TTNET Kacak adsl ve Devletin Milyonlarca lira aylık Vergi kayıbı

Türkiye’de Ttnet’ten resmi açıklama, kaçak adsl kullanıcıları 1 milyon kişiyi buldu, TTNET Ceo Sn.Tahsin Yılmaz’ın bu basın açıklaması, herkesi şoka uğrattı.

Türk Hükümetinin tepkisi ise merakla bekleniyor, milyonları bulan kacak adsl kullanımından doğan Vergi zararı ise aylık Milyon liraları geçiyor.

Ekonomik sıkıntıları aşmak için uğraşan Türk Hükümeti bu korkunç zararın neticilerini önümüzdeki aylarda görmesi kaçınılmaz bir gerçek.

Türkiye’de kaçak adsl kullananlar ise Türk forumlarında adete Devlete meydan okuyorlar, kacak adsl kullananlar pişmanlık yerine kacak adsl kullanımına devam edeceklerinide net olarak açıklıyorlar, Türk forumları kacak adsl kullananların meydan okuyan yorumları ile dolu malesefki, Gelişmiş Ülkelerde örneğine az rastlanan bu durum bakalım neleri peşinde getirecek.

Kısaca Türkiye İnternette iyice içinden çıkılamayacak tuaf bir durumla karşı karşıya, Yüksek fiyatlardan zamlardan ve son AKn yani adil kullanım ile 50 Gb kotalı ortalama 1 hafta 8 mbite kadar hız sonrasında ise 1 mbit İnterneti 59 liradan satan TTNET’e her gün tepkiler giderek artıyor.

Aslında şu soruyu sormak lazım, AKn uygulmasının altında yatan sebeb adil kullanımmı yoksa, TTNET iş göremez hale gelen alt yapısımı, 1milyon kacak adsl kullanımı TTNET alt yapısını nerdeyse iş göremez hale getirmiş durumda.

Devlet Milyon liralık Vergi kaybının faturasını Vatandaşlaramı yansıtacak yoksa, TTNET oluşan Vergi kaybını üstlenecekmi?

Acı gerçek ise Türkiye’de şuanda İnterneti sadece parası olanlar ve kacak adsl kullananlar, sorunsuzca kullanabiliyorlar.

Türkiye’de İnternet artık Lüks kullanım teknolojisi alanına girmiş durumda, Kotasız İnternet kullanmak Zengin satatüsünde bulunmanız manasına geliyor, 8 mbit kullanıyorsanız, marka kıyafet gibi Türkiye’de statü sahibi sayılıyorsunuz.

8mbit İnternetin fiyatı ise 115 lira, yani Asgari ücretli çalışan bir İnsanın maaşının %10’unu aşıyor, yani Avrupalı Gençler ile Türkiye’de yaşıtları arasında çok ciddi bir uçurum gün geçtikçe büyüyor.

Teknolojide Türkiye ile Dünya arasında uçurum gün geçtikçe dahada büyüyor.

Sayın. Başbakan’ın bu durumları görmemesi ise çok ama çok üzücü.

 

Tarih: 17 05 2012
Üst kategori: Şikayet - Eleştiri
Alt kategori:

Yorum yapma kapalı.