The Dinosaur Project 2012, Konusu. inceleme Puanlama: 10/1

images

2012 Tuaf kamera çekimlerinden birisi daha karşımıza çıkıyor, Sinema filmi olarak adlandırmıyorum bu tür kamera çekimlerini !

Film yorumuma başlamadan önce izlemek isteyenlere muhakkak dikkat etmeleri gereken uyarılarım olacak, Lütfen okuyun ve önlem alın !

1. Hassas Midesi olanlar izlemesin, kusmanız anlık olacaktır etrafınızdakilerde rahatsızlık verebileceğinizi unutmayın !

2.Göz Problemi olanlar, filmi izlerken baş dönmesi ve kusma hissi yaşayabilirsiniz, Göz sağlığınız rahatsız edici durumdaysa ve uzun zamandır munayene olmadıysanız, filmi muayene olduktan sonra izleyin !

3.Tansiyonu olanlar, anlık tansiyonuzu tetikleyen görüntülerden kaynaklı aşırı ve kötü hızlarda ışık parlamaları hızlı görüntü , mide bulantısına ve kusmanıza sebeb olabilir !

Evet sanıyorum bir çoğunuz Filmi eleştiriyorsun yoksa Doktormusun reçetemi yazıyorsun diyebilirler, çokta halkısınız ama neden bu uyarıları yaptığımı şimdi açıklıyorum.

Film giriş bölümünde sözde gerçeklere dayanan ejderhaların yada Dinazorların halen var olabiliceği konusunda ve farklı Ülkelerden alınmış çekimleri detay olarak sunuyor, konu itibari ile senaryoda biraz daha uğraşılsaymış keyifli bir film ortaya çıkabilirdi.

Filim kahramanı gencimiz çıkacağı macera öncesi hazırlığı ile giriş yapılıyor filme ve onda ”eyvah” diyorsunuz, yine elde kamera devamlı hareket eden görüntüler, ve 6-7  kişilik gurup bu araştırma gezisine çıkarlar daha önceden araştırma gezisine çıkan gurupun ansızın ortdan kaybolması üzerine çıkılan bir seyahattir, Helikopter sahnesi ve Helkoptere çarpan bir canlının sebeb olduğu kaza sonrasında helikopter ormanlık alana düşer, sonrasında ise kamp yapılan alan, kaybolan önceki gurubun izleri ve minik dinazorların birden ortaya çıkması ile film azda olsa hareketlenir, sonrasını yazmıyorum çunki kısacık yazımda bile zaten tahmin ettiğinizden eminim.

Filmde el kmareası ile çekilen görüntüler tam manası ile rezalet, inanılmaz hızlı ne olduğu belli dahi olmayan kamera geçişleri, devamlı sallanan ve yuvarlanan bir kamera, bir süre sonrasında ise tek düşündğünüz şey bir an önce Sinema salonunu terk etmek çunki kusmanız an meselesidir, Dvd versiyonunu almışsanız 20 dakika sonra tek yaptığınız şey bir an önce bu görüntü işkencesini durdurmak ve camı açıp hava almak olacaktır.

Ucuz Senaryo, kısıtlı alan 6-7 kişilik oyuncu gurubu ve performansları gerçeken vasat dahi değil amatör denilebilir ki sözde Başrol oyuncusu tek kelime ile faciaydı, filmin en başında kalitesizliğine damgayı yapmacık tavrıyla vurmuş, merak edipte izleyenler anlayacaltır ne demek istediğimi.

Filmi tavsiye edemiyorum fakat bu tür filme meraklı olanların dahi sabır sınırlarını ciddi şekilde zorlayacak kötü hareketli el çekimi sahnelerine sahip, inanın miğdem bulandı ve yukarda yazdığımı yapmak zorunda kaldım, camı açıp temiz hava almaya çalıştım, bu kadar berbat kamera çekimini film diye sunanlar artık ayıp demek istiyorum.

Puanlama :10/1

Öneri: Bu filmi izlemek isteyenler yukardaki detaylarımı okusunlar, normal sinema kameralarıyla çekilen en kötü film dahi bu filmden sonra size Oskara aday olmalı düşüncesini net verecektir.

Andy Swezniak

Tarih: 06 02 2013
Üst kategori: Sinema film eleştiri
Alt kategori:

Yorum yapma kapalı.