Uydu Net-Tele Dünya kötü hizmeti artarak devam ediyor

Uydunet ve Tele Dünya, her geçen gün takipleri karşısında geriye gidiyor, hem İnternet fiyarlarındaki pahalılık hemde Devlet kurumu olduğu halde aşırı pahalı televizyon kablo ve digital yayınlarıa talep her geçen gün azalıyor.

Buna sebeb ortada, İnternet fiyatlarının pahalı olması, rakiplerinde olan kampanyaların olmaması !

Devletin en büyük ayıbı ise kendi firmasında Engellilere yönelik hiç bir avantajın bulunmaması, oysaki rakiplerinin tümünde Engellilere özel tarifelerin devamlı güncellenmesi, Devlet Engellileri demekki ciddiye almıyor umursamıyorz, lafta Sayın Başbakan Eneglliler diyor ama özünde Engellilere dair birşey kendi denetimindeki Uydu net ve Teledünyada olmasıda bunun bir göstergesidir !

Diğer firmalarda olan Engelli paketleride aslında sadece kandırmacadan ibaret sözde kampanyalar, Engellilere satılan sadece kotalı paketler, buda diğer saygısızlık !

Teledünya Digital Platforma gelince, malesefki kanal sayısı çok olmasına rağmen toplamda 20 kanalı geçmeyen kalite sunuyor, Sinema kanalları yada HD kanalları ise fazla olması yanıltıcı oysaki her kanaldan 2 şer tane eklenmiş durumda SD-HD olmak üzere.

Sinema kanlları ise tam bir hüsran, tekrar filmler aynı anda 4-5 sinema kanlında aynı filimin oynaması ise abone olanları pişman ediyor, sebebi ise 5 sinema kanlında  birden aynı filimin aynı anda oynatılması, yani abonesini tek filime mecbur bırakan tuaf film yayın kuşağına sahip !

Fiyatı ise Avrupalı rakiplerine göre inanılmaz pahalı, full paket için ödenmesi gereken para 20 liranın üzerinde aylık olarak, peki ama bu para hangi yayın kalitesine göre belirleniyor onu anlamak zor, oysaki Dünyanın her yerinde Devlet firmaları rakiplerine göre daha ucuz ve daha fazla kanalı sunarlar.

Teledünya kötülme politikası yapmıyorum, rakiplerinin durumu dahada korkutucu çunki özel platformlara abone olmak için maddi durumunuzun yüksek olması gerekiyor, sadece toplumda belli bir kesime hizmet satıyorlar, ayda 60 liraların üzerinde bir ödeme yapmak gerekiyor daha fazla kanal izlemek için !

Birde işin daha kötü tarafı varki bazı özel kanallar artık kendi kanllarını tekel haline getiröişler yani diğer firmalara satmıyorlar, aslında bunu Avrupada yapmak suç diğer firmanın Rekabet hakkını hiç bir firma engelleyemez Türkiyede ise tam tersi müşteri almak için normalde standart yayınlar halka açıkken aynı kanalın HD olanı sadece kendi firmasında tutuyor, Devletin bunlara çözüm bulması gerekiyor, zararı ise elbetteki en bşta Devlete sonrada Vatandaşlara oluyor, daha pahalı fiyat ve seçme şansı olmaması gibi !

Tarih: 10 12 2012
Üst kategori: Şikayet - Eleştiri
Alt kategori:

Yorum yapma kapalı.