Televizyon ikinci el alacaklar aman dikkat, Garanti Belgesi olmayan ürün almayın, okuyun!

Bazı satış sitelerinde,öğrenciyim paraya sıkıştım yada süper televizyon bazen çizgiler oluyor ve daha bir sürü benzer ilanlarla karşılaşıyoruz,bu tür satıcılardan uzak durun özellikle sakın ve sakın ürünü görmeden elinize ulaşmadan para ödemesi yapmayın,mağdur olan dolandırılan çok insan var!

Satış sitelerindeki denetimsizlik ve kargo firmalarının umursamazlığınıda unutmayalım!

Yurt içi kargo ile benzer sorun yaşadım,kargodan ürün geldi,kargo çalışanına ürünü kontrol edicem dedim aldığım yanıt açarsanız geri almam,elbetteki açmadan geri yolladım,Yurtiçi kargoyu aradım Müdür bir hanımla konuştum ve gerekli bilgileri verdim,bu sefer aynı kargo görevlsi elinde bir tutanak kağıdı ile geldi ve ürünü yanında açtım,sonuç ürün kırıktı,rapor tuttu ve geri iade edildi!

Bu tür konularda kargo çalışanları malesefki bilgisiz böyle bilgisiz çalışanlarla muhatap olmayıp, kargonun merkezini arayın, rapor tutmakla mükellefler, yani ben rapor tutmam deme şansları yok, o zaman çöp yollayın gitsin,aman bu konulara dikkat!

Televizyonlarda çizgi yada burn in yani logo izi kalmış ürünleri almayın,bunlar ne tamiri olur nede geçici sorunlardır,kalıcı yani işi bitmiş ürünlerdir,elbetteki paranız varsa tamiri olur ama panel değişeceğinden yeni bir ürünle aynı fiyata size mal olacaktır !

Piyasalarda eski seriler çok fazla fiyatları ise cidden komik,1.000-1.500 lira isteyenler var,mesela Lg yada Samsung Yada Panasonic kısaca aklınza gelen her markanın 3-4 senelik televizyonları saçma sapan fiyatlar satılmaya çalışılıyor,bu tür ürünlerden uzak durun !

Örnek verirse LG pj350 serilerine halen 1000 lira isteyenler var üstelikte ikinci el sıfırı zaten 900 liralara bulmak mümkün,Panasonic PV70 serisi 3-4 senelik panel adam tertemiz ürün diyebiliyor fiyatıda 1000 lira civarında, örnekleri çoğaltabilirim,eski ürünlerden uzak durun uygun fiyatlı olanlara asla lafım yok,gerçek ihtiyaçtan satanlar ise lütfen alınmasınlar onlara zaten inanılmaz saygı duyuyorum ALLAH c.c yardımcıları olsun.

Kısaca, ürün alırken, birde revizyonlu ürünleri sıfır diye satanlar varki aman dikkat, lütfen bu tür ürünler genelde mağazalarda satılır,garanti belgesi ve faturasına dikkat edin,bu tür ürünler genelde sorunlu ve üretici tarafından tamir görmüş cihazlardır zaten 6 ay yada 1 sene garanti ile satılırlar, bu bile size fikir verebilir,garanti süresine aman dikkat!

Garanti Belgesi olmayan ürünlerden kesinlikle uzak durun ve almayın,faturası olsada yeni kanunla artık fatura garanti belgesi yerine geçmiyor,yani ürün yeni dahi olsa garanti belgesi yoksa,arıza durumunda servisler bakmazlar,yani Garanti Belgesiz ürünleri sakın ama sakın almayın!

Sorularınız varsa yanıtlamaya çalışırım.

Tarih: 17 09 2011
Üst kategori: Şikayet - Eleştiri
Alt kategori: |

Yorum yapma kapalı.