Teledünya-kablo tv, Lcd,Plasma kullananlar dikkat,cihazlarınıza zarar verebilirsiniz

Teledünya Kablo tv kullanıcıları özellikle HD box yada normal anten bağlantısı ile Lcd-Led-plasma kullanıyorsanız, cihazlarınıza zarar verebilme yada tamamen bozulmasına sebeb olabilecek Kablo Tv kaynaklı topraklama sorunu eski binalarda yada eski şebekelerde artık sıkça görülmeye başlandı.

Bu sebeble Televizyonlarınıza taklı Kablotv anten ve harici cihazların topraklmasını ölçtürün, son yaşanan olay gerçekten ürkütücüydü kablo tv hd recivere kazara ile dokunmam ile cihazda inanılmaz bir voltaj yüklemesi yada çarpması demem lazım, sonrasında ise bu problemden kaynaklı bir çok televizyonların çalışmaz durumu geldiğinide öğrendim.

Kablo tv servisi, açıkca eski binalarda ve eski tesisatlarda olmasının normal olduğunu ama bina sahiplerinin dilekçe vermesi halinde kutuların değişebileceğini söyledi.

 

1000 lerce liralık cihazlarınızı bahsettiğim şekilde sorun var ise Teledünya servislerini çağırın, sorun giderildikten sonra cihazlarınızı bağlayın !

Yine bir uyarı, Teledünya eski HD reciver ları kullananlar var ise, özellikle Plasma tv kullanıcıları, sakın televizyonu kumanda üzerinden kapayıp bırakmayın cihazların düğmesinden kapatın ve hd reciverları muhakkak tamamen kapalı olsun, tv izleyeceğiniz zaman açın, malesefki topraklaması sorunlu cihazlar ve kablolar statik yüklenmeye sebeb oluyorlar !

Tarih: 11 12 2012
Üst kategori: Şikayet - Eleştiri
Alt kategori:

Yorum yapma kapalı.