The Raven 2012 Konu, Detay, Eleştiri

The Raven 2012 Türkçe ismiyle KUZGUN, Amerikalı yazar Edgar Allen Poe üzerine kurulu, seri bir katilin vaşi cinayetleri ile başlayan ilk sahne oldukça detaylı ve gizemli, sonrasında Edgar Allen Poe’dan şüphelenen polis durumun farklı olduğunu anlayacaktır, yazarın eserlerinden alınan örneklerle vahşi cinayetler bire bir aynısıdır, katil yazarla ve polisle bir oyuna girmiştir, dönem kıyafetleri oldukça başarılı, seyirciyi sıkmayan tempoda film sonuna kadar dikkatleri koruyor.

Detaylar ve görsel sunum çok iyi olsada, senaryo oldukça havada kalıyor, gizemli cinayetler sonrasında film birden temposunu kaybediyor, sıradan bir dedektiflik filimine dönüşüyor, bu izleyiciyede aynsıyor, Allan Poe sır ölümüne dair ufak ip uçları ise enteresan şekilde sıradan olarak verilmiş, senaryo ve yönetmen bellki filmde uyumu bir çok yerde kaybetmişler.

Final ise tamamen hayal kırıklığı, keyifli bir tempoda giden filmde öyle bir final varki inanın, keyifli 2 saati yok ediyor, bu kadar sıradan ve basit bir final filmi gerçek manada maf etmiş.

Yönetmenin başarısızlığı demek lazım, gereksiz detaylar filmde oldukça fazlaki final bölümüde yok edilmiş daha doğrusu film biran önce bitsinde, vizyona girsin dercesine bir basitlik var.

Final haricinde, zevk alacağınız ve sıkılmayacağınız bir film, elbetteki Edgar Allen Poe sır ölümüne meraklıysanız, malesefki çok sıradan ve basitce geçiştirilmiş aslında, laf olsun diye eklenmiş gibi, dedim ya senarist ve yönetmenin uyumsuzluğu bu harika filmi oldukça sıradan hale getirmiş.

Yönetmen:
Ülke:
Tür:
Rating:
imdb
6.4 (17,645 Oy)
rotten
4.4 (F:25 R:93)
Vizyon Tarihi:
27 Nisan 2012 (Türkiye)
Süre:
110 dakika
Dil:
İngilizce
Senaryo:
Müzik:
Görüntü Yönetmeni:
Yapımcılar:
Firma:
Intrepid Pictures | FilmNation Entertainment | Galavis Film
Web Sitesi:
Çekim Yeri:
Novi Sad, Serbia
Bütçe:
$26,000,000

 

Tarih: 13 08 2012
Üst kategori: Sinema film eleştiri
Alt kategori:

Yorum yapma kapalı.