Televizyon kampanayları başladı,ürün alacaklar dikkatli olun !

Haziran sonu ile kampanyalar hızlandı,indirimler hızlanıyor,güzel bir şey fakat ürün alacakların dikkat etmesi gereken çok önemli hususlar var !

1.Ürün alacağınız mağazaya kesinlikle teşhir ürünü olup olmadığını sorun,teşhir ürünüyse mutlaka garanti şartlarını ve süresini öğrenin,bazı firmalar teşhir ürünü diye revizyonlu yani tamir edilmiş ürünleri satıyorlar,buna çok dikkat edin !

2.Alacağınız ürünün kapalı kutudamı geleceğini öğrenin,geri iade şartlarında firmalar açılmış içeriği yırtılmış ürünleri geri iade almıyorlar,bu sebeble kutu ve içindekileri mutlaka kontrol edin !

3.Şehir dışından ürün alacak olanlar,kargo ile ürün geldiğinde kargo yanında kutuyu çok iyi inceleyin,yırtık,delik varsa mutlaka rapor tutturun ve geri iade edin !

4.Kargo ile gelen ürünü eğer siz kuracaksanız,ürünü kargo yanında açın,eksik kırık yırtık her hangi birşey varsa mutlaka yine rapor tutturun,aksi halde geri iade şansınız firmanın merhametine kalır,unutmayın !

5.Garanti belgesi ve bandrol varmı mutlaka kontrol edin,Garanti belgesi yoksa yeni yasaya göre artık fatura garanti belgesi yerine geçmiyor mutlaka Garanti belgesi zorunluluğu olduğunu sakın unutmayın,ve firmadan mutlaka resmi kaşeli Bakanlık onaylı garanti belgesini kesinlikle alın !

6.Kampnayalardan ürün almadan önce mutlaka çok iyi piyasa araştırması yapın,bazı firmalar malesefki önce fiyat yükseltip sonra indirim diye normal fiyata satabiliyorlar bu tuzaklara düşmeyin !

7.Televizyon aldıktan sonra mutlaka servisin kurmasını bekleyin,firmalar siz kurun deselerde servis talep edin,sonuçta arızalı ürün olabilir ve siz kurduğunuzda belli arızalar unutmayınki kullanıcı hatası diye rapor tutulur,bu sebeble çok dikkatli olun !

8.Servis televizyonu kurunca çok iyi kontrol edin,çizik,çatlak,kutuy içeriğinde eksik varmı diye,varsa mutlaka servise rapor tutturun,örnekleri çok daha sonradan fark edeceğiniz çizik çatlak varsa firmalar bu tür ürünleri geri iade almazlar !

Biraz karamsar tablo oldu biliyorum,fakat Devletin koyduğu tüketici yasalarına firmalar uymak zorundalar,Tüketicilerde haklarına dikkat etmek mecburiyetindeler bunu sakın unutmayın !

Bu uyarıları yapıyorum fakat en son Darty mağazasından aldığım ürün malesefki Garanti Belgesi çıkmadı ve Darty ısrarla Garanti Belgesinide göndermemekte direniyor,1 senelik mesela bakalım sonuç ne olacak,Bakanlığa durumu bildirdim umuyorum firma hakkında cezai işlem başlatırlar !

Malesefki bazı firmalarda müşteri memnuniyeti sadece parayı alana ve mağazadan çıkana kadar,sonradan çıkabilecek sorunlarda aynı hizmeti malesefki müşteriye veremiyorlar !

Kısaca biz Tüketiciler olarak hem haklarımızı bilmeliyiz hemde Devletin Vergisine sahip çıkmalıyız bu sebeble,Lütfen Tüketici haklarımızı öğrenelim !

Saygılarımla

andy1

Tarih: 23 06 2011
Üst kategori: Şikayet - Eleştiri
Alt kategori:

Yorum yapma kapalı.