2013 Serileri, LG 55LA7400 İlk detaylar !

LG LA7400 ilk Fuar tanımtımı oldukça manalıydı, artık Televizyonların imajı değişti diyebiliriz, her halde yakında evlerde bilgisayar kullanımı olmayak dersem asla abartmaış olmam, yeni nesil serilerin tümünde 2 yada 4 çekirdek işlemcileri ve yeni geliştirilen resim grafik işlemcilerine sahipler, eskiden olduğu gibi SD ayayında iyimi yada HD yayında nasıldır deme dönemi bitiyor !

Nedeni basit, bundsan harici donanımların ve panelin işlemcisi öneli hale geldi, Smart özelliği ve İnternet erişim, sorunsuz kablolu yada kablosuz bağlantı, full klavye-maus desteği, ortak yayın imkanı hatta kendi yayınızı paylaşabilme detayları önem kazandı.

LA7400 bunların bir kaçına şimdilik sahip, diyeceksinizki yenilkler nedir, kısaca değinmek istiyorum !

LA7400 r farklı ebatta sunuldu, 47 inc,55 inc ve 60 inc serilerden ibaret, bu seriden sihirli kumanda özelliğinde yeniliklere gidinldi daha detaylı işelemlere sorusuz ulaşabilceksiniz.

LA7400 ilk yenilik, WIDI işşlemcisine sahip yani, Intel Kablosuz Ekran seçeneğini bünyesinde barındırıyor, Intel Core işlemciler ve Intel HD Graphics ve Intel MyWiFi Teknolojisi’ne uyumlu hale getirilmiş, kablosuz bağlantı seçeneklerini barındırıyor, MHL özelliği yani Glaxsy tabletlerle uyumlu, tablet üzerinden erişim mevcut.

x

NFc özelliği daha üst seviyeye çıkarılmış nerdeyse tüm harici bağlantılara olabnak tanıyor, cep telefonu yada aklına gelen youtube, twitter kısaca nerdeyse tüm harici paylaşımlara olanak tanıyor, bu konuda LG bir haylide iddeialı akılı kumada üzerinden panelleri televizyondan çok Porfosyonel bilgisayar erişmi kadar avantajlı hale getirmişler.

Panel 240hrz taramaya sahipi en ilgi çeken tarafı ise farklı iki işlemcinin tv yayınlarında ve harici HD ayayınlarda iki farklı özelliğe sahip, yerel karatma özelliği iyileştirlmiş yani SD yayınlarda gereksiz kontrast ve ışık çakışması daha az sorunlu hale getirilmiş, harici Hd yayınlarda ise devreye otamatik kontrast algılaması giriyor, yani panel gelen her farklı renge karşı kendini kısıyor yada açıyor, buda 3D görüntülerde daha iyi sonuçlara sebeb olacak gibi duruyor.

Kısaca değinmek istedim, ilerde daha kapsamlı ve detaylı özelliklerine değinmeye çalışırım.

Screenshot_1

andy1

 

 

Tarih: 22 01 2013
Üst kategori: LCD - plazma önerileri, LG, Şirket haberleri
Alt kategori:

'2013 Serileri, LG 55LA7400 İlk detaylar !' hakkında sorular, açıklamalar

 1. zafer konya dedi ki:

  hocam lg860v tv hakkında düşüncenizi merak ediyorum. birde tvlerin boyut seçimiyle ilğili güncel bir tablo varmıdır. eski tv ler yakında bakınca görüntüsü bozuluyordu ama yeni tv ler daha iyi görüntü veriyor. benim tv yi kuracağım yerde tv yi karşıdan ve en uzaktan gören kişi 3,30 mt civarında diğerleri yanlarda ve tv ye giderek yaklaşıyor 2,5 mt – 2,2 mt – 2 mt – 1,80 mt gibi izleyecekler. ben la860v yi almayı düşünüyorum 47″ büyükmü olur 42″ mi almalıyım çok kararsızım. yardımcı olursanız sevinirim

 2. andy1 dedi ki:

  LA860 alınabilecek keyifli bir paneldir, sitemizde panel boyut eşleşmeleri mevcut bu sorun değil, LA860 47 inc 2 metre için elbetteki biraz büyük olacaktır bu sebeble 42 inc daha ideal olur özellikle 2 metre için.

 3. zafer konya dedi ki:

  bir önceki sorumda izleme mesafesi soremuştum sizde cevaben panel boyut eşleşmesi sitemizde var demiştiniz. fakat ben panel boyut eşleşmesi ile ilgili bir başlık görömedim acaba hangi ana başlıkta ve hangi alt başlıkta verilmiştir panel boyut eşleşmesi

 4. andy1 dedi ki:

  Burdan eski kullandığınız tüplü tv veya panelin ekran büyüklüğünü girin almak istediğiniz paneli yazın size resimli olarak büyüklük farkını verecektir.

 5. zafer konya dedi ki:

  eski kullandığım tv 51 ekran tüplü tv. yeni almak istediğim tv 42″ ve 47″ lgla860v. ekran büyüklük farkı nedir

 6. andy1 dedi ki:


  Mavi olan ekran sizin şuan 51 ekran tvnizdir, yeşil olansa 42 inc panelin ebadıdır.

  Mavi olan sizin 52 cm paneliniz yeşil olan 47 inc panelin ebadıdır.

 7. zafer konya dedi ki:

  hocam kıyaslamanız için teş. ederim. abimede tv bakıyoruz mümkünse onun tv sinide boyut kıyaslaması yaparmısınız. eski tv si tüplü 70 ekran yeni almayı düşündüğü tv 42″ ve 47″ ekran büyüklüğü kıyaslaması nedir acaba.

 8. andy1 dedi ki:

  www.anlayanbiri.com
  70 Ekran vs 42 İnc.

  70 Ekran vs 47 İnc.

  70 Ekran vs 50 İnc.