2013 serileri LG LA6900 Led tv, kısa detay ve inceleme

 

LA6900  orta seviye serisi yine şık ve farklı panel tasarımına sahip, LG tanımıyla Sinema dizaynı, buna sebeb panelin ince tasarımı karanlık ortamlarda sadece resme odaklamanızı sağlıyor.

LA6900, 47 inc,55 inc ve 60 inc serilerden ibaret, bu seriden sihirli kumanda özelliğinde yeniliklere gidindi daha detaylı işlemlere sorusuz ulaşabilceksiniz.

LA6900, WIDI işşlemcisine sahip yani, Intel Kablosuz Ekran seçeneğini bünyesinde barındırıyor, Intel Core işlemciler ve Intel HD Graphics ve Intel MyWiFi Teknolojisi’ne uyumlu hale getirilmiş, kablosuz bağlantı seçeneklerini barındırıyor, MHL özelliği yani Glaxsy tabletlerle uyumlu, tablet üzerinden erişim mevcut.

NFc özelliği daha üst seviyeye çıkarılmış nerdeyse tüm harici bağlantılara olabnak tanıyor, cep telefonu yada aklına gelen youtube, twitter kısaca nerdeyse tüm harici paylaşımlara olanak tanıyor, bu konuda LG bir haylide iddeialı akılı kumada üzerinden panelleri televizyondan çok Porfosyonel bilgisayar erişmi kadar avantajlı hale getirmişler.

Panel 120+240 hrz çift taramaya sahip iki işlemcinin tv yayınlarında ve harici HD ayayınlarda iki farklı özelliğe sahip, yerel karatma özelliği iyileştirlmiş yani SD yayınlarda gereksiz kontrast ve ışık çakışması daha az sorunlu hale getirilmiş, harici Hd yayınlarda ise devreye otamatik kontrast algılaması giriyor, yani panel gelen her farklı renge karşı kendini kısıyor yada açıyor, buda 3D görüntülerde daha iyi sonuçlara sebeb olacak gibi duruyor.

Kısaca değinmek istedim, ilerde daha kapsamlı ve detaylı özelliklerine değinmeye çalışırım.

Screenshot_1

 

Tarih: 24 01 2013
Üst kategori: LCD - plazma önerileri, LG, Şirket haberleri
Alt kategori:

'2013 serileri LG LA6900 Led tv, kısa detay ve inceleme' hakkında sorular, açıklamalar

 1. Leyla Korkmaz dedi ki:

  Lg led tv fiyatları güncel mi acaba? Taksit seçenekleri ve indirim hakkında bilginiz var mı?

 2. andy1 dedi ki:

  LG Türkiye fiyatlarını malesef bilmiyorum,Türkiye kaynaklı cihazlar hakkında fiyat ve taksitler konusunda malesefki yardımcı olamıyorum.
  Almak istediğiniz bir model varsa cihaz özellikleri ve avantajları sunum özellikleri hakkında yardımcı olmaya çalışırım.

  Andy Swezniak

 3. Ayhan/istanbul dedi ki:

  55 sony hx855/samsung es 8000/ lg 960 lm kıyaslamasını yaparmısınız.hangisini tavsiye edersiniz.Teşekkürler
  a-tuncbilek@hotmail.com

 4. andy1 dedi ki:

  Bugün ki seriler içinde Samsung ES8000 tek referasns serisi cihazdır, şöyle önek vermek gerekir panasonic VT50 ile aynı kaliteye sahip üreticisinin referans onayını almış serilerdir ve yeni serilerin geliştirmeside bu panellerden yapılır, örnek Samsung ES9000 veya Panasonic ZT60 gibi üst serilerdir.

  Tavsiyemse ES8000 Samsung mutlaka inceleyin sonra diğer serilere karar verin.

 5. odysseus dedi ki:

  iyi günler lg 47lm960 modelini mi önerirsiniz yoksa lg nin yeni la serilerini mi? yada aralarındaki fark nedir?

 6. andy1 dedi ki:

  LM serileri LG’nin referans serisi demek gerekiyor, bu cümlem amiral serileri için geçerlidir alt seriler farklıdır bir çoğunda chip desteği yoktur.Bu durumda beklemenizi tavsiye ederim, 2013 serilerinde cihazlarda iyileştirmeler yapıldı, işlemciler ve fps resim uygulamalarına belli yenilikler uygulandı örnek 3D ve HD sinyallerde FPS üzerinden eskiden var olan görüntüde titreme ve hareketli görüntülerdeki sorunlar biraz daha iyileştirildi.Vaktiniz var ise bkelmenizi tavsiye ederim.

 7. Ebru Külegeç dedi ki:

  Led mi Lcd mi daha kaliteli acaba? Araştırdım led tvler daha güzel gibi duruyor. Hem Lg led tv fiyatları da oldukça uygun. Fikir verecek olan varmı?

 8. andy1 dedi ki:

  Lcd veya Led ayrı ayrı olan seri şuan için yok,Oled seriler var fiyatları ortalama 30 Bin lira civarıdır.Türkiyede satılanlar yani Led televizyon diye satılan cihazlar ise LCD panellerdir, yani Led bir panel almıyorsunuz sadece düz düz aydınlatma veya EdgeLed tabir edilen kenar aydınlatmalı televizyon almış oluyorsunuz.

  İki farklı panel türü şuan alınabilecek fiyatlarda Lcd-Led ve Plazma serileridir.Oled seriler dediğim gibi yeni yeni piyasalara girmeye başlayacaklar malesef fiyatları 30 Bin liraların çok üzerinde serilerdir.

