Uydunet,Türksattan ucuz İnternet fırsatı

Son günlerde Ttnet’in yaptığı İnternet sınırlaması, Türksat’a yoğun talep olmasına sebeb oldu.

Türksatın hiç bir sınırlaması olmayan ve yeni düzenlemedeki Akn kısıtlaması haric paketi, 5 mbit sınırsız olarak 69 lira, bu avantaj Türkiye’de download ihtiyacı olanalara tam bir fırsat oldu, şu günlerde Ttnet’e gelen tepkiler ise her gün dahada büyüyor.

Sebebi ise, yeni düzenlemelere göre Türkiye’de 50 gb kotalı İnternet fiyatları hem pahalı hemde kota aşımında sabit 1 mbit olarak veriliyor, zaten pahalı olan İnternetin birde kısıtlanması bir çok kullanıcıyı rahatsız etmiş durumda.

Türkiye’de İnternet ortalama 1 adet Bluray yani 50 gb download ettiğinizde, ayın geri kalan kısmında 1 mbit İnternet ile kısıtlanıyor, yani 50 gb bir gün yada 5 gün içinde tüketmeniz halinde geri kalan günler için yaklaşık 60 Lira ödemelisiniz, bu enteresan uygulama bakalım nereye kadar devam edecek.

Türk İnternet kullanıcalrı bugünlerde Avrupa’daki film,müzik ve yoğun olarak İnternet sitelerine erişmesi olanaksız bir hal aldı, Türkler için youtube’den artık video izlemek ise oldukça zor sebebi ise 1 mbit hızda İnternet uygulamasının olması.

Türksat daha doğrusu uydu net ile Türk kullanıcılar biraz nefes alacak gibi görünüyorlar.

Aslında Türksat içinde her hangi bir garantisi yok sebebi ise tüm İnternet haklarının Türk Telekom’un elinde olması şuanda Türkiye’nin tek İnternet sunucusu durumunda, elbetteki Uydunet bu duruma dayanırmı yada Ttnet’in düzenleyeceği fiyatlara karşı koyabilirmi bunu zaman gösterecek.

Sonuçta download yapan, film, video, müzik dinleyenler için Türksat fiyaı oldukça cazip halde, ilerki günlerde İnternetteki bu tuaf uygulamar neler getirir net olarak belli olur.

Şimdilik oldukça sıkıcı bir uygulama ile Türk İnternet kullanıcıları karşı karşıya kaldı.

 

Tarih: 22 03 2012
Üst kategori: Şikayet - Eleştiri
Alt kategori:

Yorum yapma kapalı.