ACI KAYIP

Bu sitede çeşitli yazılar yazan abim (Gökhan Erol) vefat etmiştir. Ben kardeşiyim.
7,5 yıldır hem çok ağır kalp hastası hem ileri derecede hiper tiroid hastasıydı.
5 Nisan Cumartesi sabahı fenalaştı. Hastanede yoğun bakım servisinde bakıma aldılar. Uyutarak tedavi etmeye çalışıyorlardı.
7 Nisan Pazartesi sabaha karşı dünyaya veda etti.

Bu acı haberi burada duyurmaya anca şimdi güç bulabildim. Yazmak sormak isteyen olursa bana erdalyuxel@gmail.com email adresimden yazabilirler.

Tarih: 13 04 2014
Üst kategori: Mobilya
Alt kategori:

'ACI KAYIP' hakkında sorular, açıklamalar

 1. akın dedi ki:

  Hayııııırr :( şok oldum, ne yazacağımı bilemiyorum. Andy üstad gerçekten ölmüş olamaz. Bu sitedeki yazılarını inanılmaz bir keyifle okurdum lütfen şaka deyin :S Onunla tanışma fırsatı bile bulamadan gittiğine inanamıyorum. Şimdi bu sitede onun yazılarını göremeyecek miyiz :(

 2. Mustafa Aydinli antalya dedi ki:

  Allah rahmet eylesin , basiniz sagolsun. Yakinlarina Allah sabirlar versin.

 3. Fehim dedi ki:

  Allah rahmet eylesin

 4. Oguzhan dedi ki:

  İnanamıyorum :( allah rahmet eğlesin. Çok bilgili ve kaliteli bir arkadaşımızdı. Çok ama çok üzüldüm :(

 5. berrin-istanbul dedi ki:

  Gökhan erol bey in acı kaybı haberi buradan öğrenecek pek çok kişi gibi beni de çok üzdü.kendisi konusuyla ilgili en geniş ve özel bilgilerin paylaşıldığı ve ailesinden miras kalan her şeyi bu güzel sitede hiç cimrilik yapmadan paylaştı. konulara ilgi duyan ve ona sorular yönelten bir çok kişi gibi ben de çok özel ve değerli bir hocayı tanıdım ve ne yazık ki çok çabuk kaybettim. Erol bey e tanrıdan rahmet ve onu seven herkese, ailesine sabırlar diliyorum. siteyi takip eden , ona sorular yönelten ya da yalnızca izleyen pek çok kişi olduğunu hem biliyor hem tahmin ediyorum. Bilgiyi yalnızca para karşılığın da üstelik çok az bir kısmını satın alabildiğimiz günümüz dünyasında Erol hocanın cömertliğini ve mesleğine duyduğu aşkı,saygıyı hiç bir zaman unutmayacağım. dilerim çok sevdiği bu site yaşamaya devam eder. kendisiyle site üzerinden yazışan arkadaşlar bilgi ve deneyimlerini paylaşmaya devam edebilirlerse inanıyorum güzel ruhu da huzur bulabilir. farklı başlıklar da konular ilerlediği için yalnızca buradan yazışmaya devam edilirse sonra ilgi duyulan başlıklara geri dönülebilir. tekrar herkes başsağlığı ve çok kıymetli hocamıza rahmet diliyorum. Nurlar içinde yatsın.

 6. levent-ordu dedi ki:

  herhalde acı kayıp diye buna denir uzun süredir büyük bir dostluk adeta kardeşliğimiz vardı ne sözlerimiz vardı datçaya yerleşecekti bende sıksık yanına gelicektim istanbula geldiğimde onunla bir kahve içip karıncalarını ziyaret edicektim onunla resim çektiricek işyerimin duvarına asıcaktım benim ustam diyecektim ustam harut amcamla tanıştıracaktım oğlumun dizisini beraber seyredecek oğlumla tanıştırıcaktım seni telefonum çalıyor bakamıyorum ne yazıcam bilemiyorum
  10 ocak 2014 den beri hemen hemen hergün yazışıyordum en son göz ameliyatı oldum o zaman bile hasret kalmak istemedim eşim yazdı ona ,banada haber getiriyordu gökhan ustadan ,enson 8 günden beri haber yok senden ustam ne alemdesin diye mesaj attım
  enson Antika restorasyonu ve gomalak cila yapımı,detaylı tarifler konusundaki süleyman beye ithafen cevap yazarken bendende bahsetmiş yazının sonunda ise veda eder gibi hakkınızı helal edin yazmış ,işte o zaman içime bir sıkıntı düşmedi deyil arada bir maille veya konuda sevgili dostu diyeceğim berrin-istanbulu çekiştirirdik neler yapıcaktık be ustam datçaya yerleşicektin,bambu ağaçlarından ormanlık biryere gidicektik ben yaptıklarımı sana göstericek sen onaylıycaktın seni böyle gözyaşlarıylamı uğurlıycaktık be ustam olmadı vallaha olmadı bu ustam bu bize yapılmazdı kader diyemiyorum sen allahın bize verdiği bir şanstın rüya gibi geldin rüya gibi gittin mekanın cennet ruhun rahat olsun seni unutturmamak boynumuzun borcu namusumuz olsun hoşçakal ustam

