Toshiba Led RZ1 3D Gözlüksüz 55 inc

Toshiba suskunluğunu bozdu ama tam bozdu, RZ1 aslında bu Amerikadaki ve Japonyadaki serisinin adı, Avrupa içinse ZL2 olarak raflardaki yerini alıyor.

Paneldeki yenilikler ise Toshibanın henüz nazlandığı kendi geliştirdiği 4K işlemciye sahip Led panelini önümüzdeki günlerde resimlerle tanıtmaya çalışacağım, bu sıralar o kadar fazla yeni serileri piyaslara çıkmaya hazırki hangisini tanıtmak karaını vermesi dahi zor.

Toshiba RZ1 serisine dönersek, Gözlüksüz bu Led arkadan aydınlatmalı panelde otomatik yüz tanımlama seçeneği mevcut, Panasonic WT serisindeki gibi, kısaca bir detaya değinmek isterim WT50 serisi ilk izlenimlerim bana göre çok daha başarılı, bunu belirtmek istedim, detaylarlada anlayacaksınız yazımın ilerki bölümlerinde.

Toshiba yeni panelindeki işlemcisi yani Cevo S gerçek manada gözlüksüz 3D izlemek için oldukça başarılı işler çıkarıyor, mercek odaklanmlanmalı bu yeni teknoloji ile stereosbik görüntüyü çıplak gözle algılıyorsunuz, her na kadar görüntülerde biraz ghosting hissediliyorsada bu konudada gerekli iyileştirmlerin panel üzerinden sorunsuzca giderielbileceği gerçeği var, birazda panel ayarlarını öğrenmeniz gerekiyor.

Full hd Led paneldeki normal hd görüntüsü gerçek manada keyifli bir izlenim sunuyor, SD yayınlar içinse dediğim gibi paneli tam manasıyla test etmeden, birşeyler yazmak doğru değil, ilk izlenimlerde 480p görüntünün bu panelde nasıl tepki vereceğini şahsen merak ediyorum, HD performansı bu kadar üst seviye ise SD yayında umuyorum daha şaşırtıcı bir izlenimide görürüz.

Fiyatı henüz açıklanmasada, Avrupa için 10.000 Euro üzerinde bir fiyat bekleniyor, Toshiba gerçek manada yeni bir teknolojiyi sundu, 3D gözlüksüz ve gerçek manada yenilenmiş mercek taramalı motor sayesinde 3D gözlük gerektirmeyen bir Televizyon keyfi evlerde yerini alacak.

Toshiba PB serileri ilede sevenlerine daha ucuz ve ilk defa sunulan 23 inclik Led Full hd panellerinide Avrupada satışa hazırlar.

Bu detayları ilerki günlerde aktarmaya çalışacağım.

Tarih: 30 05 2012
Üst kategori: LCD - plazma önerileri
Alt kategori:

Yorum yapma kapalı.