TRT HD ve TRT 1 HD yayınlarıyla Dünyada en fazla izlenenler arasına girdi

Dünyadada en çok izlenen kanallar arasında TRT iki yeni HD kanalıyla izleyici sayısını artırıyor, özellikle Avrupa Futbol yayınları ile TRT gençler arasında en fazla rağbet gören kanallar arasında yerini ve izleyici kitlesini sağlamlaştırıyor.

Türkiye’de ise şuanda TRT HD iki yeni HD kanalıyla tartışmasız ilk sırada, kaliteli belgeseller diziler ve elbetteki HD Futbol naklen yayınları ile, tartışılmaz ilk sıradaki yerini koruyor.

Özel kanallar ise izleyicilerini kaybetmeye devam ediyorlar, özel kanalların berbat kalitedeki SD yayınlarını izlemek dahi yorucu hale geldi.

Özel kanallar, günümüzden uzak halen 15 sene öncesinin teknikleriyle kötü analog yayınlarında ısrarı gerçekten anlaşılmaz, reklam gelirden aldıkları paraların karşılığını izleyci kitlesi göremiyor, özel kanalın mantığı zaten izleniyoruz diye düşünüyorlarsa, bu işten çok zararlı çıkacaklarını anlamaları uzun sürmez.

Yapılan araştırmalar ise, TRT en fazla izleyici kitlesine sahip, TRT spor oldukça iddialı giriş yapan NTV sporun nerdeyse tüm izleyicilerini kendine çekmiş durumda, buda TRT yönetim anlayışınında günümüz Dünyasına ne kadar fazla önem verdiğinin göstergesidir, günümüz teknolojisine uyamayan kanalların ise işleri bir hayli zor.

TRT bu yükselişinde, Türkiye’nin en kaliteli Spiker ve sunucularının katkısı ise tartışılmaz, TRT kanallarını bu kadar yoğun izlenir hale getiren emeği geçenlerede Teşekkür ediyoruz.

TRT’ye Başarılarının ve bu kaliteli yayıncılık anlayışlarının devamını diliyoruz.

Tarih: 24 05 2012
Üst kategori: Şirket haberleri
Alt kategori:

Yorum yapma kapalı.