Vakıfbank Volleyball Champion Turkish Angels 3:0

x

                                                                   2013 CEV Volleyball Champions League – Women

                                                                                                             VAKIFBANK

İngilizce başlığıma bakıpta tuaflık var sanmayın, aslında evet tuaflık var hatta Terbiyesizlik var demek lazım !

Avrupa ve Dünya VakıfBank Voleybol Kızlar (Kadın cümlesi çok güzel ama Kızlar cümlesi daha güzel onlara yakışan tanımlama) takımını yazarken, Türkiyenin sözde spor gazteleri 1 günlük haber yaptılar hatta bazı gazetelerin internet sayfalarında ne acıdırki VakıfBank Şampiyon kızlarımız unutulmuş bile.Her halde kimse kimsenin suratına tükürmediği için Türk Medyasını ilgilendirmiyor, Türkiye imajına Altın markayı yapıştıran kızlarımız.

İnanırmısınız macı naklen yayın ve bant yayın olarak belkide 3 defa izledim, inanılmazdı Türkiye inanılmaz bir başarıya imza atıyor 3 sene üst üste Avrupa Şampiyonlar Kulubunu kazanan takımımız Türk Gençliğinede yeni kapıları açtı, umuyoruz bu Süper Şampiyonluk imajı Gençleride salonlara daha fazla çeker ve çekmeside gerekir.

Voleybol inanılmaz güzel ve kaliteli bir spor, hem seyir zevki yüksek hemde heyecan duygusu en az Futbol kadar yüksek, tek eksik Türk Basının ilgisizliği ve umursamazlığı inanın ben şaşırıyorum, bugün Türkiyedeki internet sayfalarına baktım, sözde Türkiyenin en büyük spor gazetesi olduğunu iddia eden Yayın organında Vakıf Bank Şampiyon Kızlarla ilk sayfada tek bir satır yok, gördüğümse inanılmazda, ayıp olmasın diye yayınlanmış sekiz on tane resim ve sözde yazılardan ibaretti.

VakıfBank Şampiyon takımızı kutluyorum,Kızlarımızı yürekten gururla onurla tebrik ediyorum, bizlere bu gururu yaşattıkları için,Avrupada bizleri marka yaptıkları için, malesef Yabancı Arkadaşlarım maç sonrası tek tek tebrik ettiler hatta telefonla arayıp kutladılar, üzücü olan neydi biliyormusunuz 1 tane Türk Arkadaşım bırakın Şampiyonluğu maçı, haberleri dahi yoktu.Ne macı vardı diye sormları dahi utandırmaya yetiyor.

Bu sebeble yazıma İngilizce devam etmek istiyorum, kimse alınmasın kırılmasın.

Istanbul, Turkey, March 10, 2013. Vakifbank ISTANBUL landed their second CEV Volleyball Champions League – Women title with a perfect 12-0 record after downing Rabita BAKU in straight sets in tonight’s gold medal match at Burhan Felek Voleybol Salonu in Istanbul. With the 25-17, 25-20 and 25-23 victory, the Turks repeated their title-winning from 2011 (versus Rabita BAKU as well). Player of the match was MVP awarded Jovana Brakocevic with 14 points.

Best Player Awards

MVP:  Jovana Brakocevic (Vakifbank ISTANBUL)
Best SPIKER:       Rosir Calderon (Galatasaray ISTANBUL)
Best BLOCKER:   Natasa Krsmanovic (Rabita BAKU)
Best SERVER:      Maren Brinker (Unendo Yamamay BUSTO ARSIZIO)
Best LIBERO:       Gizem Güresen (Vakifbank ISTANBUL)
Best RECEIVER: Yuko Sano (Galatasaray ISTANBUL)
Best SETTER:       Naz Aydemir (Vakifbank ISTANBUL)
Best SCORER:      Madelaynne Montano (Rabita BAKU)

Gözde Sonsirma, Captain Vakifbank ISTANBUL: “Our fantastic team spirit probably made the difference tonight. We kept pushing them hard from the beginning to the end.”

Giovanni Guidetti, Head Coach Vakifbank ISTANBUL: “I’d like to thank my players and my staff for their outstanding work they do every day. It’s amazing to see them growing together, always focused on their next task. More pressure they feel, the better they play. I’m very proud to be part of this big connection.”

Mira Golubovic, Captain Rabita BAKU: “I don’t have many things to say tonight. We played quite well, but Vakifbank just played incredibly. Congratulations! Marcello Abbondanza, Head Coach Rabita BAKU: “I was very impressed by the way Vakifbank played tonight. That’s the result of many years of work. I would like to congratulate them for their exceptional performance.”

TEŞEKKÜRLER : Gözde Sonsırma, Bahar Toksoy, Jovana Brakocevic, Glinka, Fürst, Naz Aydemir, Gizem Güreşen, Kimura, Güldeniz Önal, Ayşe Melis Gürkaynak.

x

 MVP

  Jovana  BRAKOCEVIC 
  Vakifbank ISTANBUL

 

x

Best Libero

  Gizem GÜRESEN 
  Vakifbank ISTANBUL

 

Telerik.Web.UI.WebResource (2)

 Best Setter

  Naz AYDEMIR 
  Vakifbank ISTANBUL

 

Türkiyeye yaşattığınız Gurur için sizlere Teşekkür ediyorum. Teşekkürler Vakıfbank Şampiyonlarımıza destek olduğun için.

Saygılarımla

Andy Swezniak

Tarih: 11 03 2013
Üst kategori: LCD - plazma önerileri
Alt kategori:

Yorum yapma kapalı.