Antika ve Yeni obje tasarımlar,hayal gücunüzle imkansızı yaratın.

Sizlere farklı detaylarda Antika ve Yeni objelerin bir birbirleri ile uyumları ve kendi tasarımlarımızı yaratarak ister hobi olarak isterseniz ciddi bir işede dönüştürebilirsiniz.

Hayallerle yaşamayı sevmeyen bir Adamamım bugüne kadar yaptığım tüm tasarımlar beğeni toplandı hatta inanılmaz ciddi tasarım teklifleride aldım fakat bu benim için her zaman hayallerimi süslyen beni özgür kılan çalışmalardı, kimseye veya kimsenin hayallerine veya önerilerine bakmadan kendi ic Dünyanızı dışarı aktarmanın yoludur.

Tavsiyem kimseyi dinlemeden uhunuzun bicimlendirdiği detayları yaratın, herşeyi kullanırsınız ama tvlerde gördüğünüz saçmalıkları sakın kullanmayın hepsi tamamen boşa giden zaman kaybı olacaktır.

Tvlerde izledikçe inanamazdım İnsanlara verilen hiç birşey yok, Hobilere saygı duyarım bu farklı birşeydir bende Hobilaeri olan kendimce koleksiyon yapmaya çalışan biriyim ama boncuklarla tellerle, uğraşmak farklı birşey bakın sadece ticaret var, İnsanlara maddiyat sağlarım diye ne yapıyorlar, umud ediyorlar gidiyorlar, cam bocuklar, taşlar, teller alıyorlar peki sonuç?

Para kaybı zaman kaybı ve umudlarınızı kaybetmenin verdiği kırgınlık, Televizyon kanalları bu konuda inanılmaz bilincsiz önerileri sunan amatörlerle dolu, Hobi olarak tekrar ediyorum çok saygı duyuyorum ve destekliyorum.

Bunu Kanalın yapımcısı çok farklı anlatıyor, umudlar veriyor, maddi kazanç yolları diyor, İnsanları yanıltıyorlar.

Bugün o Kanalların saçma sapan takılar yerine inanın bugün bir kanala çıkayım 2 örnekle meraklılarının gerçek şekilde maddi kazanc elde edecekleri projeleri anlatmaya çalışırım.

Veya bu tür programlar yerine basit ama İnsanlara maddi gelirde sağlayacak projeler sunulabilir, En Hanımları eminim böyle bir fikir bekliyorlardır ehm evinde otursun hem tasarımlar yapsın hemde azda olsa bir gelir elde edebilsinler.

Sanki Televizyon kanalları Cam boncuk ıvır zıvır satıcılarının sponsoru haline gelmişler, İnsanları buralara yönlendirip firmalara kazanç sağlıyorlar bu elbetteki çok güzel ama birine kazandırırken diğerinin umudlarını ve hayalleri elbetteki cebinden parasını almayın, sözde Kurslarda aynı kurnazlıkla sadece ürün satmak amaçlı akıllarınca sanat öğretiyorlar.

Sanat öğretenleride çok iyi tanırım sanatcı değil, son model bmwsini her sene yenilemesse sinirleri bozuluan tiplerdir.

Çok iyi kurslar var elbetteki ama Türkiyde işini dürüst yapanları çok çabuk ezebiliyorlar.

Öok basit örnek veriyorum, iş yapmak isteyen Kadınlarımız varsa sizlere tek tavsiyem taklitci olmayın, orda burda anlatılan sözde tasarım takı işleri boşa gecen zamanlardır yüz binlerce kişi bir umutla zaten yapıyorlar, siz farklı olun.

Eğer kendi düşünceniz, hayal gucunuz yoksa tavsiye asla başlamayın ve asla paranıza boşa gidecek yatırımlarda harcamayın, hayal gucunuz yoksa en kolayı toptancılardan alın semt pazarlarında 3-5 Arkadaş ortak satışlar yapın en az 10 misli daha fazla kazanırsınız cebinizde paranız olur.

Bu konu altında herkesin yapmak istediği hayali olan işleri paylaşmasını rica etmek için konuyu açtım.

