiyor. Sigara icen bırakın marka sigarayı tutun içiyor Insanlar,Kacak sigara artık satılmaya başlandı. Arkadaşlarım var 6 euro bir paket sigara maaş 1600 euro, ev kirası 700 eurodan aşağı yer yok nerdeyse.Dışarda yemek yiyemessiniz yersiniz ancak ucuz cafeler yada sokak satıcılarında.

  Stres dediniz ya:) Birazda Ben anlatyım istedim.

  Andy Swezniak

 7. akın dedi ki:

  Valla hocam şöyle bir konu açabilirsiniz en azından fikir vereyim. Kendi dilediğiniz şekilde de açabilirsiniz pek tabii ki. Kendi adıma ne yaparsam yapayım bir türlü iç huzura kavuşamadım. Belki iç huzura ulaşma konusunda tavsiyeler olabilir. Depresyonla başa çıkma yöntemleri olabilir. İlaçlar gerçekten işe yarar mı yoksa insanın en büyük ilacı kendisi midir? Gün içinde uğraş için ufak tefek hobiler olabilir. Benim gibi çalışmayan insanlar gün içinde büyük boşluklar yaşıyorlar. Çalışmak ayrı sıkıntı, çalışmamak daha ayrı bir sıkıntı bu ülkede. Çaresiz hissetmek olabilir. Yani çoğaltabiliriz. Siz depresyonla ilgili ana konu açarsanız, alt başlıklar çoğaltılabilir. Teşekkürler. Yine de sizin siteye girip biraz kafa dağıtmak güzel.

 8. andy1 dedi ki:

  Akın Bey,

  Sitemizde bir Abimiz var Gökhan Bey, aslında keşke tanışsanız çok isterdim. Stresi zorluğu ve Hastalığı en uç en dipte yaşamış bir İnsan. Birde Hanım efendi vardı ismini unuttum çok benzer yanları olan İnsanlar.

  Avrupada aynı sorun inanın dahada beter durumda, İnsanlar yapayalnız çevremde Arkadaşlarım var keşke tanısanız, iş kariyerleri harikadır özel yaşamları ise çok zor. Avrupada en büyüks orun güven özellikle ilişkilerde, normal bir İnsan iş yaşamında hayran olursunuz hafta sonları egelnece kuluplerinde görürsenizde şok yaşarsınız.

  Şunu net olaak diyebilirim, tek ilaç Siz kendiniz olmalsınız.Ben ilaclara karşıyım tamam gecici fayda veriyorlar Vucuda verdikleri hasar çok daha buyuk oluyor.

  Konuyu keyifle acarım, dilerim diğer Arkadaşlarda katılır. Katılmasalarda önemli değil, önemli olan Insanın kendi ile yüzleşmesidir.

  Andy Swezniak

 9. akın dedi ki:

  Andy Bey, ben de kendisiyle tanışmayı isterim, bunu tüm samimiyetimle söylüyorum. Çünkü çevremde dürüst insana ihtiyacım var. Fakat kendisinin benim gibi depresif bir kişilikle tanışıp dünyasını karartmayı isteyeceğini hiç sanmam. Ayrıca yaş olarak da 27 yaşındayım, Gökhan Bey’den abi olarak bahsettiğinize göre benden yaşça büyük olduğunu düşünüyorum. Yaşça kendisinden küçüksem o benimle arkadaşlık etmek istemeyecektir.

 10. andy1 dedi ki:

  Akın Bey,

  Tanışırsınız dilerim, biraz enteresan kişiliktir, karınca besler, evi minik bir koruluk yeşillik alandan farksızdır. Akın Bey depresif kişilik anlık duygu birikimleridir, hatalı yanlış Insanlar için kendinize haksızlık yapmayın. Insanların yaşı olmaz, duygularda dusuncelerde birdir, tek farklı Insanları zamanın yıprattığı fiziksel deri kırışıklıkları olarak görmemek yeterlidir. Beyin yanı Beyin, Hayat nerjisi aynı değişmiyor sadece zaman bazı şeyleri geri alıyor.

  Buyuklerimizin bir lafı var, her zaman kendinizden Akıllı Insanlarla dostluk kurun, boş konuşanlar zamanınızı çalan hırsızlardır. Cahille konuşursanız depresifte olursunuz, saldırgan kişilikte, Cahiller Insan hayatında en berbat asalaklardır, Bana göre kan emen kene veya bit dahi Cahillerden zeki yaratıklardır bir amaç için yaşarlar,Cahiller ise yaşamı zehirleyen Dünya dışı canlılardır, Dünyayı tanımadan yaşar kirletir yok eder ve ölür giderler..

  Andy Swezniak