Panasonic 145 inc Super Hi-Vision Plazma resimli tanıtım.

Panasonic her ne kadar büyük bir krizle karşı karşıya kalsada Japonların kenetlenmesininde örneklerini veriyor, Japon Televizyon kanalı NHK sponsorluğunda ürettiği ve tamamladığı bu dev panel aynı zamanda inanılmaz bir çözünürlüğede sahip ! 4320×7680 yani 8KX4K çözünürlük ve 34 milyon pixselden oluşturuldu beraberinde getirdiği yenilik ise inanılmaz canlı bir görüntü elbetteki.

Dev paneldeki yenilik ise ilk defa denen dikey pixsel taraması yani 60fps kare hızına sahip bu panel 0.417 pixsel aralığında ve tarama özelliğine sahip, 16:9 formatında tasarlanan panelin en büyük ve en ilginc detayı ise, görüntü kalitesindeki muhteşem ve sorunsuz resim kalitesi, Panasonic bu yeni teknolojisinin diğer panellerindede uygulanacağını belirtti, yani bu dikey tarama özelliğine sahip panellerde pixsel oranlarıda çok daha sıkıştırılmış durumda nerdeyse yüksek çözünürlüklü bir fotaraf görüntüsü kadar detaylar keskin ve canlı.

Panasonic ürün hakkında fiyat açıklaması yapmadı, gerçek ise bir çok Televizyon fanatiğinin şimdilerde evlerindeki duvarlara yer açma hazırlıklarını düşündüğünü söylemek fazlada zor olmasa gerek.

Japon NHK televizyon kanalı ise bu sponsorluktan bir hayli memnun ve gururlu, Duvarlarıbnızda bu Deve yer açın diyorlar.

 

Tarih: 24 05 2012
Üst kategori: Şirket haberleri
Alt kategori:

Yorum yapma kapalı.