 7. Ulu sakarya dedi ki:

  şok oldum. allah rahmet eylesin rabbim taksiratını affetsin

 8. Ulu sakarya dedi ki:

  şok oldum. allah rahmet eylesin rabbim taksiratını affetsin o kadar çok kişiye yardımcı oldu

 9. arasıra dedi ki:

  Şoktayım.

 10. Oğuzhan AYDIN dedi ki:

  Allah Rahmet eylesin.. ömrünün son dakikasına kadar ve hastalığına rağmen insanlara faydalı olmaya çalışan bu insanın ebedi mekanı cennet olur inşallah. Bu haberle ölümün soğukluğunu bir kez daha hissettik.. Tek tesellimiz onun gibi güzel eserler, hatıralar, hayırla anan dostluklar bırakarak gideceğimiz bir ölüm dilemek olabilir. Hocam seni çok özleyeceğiz !!!

 11. Oğuzhan AYDIN dedi ki:

  Merhaba Erdal bey,
  Başınız sağolsun. Erol bey sayesinde pek çok şey öğrendik, evimizde duran eski bir kaç eşyamızı onun sayesinde tekrar canlandırdık ve en son bir konsol tamir etmiştim. Son bitmiş halinde ve evimizin salonunda yerini aldıktan sonraki resimlerini geçenlerde ne kadar sevineceğini umarak ve gururla ona yollamıştım. Sanıyorum görmeye ömrü yetmedi. Erol bey’i hiç görmedim ama yaptığım işleri övdüğünde ve iltifatlar ettiğinde yüzündeki gülümsemeyi hayal ettim, onu hiç duymadım ama mobilyayı temizlerken zımpara yaparken, gomalak uygularken onun neyi nasıl yapmam gerektiğini söyleyen sesi hep kulağımdaydı. Ölüm bu, geride kalanlara yapacak bir şey bırakmıyor sadece avunacak sebeplerimiz var..
  Sizden ricamız bu siyeti canlı tutmanız. Belki bu site içinde onun adıyla anılan interaktif bir atölye açılır. Hem Erol hocanın ismi yaşar hemde ben ve benim gibi Erol hocadan aldığı bilgiler ile bir şeyler yapmaya çalışanlar yaptıklarını, nasıl yaptıklarını burada anlatırlar, yeni başlayacaklara en azından bir şeyler aktarmış oluruz, bir birmizden alcağımız fikirlerle bilgilerle yenişeyler yapmaya çalışırız. Onun başlattığı paylaşım devam eder, en çok kızdığı bilgisizliğe karşı mücadele devam etmiş olur.

  Saygılarımla,
  Oguzhan AYDIN

 12. Kardeşi Erdal dedi ki:

  Başsağlığı dileyen, acımı paylaşmaya çalışan hepinize teşekkür derim. Abimin mesleği hakkında benim hiçbir bilgim yok. Burada yazdığı mesleğiyle ilgili yazıları korumaya çalışacağım. Belki buradaki yazıları sayesinde edindiği sizin gibi değerli dostları isterse ayrı bir site yapılabilir. Sırf mesleği ile ilgili konular hakkında.

 13. güven / VAN dedi ki:

  Rabbim affetsin ve öbür tarafta utandırmasın inşallah ne kadar ağır ve zor bir durum.Allah sizlere sabır versin inşallah çok üzücü çok

 14. Gökhan / Istanbul dedi ki:

  Bunca zamandır yazılarını okudum, bilgilerinden istifade ettim. İlk kez soru sordum, 8 Nisan’da, LGPH670S Test başlığı altında. 5 Nisan 2014 saat 03:00’de yazmış son iletisini o başlıkta ve belki de son yazdığı ileti de o olmuş.

