TTNET-Türk Telekom el değiştiriyor,Katar Şeyhi El Tani Türkiyede

images

Katar Şeyhi El Tani ve kalabalık danışman heyeti Türkiyeye geldi, ilk etapta ise Türk Telekom var !

Türk Telekomun şuanki durumundan ve marka imajından ve Lübnanlı Ortağı Hariri Gurubunun firma yönetminden bir Hayli rahatsız olan Türkiye Katar Şeyhinin teklifine sıcak bakıyor. Şeyh El Tani’nin bu konudaki ciddi tavrıda bunda en önemli etken.

Şuan Türk Telekomun %55 hissesi Lübnanlı Refik Haririye ait, Katar Şeyhinin 8.6 milyar dolarlık cazip teklifi ise büyük ihtimal satışla gerçekleşecek, aslına bakarsanız bu teklif oldukça cazip sebebi ise Türk Telekom Türkiyede devamlı imaj kaybetmesi.Ttnet-Hariri Gurubunun Hükümetle ve rakibi olan firmlarla yaşadıkları sorunlar zaten gündemdeydi.

Şeyh El Tani Avrupa hayalinin bir parçasıda Türk Telekom olacak çunki El Tani oldukça büyük bir proje ile Türkiyeye geldi, kapsamında Aveada dahil Türk Telekoma bağlı şirketleride almak devamında ise Afrikanın en büyük GSM operatörü Cell C ilede birleştirmek elbetteki bu büyük ortaklıktan en karlı çıkacak olanda Türkiye olacak.

Lübnanlı Hariri Gurubunun ortaklığındaki TürkTelekom ise şuan sadece Türkiyede en fazla tepki alan firmaların en başında, devamlı yaşanan sorunlar ve yükselen fiyatlar Vatandaşın TürkTelekoma olan güvenlerini inanılmaz seviyede düşürdü.

Ttnet şuanda halen ayakta kalmasının sebebide aslında Türkiyenin tek fiyat belirleyici firma olmasına bağlı eğer fiyatlarda rekabet olsa zaten Türk Telekom şuan iflas etmiş firmalar arasında çoktan yerini almış olurdu.

Diğer etkense Rusya ve Korenin ortaklığındaki İnternet ve IPtv gerçeği var.

Sadece Türkiyeyi değil tüm Avrupayı kapsayacak ciddi bir İnternet savaşının yaşanacağınıda artık bilmeyen yok, Rusya-Kore uydu üzerinden İnternet satışları hatta hızları dahi belli 20 mbite varan kartla satışlar yakında Avrupanın tam manası ile kabusu olacak, bir çok firma ya batacak yada fiyatlarda ciddi bir indirime gidecekler.

Japon firmalarıda Koreli meslektaşları ile net olarak gövde gösterisi yaparcasına resmi imzayıda attılar, Panasonic,Sharp,Toshiba,Lg,Samsung,Apple ortak digital İnternet ve televizyon yayınlarında birleşme kararı  şimdiden Avrupalı bir çok firmayı kaosun tam ortasına attı ve yapacaklarıda hiç birşey yok en azından şimdilik.

Türk Telekomun el değiştirmesinden en fazla mutluluğu yaşayacak olanlar ise elbetteki Türk Telkom ve Ttnet’in aboneleri, şimdiden Aboneler oldukça heyecanlı en azından fiyatlarda ciddi bir düşüş ve daha kaliteli hizmet beklentisi sarmış durumda.

Türkiye bu Dev antlaşma imza atması halinde, hem Avrupanın hemde Afrikanın en büyük İnternet ağına sahip Ülkelerin en başında yer alacak.

Andy Swezniak

 

Tarih: 13 02 2013
Üst kategori: Haber - Aktüalite, Şirket haberleri
Alt kategori:

Yorum yapma kapalı.