TRT HD kanalları Dünyada en fazla izlenen kanallar arasına girdi.

Şuan Avrupada en fazla izlenen televizyon yayınlarının en başında TRT’nin iki kanalı var TRT HD ve TRT1 HD kanalları, bu kanallar öyle hale geldiki, nereye gitseniz izlenen kanallar, maç yayınları kaliteli belgeseller, diziler ve filmlerle en popüler kanallar arasında, malesef bu kadar çok izlenen kanallarda İngilizce orjinal seslendirme yada alt yazı seçeneği yok, bu gerçekten üzücü bir durum.

TRT HD kanalları ile Türkiye’yi inanılmaz kaliteli tanıtıyor, hatta durum öyle hal aldıki, cafelerde, publarda, barlarda devamlı Trt hd kanalları açık, Eurosport kanalları ile yarışır hale geldi, eskiden gençlerin rağbet ettiği ortamlarda devamlı eurosport kanallarını görürdük, Avrupa Şanpiyonası ile birlikte TRT Eurosportu unutturdu.

Geçtiğimiz kışda durum farklı değildi, Almanya ligi Gençler arasında en fazla izlenen kanaldı elbettki TRT HD kanalları sayesinde.

TRT Avrupada Türkiyenin gururudur bu tartışmak bile manasız olur, Türk izleyiciye hitap eden kanalları saymıyorum her Ülkenin Ulusal kanalları vardır ve o Ülke İnsanları izler, TRT ise tam manasıyla Ualuslararası kanal oldu, hatta Güney Amerika Ülkelerinde gazetelerde TRT HD yayın akışlarını görüyorsunuz üstelikte Ulusal günlük gazetelerde.

TRT biran önce yabancı dil konusunda derhal çözüm bulmalıdır, bu zor olmasa gerek, hatta Dünyanın farklı Ülkelerinden Televizyon yayıncılığı sunan Üniversitelerden Öğrenci değişimi yapabilir, bu Türkiye’nin ve Türkçenin daha popüler bir Lisan olmasınada katkı sağlayacaktır.

Yurt dışından Arkadaşlarımızla bu konuyu sıkça dile getiriyoruz, çok fazla şikayet var, neden İngilizce yada alt yazı seçenekleri yok diye, şikayet edenlerde anladığınız gibi farklı Ülkerlerden İnsanlar,TRT HD kanalları nerdeyse Arjantinde spor dalında Ulusal kanalları geçmiş durumda, hafta sonları nereye giderseniz gidin TRT HD kanallarını görüyorsunuz.

Hatta durum öyle hal aldıki Boca Juniors Klubune giderseniz TRT izlendiğini görürsünüz, 10’ların kıtası programı inanılmaz ilgi gördü, elbetteki Ulusal dilde bu programın yapılması izlenme  oranlarını yüksek tutuyor.

TRT yazımızı okursa, Lütfen bu Dil problemini biran çözmelerini rica ediyoruz, Türk İnsanın gerçek gururu olan TRT HD kanalları Ülkemize en büyük tanıtımı yapıyor, belki farkında değillerdir çok geç olmadan, alt yazı yada orjinal dillerde yayınlara bir an önce geçilmelidir.

Teşekkürler Türkiye, Teşekkürler TRT Televizyonu.

 

 

Tarih: 16 06 2012
Üst kategori: Şirket haberleri
Alt kategori:

Yorum yapma kapalı.