  “Sizin gibi insanların artması lazım.” yazmıştım; gelin görün ki iyiler çok yaşamıyor bu dünyada her ne hikmetse.

  Şoke oldum, kusuruma bakmayın.

  Huzur içinde yatsın…

 15. BERRİN-İSTANBUL dedi ki:

  Erdal bey, Levent bey, Oğuzhan bey ve diğer arkadaşlar,
  Erol ustamızın ani kaybına duyduğumuz acı görüyorum ki hepimiz için ortak bir acıya dönmüş durumda. Yalnızca yazılarıyla, sözcüklerle, derin insan sevgisini, bilgeliğini, cömertliğini, usta olmanın gerektirdiği tüm derin vasıfları bize ulaştırmış olan hocamız evlerimize fiziki olarak da konuk olmuş sanki. onu hiç görmediğim sesini duyamadığım halde ki, ziyarete gitmeme ramak kalmıştı, bana verdiği tarifler, önerdiği araç gereçler, malzemeler herşey evin başköşesine yerleşmiş durumda. Erol hoca da oralarda bir yerlerden bana ve sizlerin evin de sizlere bakıyor inanıyorum. son zamanların da özellikle levent beyle derinleştirdiği sohbetleri okumak benim için bir zevk haline gelmişti. Yazılarından etkilenerek daha önce kenarından kıyısından bile elimi sürmediğim bu keyifli işe başlamak için istek ve cesaret duymuştum. yaptığı işi çok seven ve çok iyi yapan tüm insanlar da olduğu gibi çok mütevazi bir şekilde en basit sorularıma bıkmadan sabırla ve çok doğru yönlendirmelerle hevesimi arttırdı. öyle ki rutin iş hayatımın bir köşesi şenlendi. onunla daha pek iş yapabilme hayalleri kurdu. Biliyorum levent bey de benimle aynı istek ve heyecanı duyuyordu. ustayla bir şeyler yapmak ve ona da moral kaynağı oluşturmak. Öyle bir hale gelmişti ki, elimde ki küçük objeyi bitirmek bile istemiyordum sanki. hem öğrenme süreci hem de erol bey in sohbetleri açıkçası hiç bitsin istemiyordum. bize çok sıkıntılı ve zor şartlar da yazdığını hissediyordum. Bizim de ona küçücük bir desteğimiz olmasını o kadar istiyordum ki, kendi payıma ne düşerse yapmaya bütün samimiyetimle hazırdım. Fakat aramızda ne kadar misafir gibi durduğunu bilsem de bu kadar ani olacağını ki, hastalığı buna çok müsait olmasına rağmen asla hazır değilmişim. Şimdi kocaman bir boşluk üstelik çok kıymetli bir insanı geç bulup çok hızlı kaybetmiş olmanın derin üzüntüsü kaldı geriye. bu yazıyı sizleri daha da üzmek için yazmadığımı lütfen bilmenizi istiyorum. ortak yakınını kaybetmiş insanların birbirlerinde aradıkları teselli gibi düşünmeye çalışın.bundan sonrası Erol hocanın istediği gibi yürür inşallah. sitenin kardeşi Erdal bey in belirttiği gibi daha doğrusu yazışma ve bilgilerin kalacak olması çok değerli. bu demektir ki bu konuyu merak eden herkes yararlanmaya devam edecek bir kaynağı hep bulabilecek. üstelik yazıları tekrar tekrar okumaya devam ettiğim için fazlasıyla bilgi var . benim özel isteğim keşke bizler bi raraya gelsek, çalışmalarımızı paylaşsak, deneyimlerimizi aktarsak ve daha şimdi aklıma gelmeyen pek şey … Bu keyifli ve gerçekten ehil ellerde olması gereken ve yok olmak üzere olan mesleği Erol hocamızın istediği gibi yaşatsak… biliyorum acı çok taze. Ama sanki birşeyler yapmaya başlarsak onu ruhu biraz daha huzur bulur sanki. Oğuzhan bey in interaktif atölye fikri o kadar hoşuma gitti ki, Erol hoca bunu duysa ne kadar mennun olurdu kimbilir.
  Tekrar tüm sevenlerine sabır ve EROL bey e gani gani rahmet diliyorum.Allah Nur içinde yatırsın.

