Türkiyede İnternet (kota ve zamlarla) Yasaklanıyor

Bugünlerde Türkiye’de sorunsuz İnternet alabilmek için zengin olmalısınız, Sayın Türkiye Başbakanı Gelişiyoruz desede İnternette tam tersi durum yaşanıyor, sanki İnternet kullanılmaması için herşey yapılıyor.

Bugün Türkiye’de sorunsuz İnternet istiyorsanız Aylığınız 3 Bin liranın üzerinde olmalı ki 8 mbit sınırsız İnterneti 115 liraya alabilmeniz için, asgari ücretliyseniz bu hızda İnterneti almanız imkansız, maaşınızın yaklaşık %10 tutarını İnternete ödemelisiniz.

Türkiyede sözde 8 mbite kadar İnternet 59 lira, oysaki bu hizmet adil kota altında satılıyor yani 50 gb kota ile yaklaşık 1 hafta 8mbite kadar hız alıyorsunuz, sonrasında ise 1 mbite 59 lira ödemek zorunda kalıyorsunuz.

Türkiyede sorunsuz İnternette zorlaştı, sabitlenemeyen hızlar, kopmalar, yavaşlamalar ile İnternet kullanıcıları bıkmış durumda.

Gelişiyoruz diyen bir Ülkede Rekabet yok, her şey tüm haklar bir firmanın elinde, buna gelişmek denmesi dahi şaşırtıcı, rekabet olmayan tüm fiyatların ve hakların tek bir firma elinde olması gerçekekten traji komik bir durum.

İnternette bugün İran dahi, Türkiye’den çok daha Özgür durumda, bu örnek dahi Türkiyenin İnternette nasıl olduğunun göstergesidir.

Türkiye’de İnternet yasaklanıyoru yazımda, Demokrasi olan Ülkede resmi olarak yasakladım diyemezsiniz.

Şuan Türkiyede yaplan kapsamlı olarak, fiyatları yükselterek tuaf isimlerle kotalar yaratılarak, Türk İnsanları İnternetten uzaklaşmaya başladılar, buna mecburlarda  paralarının yettiği sürece kullanacaklar.

Türkiye Avrupada en pahalı hizmeti kullanan tek Ülke, 1 mbit İnterneti 59 liraya yani yaklaşık 30 Euroya satılan tek Ülke.

http://www.samanyoluhaber.com/yazar/engin-sag/INTERNET-YASAKLANIYORUN-ARKASINDA-NE-VAR/550491/

İnternette sansüre karşı değilim, birileri çıkıp taraflı yazı diyebilir, hayır Avrupadaki gibi sansür elbetteki olsun, Gençler sakıncalı içerikler olan sitelere karşı korunmalılar, fakat yaşanan olaylar, malesefki sansürden çok genel yasaklama gibi görünüyor.

 

 

 

 

Tarih: 12 06 2012
Üst kategori: Haber - Aktüalite, Şikayet - Eleştiri
Alt kategori:

Yorum yapma kapalı.