Bir birimize faydalı olalım, herkes bir şeyleri öğrensin okusun veya hayalinde olan bir tasarım hakkında fikir danışsın.

O kadar fazla para kazanılacak detay ve işler varki şaşırırsınız.

Hata nedir biliyormusunuz, eğer hayalinizdeki olan işi bilmiyorsanız asla o işe girişmeyin, fakat kafanızın içinde sizi umudlandıran bir projede varsa burda paylaşın, seve seve yardımcı olmaya çalışırım.

Size inanılmaz absurt kimsenin aklına gelmeyen bir tasarımla bugun şirketleri 50 milyon değere çıkmış Aileler var, bu projeleri sayesinde herkesin çalıştıkları işlerini bırakmış şuanda evde kendi tasaroımlarını üretiyorlar ve Dünyanın her yerine satıyorlar.

Erotik objelerden, Antika ile bütünleşen heykellere varana kadar inanılmaz detaylar var. Sanatın sonu yoktur ve aslada olmayacaktır.

Size uc bir örnek veriyorum (alıntı:Sharp fx, http://www.realisticmannequins.com.au/)  tasarımıdırve yorumlarınızı bekliyorum, tasarım ve sonsuzluk olarak algılayın.

Bir anımı paylaşmak isterim, Alçı bir heykel almıştım, heyekli gördüğümde kafamdan onlarca düşünce geçti, iş yerime geldim heykel ahliyle alçı kaba saba özensiz bir halde bir Meryem Ana heykeli 70 cm yüksekliğinde. İlk işim elime ufak törpülerimi alarak heykeli düzletmek oldu hem keyifli hemde dinlendiren bir süreç, boyaması bitti fakat yinede birşeyler eksik, tanıdığım kuaföre gittim eski bir peruk satın aldım, kestim biçtim hekyelin sac dizaynına göre şekle getirdim.

Bu sefer yine birşeyler eksik bakın bu sürec aslında ruhunuzla bir sohbettir, siz kimse ile konuşmuyorsunuz fikir alış verişi yapmıyorsunuz içinizden gelen ses diyorki beğenmedim yada bak şurası şöyle olabilir ve herşeyi uyguladım.

Çok beğendim elbetteki, ve aynı gün Sayın Cemil İpekci ve Arkdaşı uğradı ilk tepkisi ”deli” oldu ve Arkadaşı heykeli aldı, bu örneği neden verdim, siz Ruhunuza saygı duyar dinlerseniz emin olun birileri mutlaka ama mutlaka duyacaktır.

Unutmayın, tasarım Ruhunuzun sizinle konuşmasıdır, asla basit şeyleri fısıldamaz tam tersine sözcüklere dökemeyeceğiniz resimleri size sunar, bu sebeble Yer yüzünde halen Sanatları konuşulan, değerleri milyar doları aşan eserler var.

x

Saygılarımla

Gökhan Erol

 

 

 

Tarih: 09 12 2013
Üst kategori: Antika Restorasyon
Alt kategori:

'Antika ve Yeni obje tasarımlar,hayal gücunüzle imkansızı yaratın.' hakkında sorular, açıklamalar

 1. ali başdaş izmir dedi ki:

  gökhan abicim verdiğiniz linkteki resimler süper
  mankenler gerçek gibi bu kadar profesyonelini ilk kez görüyorum.sahisinden ayıort edilmicek kadar etkileyici insanın kendini bilip hayallerinin peşinden gitmesi gerçekten önemli.bunun için insanın önce kendini bilmesi tanıması gerekir sanırım.bence insanlar bir işi yaparken zevk almalılar zevk almadıkları işlerden memnun kalabileceklirini hiç sanmıyorum başkası için yaşamanın pek bi anlamı yok.hayattan zevk almasını bilmek her zamanı dolu dolu yaşamak üretken olmak gerekiyo bir sürü insan tanıyorum öğlene kadar yatıp zamanını boşa harcıyan.haftada bir gün iznim var o günlerde de işim varsa eğer eşimle günümü geçirebilmek için sabah erkenden bütün işlerimi halletmeye çalışırım.en ufak bi vaktimi değerlendirmek isterim.insanoğlunun boş gelip boş gitmesi kadar acı birşey olamaz.en küçük anın kıymetini bilmeliyiz akıp giden zamanın geri dönüşü olmaz de mi hocam:) sizin gibi emektar insanlardan faydalanmak gurur verici gökhan abicim ellerinizden öpüyorum saygılar