 16. levent-ordu dedi ki:

  sevgili berrin hanım ne kadar iyi niyetli duygularla yazmışsınız bu arada kardeşi erdalla yazışmalarımızda gökhan ustanın gerçek adı erol yüksel yaşınında 52 olduğunu öğrendim yani sevgili berrin bizimle yaş şimdi bazen isyan edesim geliyor bu kadar erken olurmuydu bu nasıl kader
  altın varak konusunu neden yarım bıraktın diye sorduğumda bana tehdit edildiğini yazmıştı mailinde zaman zaman sitedede bunlardan bahsetmişti bu konuyu yarım bıraktığına çok üzülüyordum bende altın varağın tarifini bana verirmisin diye yazmıştım sağolsun kırmadı zahmet etti verdi bende onun vasiyeti sayıyor bana gönderdiği maillerden altın varak tarifini sizlerle paylaşıyorum bu tarifte çok nadir ustanın bildiği tarifler var demişti örneğin aşşağıda verdiği macunun özelliği rutubete bozulmadan uzun yıllar dayanması bu sırları vericek diye tehdit edildiğini sanıyorum bu sırları sizinle paylaşıyor hasretle tehditleri bekliyorum
  EROL USTANIN AZİZ HATIRASINA
  Erol usta altın varak konusuna şöyle başlamıştı
  Malzemelerimiz:
  1. 1 Kilo Üstübeç, toz olarak satılır karışımı yapmadan önce muhakkak ince elekle güzelce içindeki katı cisimler temizlensin, elek önemli bir dataydır.
  2. 2 Kilo boncuk tutkal, siz sıcak tutkal olarakta bulabilirsiniz, kaliteli olmasına dikkat edin.
  3. Boncuk tutkalı eritmek için pota gerekli yani iç içe geçen 2 metal kap, yada evde eski tencereleriniz var ise biri küçük biri büyük olmak üzere hazır edin.
  Önce büyük tencereye temiz su koyun, daha sonra küçük tenceteye ise boncuk tutkalı dökün 1 kilo yeterlidir su koymayın, diğer tenceredeki su kaynadıkça ilave edersiniz yada, 1 bardak su koyun sıcak olması iyi olur, ilk defa yapacaklar yakabilirler, su koymak daha doğru olur.
  5. metal bir tepsi bu tepsiye hazırladığımız karışımı kek hamuru gibi dökeceğiz.
  Su kaynadıkça tutkalımızda yumuşayacaktır, çok katı bir görünüm olur boncuk tutkala azar azar kaynak su eklemeyi unutmayın, sütlü çukulata kıvamında olması gerek yani akıcı olmalıdır, tutkalımız iyice eriyince, üstübecimizi hazırlayın, büyük bir kaşık yada kepçe ile, sıcak tutkalımıza ekleyin her severinde iyice karıştırın katılaşınca su ekleyerek böyle devam edin, yeterli miktarı belirleyin, ne kadar işiniz var ise yada devamlı yapacaksanız, çok olması avantajınızadır.
  Karışımımız hazır olunca temiz metal tepsiye dökün, kuruması önemli değil çunki lazım oldukça keserek alabilirsiniz, katı ve yapışkan bir grimsi hamur olacaktır.
  En önemli malzememiz bu zaten, yani işin temeli ve astarı bu şekilde yapılır.
  Kullanımına geçelim.
  Varak yapacağımız diyelimki çerçeve ve biz düz yerleri yapmak istiyoruz, öneclikle hazırladığınız hamurdan yapacağınız yere göre bir parça kesin, eski bir cezvede su kaynatın ve kestiğiniz hamuru içinde eritin çok sulu olmasın, isterseniz fırça ile isterseniz parmaklarınızlada sürebilirsiniz, küçük atık yada rutul gereken yerler var ise parmakla sürün ve hamur çok yumuşak olduğundan istediğiniz gibi kesebilirsiniz yada orjinal parçadaki şekli verebilirsiniz bu el yeteneğinize bağlı, ilk yapacaklar zorlanacağından boş yete telaş yapıp olmadı diye pes etmeyin, ustalık devamlı el alışkanlığı ile edinilir.
  Malzemelerimizi sürdük zemini kontrol ettik, bundan sonrası için tam kurumasını bekleyin tavsiyem ertesi güne bırakın, hamur iyice kemik haline gelir ve zımparalamasıda çok kolaydır.
  Kuruduktan sonra zımpara ile asla kalın zımpara kullanmayın zemin pürüzsüz olması gerekiyor, zemini iyice düz hale getirdikten sonra, yapılacak asıl detay kalıyor, bu işin altın görsel sanatıdır.
  Konuma devam edeceğim, fakat katılım olmadan açıkcası pekte konu paylaşımının manası olmuyor.
  VE BANA GÖNDERDİĞİ MAİLLERDEN DERLEDİĞİM
  Varak sıralaması
  varakta sıralamam şu olucak
  1- macunla birinci astar (1 duruma göre 2 kat) sonra zınpara
  2-2 kat kırmızı ermeni kili
  3-varağın yapışması ve en az 6 saat bekleme
  4-mazgala
  ahşabın zemini temiz ve kuru olmalıdır gerçe altın varak her zemine uygulanabilir
  1-ilk kat sulandırılmış macunla yapılan macun (yukarda tarifi var)
  ilk kattan sonra (macun biraz sulu olucak çünki desenleri tıkamasın desen görüntüsünü bozmasın) ilk katı attıktan ve kuruduktan sonra 500 no zınpara ile bastırmadan hafifçe zımparalanacak
  3-macundan sonra ermeni kili denilen (Anadoludaki adıyla aslında bu ilac niyetinede kullanılır, Haceri-i Ermeni diye gecen kırmızı bir kildir. Bulmazsanız İstanbulda satan yerler var ermeni kilinin kırmızısı olucak sarıda var çünki )
  Uygulanışı basittir, zemin çok temiz olmalı, kili suyla eritin ve varak yapacağınız bölgeye fırça ile sürün kurumasını bekleyin en az 6 saat ve üzeri hatta akşam yapın sabaha kadar kurusun. Bir kat yeterli isterseniz iki kat sürün kuruması önemlidir
  4-varak yapıştırmak için bir çok yol vardır arap zamkı,miksiyon,jelatin ama benim tavsiyem jelatin nedeni sulu olduğundan varağı üstünde rahat hareket ettirebilirsiniz büzüşüp hemen yapışmaz yayabilirsiniz
  pastanelerde bile satılan jelatin 3 tane alın kırın ve suya atın iyice erisin, karıştırın Kilermeni üzerine fırca ile sürün (üstübeçli macun,kilermeni toprak üçüncü kat olarakta jelatinli yapıştırıcı )
  şimdi esas püf noktası en önemli detay varakları yatığa koyup varak bıçağıyla kesin ama küçük parçalar halinde 3 veya 4 parça olsun neden küçük parça eğer büyük parça olursa boya gibi görünür
  deve tüyü fırçayı yüzünüze sürüp elektriklendirip varağı alıp yapıştırın (jelatin kurumadan ) işlem bittikten sonra mazgala ile çok bastırmadan parlatın parlatma işlemi bittikten sonra beyaz gomalakla bir kat cila yapın koruma yapmak şarttır altın varak 8X8 boyutlarında ve 22 ayardan aşağıya olmamalıdır ve darpane damgalı olmalı