 9. Bülent -İstanbul dedi ki:

  İyi günler. Tam LG 47LA660 almak üzereyken Bir arkadaşın LG nin LA -LM serileri hakkındaki sorusu için birazdaha beklenmesini tavsiye ettiğiniz yazıyı okudum. LA serileri 2013 diye biliyorum bu durumda beklemekten kastınızı biraz daha açıklarmısız. Vazmıgeçmeliyim.Teşekkürler.

 10. andy1 dedi ki:

  2012 ce önceki serilerde klasik işlemciler günün yayın şartları ve dosya içeriklerine göre daha basitti, bugün gelinen noktada ise yeni serilerde detay işlemciler devreye girdi.Örnek verirsem en belirgin ve en fazla görülen şikayet hareketli resimlerdeki veya pulldown sorunlarından kaynaklı görüntüler hatta bazı filmler ve yayınlar izlenmeyecek kadar sıkıcı olabiliyordu.

  Üreticiler bu problemi paneldeki fps deperlerini artırdı nerdeyse tüm üreticiler için geçerli yani izleici artık panel neyi desteklere onu izlemiyor, 24-48-96 hrz değerlerine uygun gelen sinyyale göre tepki veren cihazları piyasalara sunuyor.

  Beklemek faydanıza olacaktır,LG 6 serilerini tavsiye temedim bunun yerine 7 serileri alınmaası 2012 serilerinden bahsediyorum sebebi ise 7 serilerinin tamamı nerdeyse çift işlemciye sahip ve yüksek çözünürlükteki görüntülerde verimli cihazlar.

 11. eyp dedi ki:

  Samsung ES7000 serısıyle lg lm760 serısı arasında kaldım hangı cıhaz daha ustundur goruntu ve ıslemcı bakımından

 12. andy1 dedi ki:

  ES7000 minimalde olsa daha iyidir.

 13. Selçuk ÜRAL / kastamonu dedi ki:

  Andy hocam merhaba, uzun zamandır plazma tv arayışı içerisindeyim. Tam 50st50 de karar kılmışken piyasada bulunamaz oldu. Şimdi lg 50pm6900 ile lg 50ph670s arasında karar vermem lazım fiyatları hemen hemen aynı yarın sipariş vermem lazım. Sizce ikisi arasında hangisini seçmeliyim. Teşekkürler

 14. Selçuk ÜRAL / kastamonu dedi ki:

  Andy hocam birde samsung 51F5570 modeli kafamı kurcaladı şu anda diğer iki model 1800 civarı iken bu 2200 civarı siZce bu üç tv arasından hangisini seçmeliyim veya bunların haricinde 2500 liraya kadar önerebilwceğiniz başka bir tv olur mu. Şimdiden çok teşekkür ederim

 15. andy1 dedi ki:

  PM69 daha keyifli bir seridir. ST50 serileri kaybolmadı, bunu ürünleri stoklayan satıcılar var, bu satıcılar Forumlarda görürsünüz Uzman diye tabir edilen kişilerdir, karaborsacılık yaparlar yani el altından ürün satarlar ve 1 kuruş vergi vermeden inanılmazın ötesinde milyonlarca liralık satış yapan uyanık mağaza simsarlarıdır. Bu Uzman karaborsacıların isimleri bellidir, size el altından her türlü seriyi bulurlar. İsimlerini yazmıyorum bende bu Karborsacı vergi kaçakcılarının isimleride var, hangi firmlarla iş yapıyorlar hepsi bende belgelidir. Hatta bu Karaborsacı mafya Uzmanından ölüm tehditi dahi aldım. Dedim ya ST50 dahil tüm kolay satılan serilerin tamamı bu kRaborsa stokcularının mağazalarında.

  Mali Polis bunlara baskın yapsa inanın Türkiyede tüm yelevizyon kanalları ortak yayına geçer, bahsettiğim olay Milyon dolarların üzerinde ve 1 kuruş vergisiz yapılan resmi olarak Suç örgütü çalışmasıdır. Hatta bu Karaborsa Mafyasının elinde Pioneer Kuro serilerinin halen 10.000 Liradan satıldığını üstelikte Açılmamış sıfır kutu olarak ellerinde vardır. Poineer Kuro üretimi oysaki 12 sene önce tamamen bitmiştir. Yazımı iyi okuyun ve 1 sene sonra ne demek istediğimi net göreceksiniz, ST50 istediğinizde Uzman denilen şahıslar size özelden elimizde var diyecekler üstelikte sıfır kapalı kutu olarak!

  Devlet bu Adamları bulmalı çunki inanılmazın ötesinde aklın alamayacağı Örgütülü bir suç şebekesinden bahsediyorum, Vergi vermeden sadece 1 kişinin yaptığı satış 5 milyon liraların çok üzerindedir.

 16. andy1 dedi ki:

  Dediğim yada tavsiyemi isterseniz Panasonic ET50 mutlaka görün test edin ve alın.

 17. Selçuk ÜRAL / kastamonu dedi ki:

  ET 50 derken tam kodu nedir hocam bi link verebilirmisiniz. Min 50 inch almak istiyorum

 18. andy1 dedi ki:

  Panasonic TX-L4ET50
  Active Shutter Progressive 3D
  800Hz Backlight Scanning
  IPS LED LCD Panel
  Clear Panel
  Web Browser
  Wi-Fi Built-in
  DLNA

 19. mevlut van dedi ki:

  47 inc almayi dusunuyorum,acaba hangi markayi tavsiye edersiniz?tsk.

 20. andy1 dedi ki:

  Mevlut Bey,

  Bütcenizi ve bulduğunuz cihazları yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım. Size belli seriler yazabilirim fakat malesef ki benim yazdığım seriler Türkiyede birden ortalıktan kayboluyor. Bu sebeble siz alacağınız yada mağazada bulduğunuz serileri yazın yardımcı olmaya çalışırım.