 2. Gokhan Erol dedi ki:

  Sevgili Ali Başdaş, Haddim olmayarak seni yürekten kutlarım, Aile Dünyadaki kıymeti bilinmesi gereken en değerli mücevherlerdir.
  Malesef beim çevremdede bahstiğiniz kişilerden var, İzin günüm der yatar, zavallı eşi Cocukları keyfini bekler kalksada beraber kahvaltı etseler.

  Bana temizliğe gelen bir Kızımız var, gecen gün yanında minicik bir kızla geldi, hüzünlü öylece tvye bakıyor, neden böyle dedim Babası 2 senedir terk etmiş, yüreğim kırıldı, nasıl üzüdlüğümü asla anlatamam, minici serce yarusundan farksız, İnsanların yüzüne bile bakamıyor. Babası denileni düşün bir kucuk canı param parca etmiş, umurlatlaını hayellerini alıp param parca etmiş. İnanılmaz üzüldüm, Oyuncaklarım vardır halen buyumedim, model arablar tutkumdur, Bebekler, figürler tutkumdur. Ve onları gördü, Kızımızın kulağına fısıldamış ”Baksam kızarmı” ne diyebilirim yazarekn bile İnsanlığımdan utanıyor, bu tür Babalar varken utanmamak mümkün değil.

  Koleksiyonumun yanına gitti, uzanıp almak istiyor alamıyor, sormaya bile utanıyor dedim lkucuk bir serceden farksız, yaralı minicik bir yürek, hepsini bakman gerekir dedim şaşırdı bir figürü eline aldı bana Almanaydan gelen Panda minicik bir bebek, evirdi çevirdi, sonra yeğenimin resmini gördü, Kendi yaşına yakın Masmavi gözleri ile gtülen bir yüz ”Amca bu senin oğlun mu” diye sordu, Hayır o yeğenim di dedim, Babası 6 sene önce Öldü diyede belrittim, ”Halen Üzülüyormu” dedi hayır dedim, Öldü bir kazada bizi terk etti dedim.

  Elinde panda yanıma geldi, Sen üzüldün mü dedi, Yüreğimi gösterdim kimse ölmüyor dedim, sadece bir süreliğine biri bırakıyorlar ama hep bizle beraberler deyince, güldü. Ona güzel bir masaldı, sonra köşede 1 metreye yakın kopek figürü vardı Peluştan kocaman onun yanına gitti, buda Enesin mi dedi? Evet dedim. İstersen senin olsun, istemedi giderken yüzüme baktı ”Amca Eneside alabilirimyim deyince, ağlamayada utandım, tabiki dedim. Cockların yüreği inanılmaz, bana göre Allah sıfatının Yer yründeki Masum parçalarının simgeleri.

  Ona göre Enes, yardımcı Kızım aradı bana teşekkür ediyormuş, Enesi odasına koymuş. Bir Cocuğu bu hale getiren bir İnsan nasıl uyuyabiliyor hep merak ederim, Nasıl bir Baba kendinden bir parçayı kabul etmiyor, bunlara ben İnsan demeye zorlanıyorum.

  Yine uzun yazdım, Özür diliyorum.

  Sevgili Ali, Sitede eklediğim herşeyi sizlerde ayapabilirsiniz, sadece istemeniz önemlidir anlattığım her tarif kolaydır ve herkes yapabilir, Siz Mankenler gerçek gibi demişsiniz, Oysaki sizde yapabilirsiniz hemde gerçekten ekndi kopyanızı veya Vitrin mankenleri alıp hayatta verebilrisniz, herşey dezenfekte edilmiş dişçi alçısına bakar:)

  Sağlıklıyken bir sürü şeyler yapardım, İnsanlar hayran kalırdı, resimler çekilir yaptığım gigürlerin arasında poz poz resimler her halde bir çok İnsanın evinde keyifli hatıralar olarak anılıyordur. Oysaki onlara göre süper sanılan o figürlerin daha iyilerini kendileride yapabilirlerdi veya yapabilirsiniz.