  en son erol ustanın bana attığı mailleden bir alıntıyla kapıyorum bu erol ustanın son mesajıydı ruhu şad olsun
  ”Harika İnsanlar var aslında Berrin Hanım, OğuzHan Bey. Size ise Dua ediyorum bana gerçekten sıkıntılı anlarımda yazılarınız destek oluyor. Sizleri tanımak benim için başlı başına mutluluk ve gurur, çok teşekkür ediyorum

 17. Kardeşi Erdal dedi ki:

  Başta Levent Bey, Oğuzhan Bey ve Zerrin Hanım olmak üzere abimin değerli dostları:

  Oğuzhan Bey bir öneride bulunmuş.

  Belki bu site içinde onun adıyla anılan interaktif bir atölye açılır. Hem Erol hocanın ismi yaşar hem de ben ve benim gibi Erol hocadan aldığı bilgiler ile bir şeyler yapmaya çalışanlar yaptıklarını, nasıl yaptıklarını burada anlatırlar, yeni başlayacaklara en azından bir şeyler aktarmış oluruz, birbirimizden alacağımız fikirlerle bilgilerle yeni şeyler yapmaya çalışırız. Onun başlattığı paylaşım devam eder, en çok kızdığı bilgisizliğe karşı mücadele devam etmiş olur.” .. diyor.

