The Dinosaur Project 2012 Film detay eleştiri

2012 senesinin oldukça kaliteli olabilecek bir senaryosu çöp haline getirilmiş demek gerekiyor.

Burda eleştirim, ucuz ve basit çekim yöntemleri ile sözde gerçekci sinema akımı diyenlerin boş hayallerini filmde görüyoruz.

Yine el kamerası yine sözde gerçekci elde kamera çekimi yapan meraklı bir Gencin tutkusu ele alınıyor.

Filmi izlemek o kadar zorki inanın miğde bulantısı yaşamanız an meselesi, devamlı sallanan bir kamera ve baş döndüren kamera açıları sizi 20 dakika sonra filmi kapamanınıza sebeb oluyor, halen bu ucuz yönetemi uygulayan yönetmenleri analamak ise imkansız aslında böyle filmleri sinema filmi katagorisine almak daha hatalı ve yanlış olur, buna sadece amatör denemeler demek gerekiyor Sinema filmi demek ise gerçekten çok hatalı bir cümle oluyor.

BluRay olarak izlediğim halde görüntü daha doğrusu kamare çekimi o kadar berbatki izlemeyi bir süre sonra imkansız hale getiriyor ve kapamak istemesenizde mideniz ve gözleriniz bu işkenceye dayanamıyor izleyemeyecek hale geliyorsunuz !

Tavsiyemse, bu hareketli kamera çekimi amatör filmi izlemek yerine, her hangi bir şey izleyin diyorum, her ne olursa karar size kalmış izlemek istiyorum diyenlere ise 50-65 inc Led yada Lcd ekranı olanlar, özellikle çocuklarınız var ise izlettirmeyin, göz yorgunluğu ve müde bulantısı hissi yaşayabilirler, buna dikkat edin !

Puanlama yapmak zor ama şöyle demek isterim, senaryo görsellik 10/6, kamera, çekim 10%1

x

 

Tarih: 18 01 2013
Üst kategori: Sinema film eleştiri
Alt kategori:

Yorum yapma kapalı.