  Uzun yazı için Kusura bakma, Rabbim sizleri gülerek İhtiyarlatsın İnşaAllah.

  Sevgi ve Saygılarımla

  Gökhan Erol

 3. ali izmir dedi ki:

  gökhan abicim bazı insanlar hala aile kavramının bilincinde değil Allah kimseyi yalnız bırakmasın Allah iyi insanlarla karşılaştırsın her daim yüreğimizden sevgi hiç eksik olmasın uzun yazılarınız beni çok mutlu ediyor.ben market işletiyorum gökhan abicim o yüzden çok vaktim olmuyor ama yazdıklarınızdan inanılmaz keyif alıyorum daha yeni tanıştım sizinle emin olun daha çok meşgul edicem sizi tabiki müsade ederseniz sayvı ve sevgi ile ellerinizden öpüyorum

 4. Gokhan Erol dedi ki:

  Sevgili Ali, Rabbim sana bol kazançlar versin ve gülerek İhtiyarlatsın İnşaAllah diyorum.

  Sanat hakkında aklına gelen herşeyi sorabilirsin, ben sadece sizin gibi Kardeşlerimi tanımanın huzuru ile keyifle yanıtlar vermekten sadece gurur duyarım.

  Sevgi ve Saygılarımla

 5. ali izmir dedi ki:

  Tesekkurler gokhan abicim guzel dilekleriniz icin.bu arada gokhan abi gomalok cila icin eskitme uygulanirmi ve hazir gomalak karisimi alsam olurmu toz olarak bulamadim

 6. Gokhan Erol dedi ki:

  Savgili Ali, tabiki hazır gomalkata kullanabilirsin, dikkat etmen gereken bu gomalaklarda kullanılan genelde ispirtodan çok mu yapımında kullanılan ismini hatırlayamadım yağ kullanılıyor alkolle inceltildiğinde analmayan Arkadaşlar bu çözeltiyi kullanıyorlar. Buna dikkat etmen yerlidir.

  Eskitme olarak gomalağı kullanabilirsin, yapmak istediğin projeyi yazarsan üzerinde tartışabiliriz.

  Sevgi ve Saygılarımla

 7. ali izmir dedi ki:

  gökhan abicim sehpam bu fiskos dedikleri tarzda üstü oval ayakları biraz işlemeli evimdeki mobilyalara uygun olsun diye tablasını koyu ayakları ise beyaz yapmak istiyorum tabi bunun yanında birazda yaşanmışlık katmak için eski görünümü olsun istiyorum yardımınızı bekliyorum

 8. andy1 dedi ki:

  Sevgili Ali, Madem güzel bir şey yapmak istiyorsun, yüzerlce farklı tasarım yapabilirsin. Hatta sehpaların öyle hale getirirsin ki gören herkes Ali banada yap der.  Fikir amaclı ilgini çekermi bilemem, beyaz üzerinde deneyebilirsin her renk üzerinde deneyebilirsiz, resimleri kendi zevkine göre seçebilirsin.
  Desen örneklerini koydum bu desenleri ayakları orta kenarlara çizip istediğin renge boyayabilirsin.

  Yaşanmışık zaten bu tür işlemlerde kendiliğinden ortaya çıkar. Bahsettiğim boyama teknikleri inanılmaz kolaydır ve bir o kadar keyifldir.

  Örnek sehpalarını mat beyaz dekorasyon boyası ile boayayıp, üzerine figür vede senleri eklediğinde bunu yapmak içinde malzemelerin karbok kağıdı deseni çıkaracak fotokopiden alınmış kağıt ve kurşun kalem hepsi budur.