  Benim bu mesleğe karşı hiçbir bilgim ve ilgim yok. Ama abimin anısına onun mesleği ile ilgili yazılarının kaybolmasını istemiyorum. Burada yazdığı diğer konularsa onun sıkıntılarla boğuştuğu günleriyle ilgili. Yani o diğer konulardaki yazılarının artık önemi yok.

  Son aylarda mesleği ile ilgili yazmaya başlayınca sizler gibi çok değerli dostları oldu. Bence sadece mesleği ile ilgili yazıları korunmalı.
  İnteraktif atölye hakkında bir bilgim yok. Eğer yapmak isterseniz bir site kurarsınız ve ben de abimin buradaki ilgili yazılarını soruları cevaplarıyla beraber o siteye aktarmada yardımcı olurum. 301 yönlendirmeleriyle buradaki yazılarının o sitede gerçek yer etmesini sağlarım ve buradaki asıllarını silerim. Neticede çok değerli bilgiler fakat ne yazık ki benim ilgim dahilinde değil.

  Değerini bilecek kişilerin yararlanması, daha da geliştirmesi için abim Erol’un anısına ve mesleğe uygun bir alan adı ile yeni bir sitede düzenli bir şekilde o yazıların yayınlaması çok iyi olur. Siteyi kim kuracaksa zamanla daha da geliştirip zenginleştirebilir. Kendilerine kalmış bir şey. Bana düşen şey sadece bu değerli bilgileri değerini bilecek kişilere devretmek. Karşılığında hiçbir ücret veya maddi karşılık kesinlikle istemiyorum.

  Not:
  Abim burada Andy1 rumuzu ile yazıyordu. Gerçek adı Erol idi. İkinci adı Gökhan idi.

 18. arasıra dedi ki:

  HocM mezarı nerde? Ziyaret edip bir fatiha okumak isterdim.

  ***
  ***
  İstanbul, Şişli, Feriköy mezarlığı.. 38. ada. Ama adı yazmıyor. Girişteki görevlilere 8 nisanda defnedildi adı Erol Yüksel diye sorarsanız size eşlik ederek yerine götürüp gösterirler.

 19. umut hatay dedi ki:

  Rahmetliyle hastalığı üzerine konuşmuştum açıklamaları beni okadar üzmüştü ki içim parçalandı sanki yakınımın bu hastalıkla boğuşuyormuş gibi hissettim pisikolojik durumunu bilmem ama travma yaşadığı belliydi hatta birkaç kez ölümle başbaşa kalıp sonradan gözünü hastanenin yoğun bakım ünitesinde açtığını anlatmıştı…Kısa süreli ölüm anını bile anlatmıştı şaşırmıştım.
  Allahtan rahmet diliyorum
  ***
  ***
  Umut Bey:
  Evet o yazdıkları aynen öyleydi. 2006 yılında ilk şiddetli krizde doktor söyledi. İki defa kaybettik geri getirdik. Yaşaması karşımızda durması mucize demişlerdi. Ondan sonra ilk iki yılı çok kötü geçmişti. Zamanla bünye biraz alıştı ama artık çeyrek bir insan olmuştu. Yani kalbi sadece %30 fonksiyonunu yerine getirebiliyordu ve biraz fazla yürümesi veya ani hareketlerde bulunması sonucu tıkanıp kalıyordu. Hiper tiroid hastalığı da onun psikolojisini fena halde yıpratmıştı. Allah rahmet etsin. Bir bakımına denebilir ki bedensel ve ruhsal ızdıraplarından kurtuldu.

 20. Kardeşi Erdal dedi ki:

  Abimin acısını benimle paylaşmak isteyen herkese teşekkür ederim. Bazı yorumları burada tutmak istemedim ve sildim. Tüm sayfalara ve bu sayfaya yorum yazmayı kaldırdım. Lütfen kusuruma bakmayın. Yazmak veya bir şey sormak isteyen yukarda yazdığım email adresime yazabilir.

  Berrin Hanım; istediğiniz adresi size verebilmem için lütfen bana email yazın. Yukarda yazdığım benim email adresime yazın. Abimin email hesabına yazarsanız onun email şifresini henüz bilmiyorum -bulamadım.