Toshiba 46WX800U 1080p 240 Hz Sinema Serisi 3D LED,Gerçek kalite !

Toshiba yavaş yavaş sesizliğini bozuyor,bozuyor dediysem abartı değil,LED tvlerde müthiş bir akımında liderliğine bürünmenin ilk adımlarını attı !


46WX800U Toshibanın bu serisi aslında 2010 sonlarında çıkan muhteşem serisinin devamı,anlamadığım olaysa Toshiba 2010 senesinde oldukça sessiz kaldı,alışmadığımız bir sessizlikti,elbetteki bu benim için şaşırtıcı bir durumdu,neyseki son haberlerle Toshiba’dan ilk panellerini görmek oldukça sevindirici !

Aranızda bu panelde ne varda bu adam böyle enteresan yorumlar yapıyor,bu panelde ne yokki demem lazım :)

Panelin en büyük özelliği sıkı durun tam bir sinema görselliğine sahip Toshibanın donanımları ile desteklenmiş bir panel,yani PixelPure 5G işlemcisi mevcut,hani diyorum ya beni takip edenler bilirler,jaggies özelliği olmayan tv benim için bir anlam taşımaz,bu panel izleme keyfinize farklı bir yorum katacak !

PixelPure 5G işlemcisi ile birlikte toshiba bu panelinde tamamen Dijital görüntü işlemcisi sunuyor yani tv +Blu-Ray görüntü kalitesi dersekte abartmayız,bu akıllı teknoloji ile elbetteki televizyon izlemek biraz daha keyifli hale geliyor !

Özelliklerine gelirsek !

46-inch 3D LED TV with full-HD 1080p resolution, 240Hz refresh rate, and 7,000,000:1 contrast ratio 46-inç 3D 1080p çözünürlük, 240Hz yenileme hızı ve 7,000,000:1 kontrast oranı Full-HD ile LED TV !

Ürünle beraber Toshiba Active Shutter 3D gözlük ile eşleştirme HD çözünürlüklü yayın ve Blu-ray 3D içerikleri için tasarlanmış oldukça iddialı gözlükle geliyor !

Panelde Dahili Wi-Fi Facebook, Flickr, Twitter, YouTube ve daha birçok  Net TV servislerine erişim içinyüksek bağlantı desteği mevcut !

DLNA sertifikası ve çeşitli dijital video, müzik oynatma ve görüntü formatları ile geniş medya desteği eski serilere oranla çok daha başarılı upscale yeteniğine sahip !

Yakında resimlerle beraber,üründeki diğer yeniliklerede değinmeye çalışcağım,malumunuz Haziran Ay’ı ile birlikte yeni panel girişleri oldukça hızlandı !

Bu panel için son cümlelerim ise Toshiba diğer üreticilerin aksine panelle beraber kullanıcıya nerdeyse ekstra bir masraf çıkarmamak için hemen hemen tüm detayları panele eklemiş !

WI FI özelliği için bir çok üretici bunu isteğe bağlı müşterisine sunardı,bu panelde ise WPA WIFI adaptör mevcut !

Panelin normal yayınları 3D olarak izleme seceneğide izleyenlere sunuluyor,Kablo yayınlarla uygun !

Unutmadan 1.4 hdmi kablo desteğine ihtiyaç duyan bir panel,side by side-uydu yayın,Blu-Ray-karasal yayınlarıda panelin özelliği sayesinde farklı modlarla 3D izleme şansınızda olacak !

Bu detayları yazmak isterim fakat şuan konu bir hayli uzayacak,en kısa zamanda,eklemeye çalışıcam !

Diğer detayları ise 4 adet hdmi,2 adet usb,vga pc desteği,ethernet,sd kart yuvası,panele gizlenmiş 2 adet surround ses desteği ile sunulan hoperlor,dijital optik grirler,kompenat girişler,mevcut !

Sorularınız yada benim unuttuğum sizin merak ettiğiniz soru varsa,yanıtlamaya çalışırım.

Saygılarımla

andy1

 

Tarih: 20 05 2011
Üst kategori: LCD - plazma önerileri
Alt kategori:

Yorum yapma kapalı.