  Guaj boya tercih edebilrisin çizdiğin desenlerini içni renklendirmende keyifli sonuçlar verir. tüm ilem bittikten sonra kuruyunca gomalağı al ve sür fırca ilede yapabilirsin, sebebi goamalağı rü kuruyunca ince bulaşık telleri vardır en ibce olanlar ile zımpara yap, sana inanamayacağın eskilitke ve harika renklerde bir sehpa kazandıracktır.

 9. ali izmir dedi ki:

  bunu denemeye çalışıcam gökhan abicim gomalagı izmirde anca buldum nasip olursa yarın alıcam 120 lira imiş kilosu ve sarı renkli olanı varmış bunu sadece mor ispirto ilemi karıştırıcam ve ölçüyü nasıl ayarlıycam ayrıca gomalağı fırça ile uygularken kaç kat sürmem gerekiyor cila şeklinde kat kat uygulayıp zımpara işlemine gerek varmı hem eskitme hem pürüzsüz bir zemin elde edebilirmiyim

 10. Gokhan Erol dedi ki:

  Sevgili Ali, Goöalağın kilosu 120 lira çok pahalı, sitemizdeki Arkadaşlardan rica ediyorum, okurlarsa fiyatını bildirsinler.

  Evet mavi tekel ispirtusu kullanabilirsin.

  100-150 gram yeterli, Bildiğimiz litrelik pet şişeye gomalağı ezip doldur, ispirtoyu gomalağın üzerine 1 cm gecmesi yeterlidir. Erimeye bırak. Kalın olursa ispirto ekleyip inceltebilirsin.

  Resimde gördüğün bulaşık telinden al her yerde satılır, dikkat etmen gereken husus teli içini ac kalın telleri at sadece ince tel kalsın, diğer türlü cilayı cizersin.

  Gomalağı 2-3 kat sür yine dikakt etmen gereken husur gomalak yapışır yani sürdüğün yer kurumadan üzerinden tekrar gece, zaten diğer yerleri yapana kadar ilk başladığın yerde kurumuş olur.

  Gomalak 1-2 saat kurusun yani sürme işlemi sana yeterli geldiği anda bırak. Daha sonra telini al ve fırca izleri yönünde zımparala, çok mat ve oldukça pürüzsüz bir zemin oluşacaktır.

  Kolay gelsin.

 11. ali izmir dedi ki:

  Gokhan abicim gomalaga frakli bi renk vermek idtersem bunu nsdil uygulayabilirim birde karbon kagidi ile desen aktarirken internette bir sitede denk geldim a4 kagidina cikti alinmis alinan cikti ahsabin ustune ters sekilde kenardan bant ile yapistiriliyor.kagidin ustunden beze surulmus selulozik tiner ile gecilior desen oldugu gibi cikiyor yani siz daha iyi biliyosunuz ama cok pratik bi yontem isteyen olursa link paylasabiliri

 12. Gokhan Erol dedi ki:

  Sevgili Ali, Elbetteki Link bpaylaşabilirsin, sitemizin amacı kimse ile rekabet değil, doğru bilgileri sunabilmek. Hatta ben bazıları farklı sitelerden alıntıları ekliyorlar site adı olmayınca onaylamıyorum, İnsan emenk vermiş neden İsimlerini silerler diyede üzülürüm, Link vererek site adı paylaşımı görünsün her alıntıyı paylaşabilirsiniz, yeterki Kul hakkı bize geçmesin.

  Gomalağı istediğin gibi renklendirebilirsin, toprak boya ile, nalburlarda satılan analin toz boylar alıp gomalağa ekleyebilirsin.

  Bahsettiğin uygulama her şekilde yapabilirsin, biz kucukken mumla yapardık:) Çizgiromanlardaki Teksas, Tommikx resimlerini bu şekilde masalara duvara çıkarıp birde güzel azar işitirdik Ev Halkından.

  Renki fotokopiyi sellozik tineler, beyaz tutkalla bir çok yönetemle istenilen her yere uygulanabilir.

 13. Gokhan Erol dedi ki:

  Sevgili Ali ben teşekkür ederim, desteğiniz için.

  Sevgi ve Saygılarımla