Teledünya-Kablo tv kalitesiz kanal çöplüğü oldu !

x

Devlet kurumu Teledünyanın tuaf hizmet anlayışı son sürati ile devam ediyor, özel rakipleri DigiTürk ve Dsmart ise daha ucuz fiyatı daha çok kanal seçenekleri ile Teledünya karşısındaki tartışılmaz üstünlüklerini devam ettiriyorlar, bundan sonrasında ise Teledünya için çok daha zor bir dönem başlıyor !

Tuaflık Devlet kurumunun özel firmalar karşındaki zavallı görünümü, her haliyle özel kanallara bağımlı, Sinema kanallarını tedarik ettiği firma kendisininde rakibi ve elbetteki paralı !

Birde Teledünyanın tuaf yayın anlayışı varki inanın böyle firma nasıl yönetilir diye sormak lazım, ve Devletin firmasını yönetenler demekki denetlenmiyor ki bu kadar kötü duruma düşebiliyorlar, Teledünya ilk kullanıcısı olacaksanız kanal bolluğu dikkatinizi çekebilir dikkatsiz biriysenizde ne kadar çok kanal var diyebilirsiniz, dikkati incelerseniz kanal bolluğu değil, her kanaldan ikişer tane olması görüntüde yanıltan bir kalabalık kanal topluğundan ibaret özünde ise her kanaldan ikişer tane bulacaksınız !

Kötü ve komik tarafı ise, örnek Fox tv kanalları bolluğu yaşanıyor, hepsi şifreli 1 tanesi haric, o bir taneside zaten izlenebilecek tek Fox tv kanalı, diğerlerinde HD-SD olmak üzere çift kanallardan ibaret ve devamlı tekrar yayınlar, hatta HD kanal diye aldığınızda çoğu zaman SD kanalı izlediğinizi göreceksiniz çunki iç içe ve karmakarışık bir kanal listesi var !

Sinema kanalları ise dahada berbat, ikişer tane sinema kanalı SD-HD olmak üzere ve iç içe geçmiş durumdalar, yani HD kanal izleyen neden SD yayınıda satın almak mecburiyetinde bırakılıyor yada madem HD kanal satıyorsunuz SD kanalları şifreliyorsunuz, İnsanları yanıltmanın manası nedir diye sormak lazım ama sorsanızda boşuna, malum fazla kanal avantaj sanan bir zihniyet var !

Oysaki bugün Teledünya Full pakete üye olanlar, 2 ay sonra üye olduklarına pişman oluyorlar, nedeni çok basit, devamlı tekrar programlardan ibaret, yani sinema kanlı var diye sevinebiliyorsunuz, bir anda şoka uğruyorsunuz, aynı anda 4 kanalda birden aynı filmi görüyorsunuz, biri bitiyor diger aynı filmi diğer kanalda başlıyor, yani film seçme olanağınız dahi yok, Teledünya 5 sinema kanalı aslında 10 tane demek lazım çunki SD-HD olmak üzere aynı kanaldan ikişer tane var, Fox kanallarında olduğu gibi ve Sinema kanallarında 10 kanalda birden aynı filmin oynadığını görürseniz hiç şaşırmayın !

Komik olansa, en fazla izlenen ATV HD-TRT HD-TRT1 HD kanallarının zaten her hangi bir uydu reciver ile ücretsiz izlenebilmesi, Teledünya bunu sanıyorum bilmiyor, ve HD kanal reklamlarında bolca bedava olan kanallarıda reklam yapıyorlar !

Bu eleştiri değil, Teledünya Devletin desteğinde olan bir kurum ve ne acıdırki özel rakipleri karşısında tamamen aciz durumda, cidden yazık Devletin kurumu tam tersi daha güçlü ve kaliteli olması gerekirken, Özel kanallar tek hakimiyeti ele almış durumdalar !

Birde diğer kötü tarafı ise, Kablo tv şebekelerinin inanılmaz berbat ve bakımsız hali, bina içi tesisatları nerdeyse çürümüş halde, televizyon arızalarındaki etkenlerden biri haline geldi nerdeyse, çunki eski şebekelerde topraklama sorunlarından kaynaklı voltaj kaçakları tehlikeli boyutlara geliyor artık !

Tabiki bu durum hiç değişmeyen Kablo tv Yönetiminin pek umrunda değil, sadece yönettikleri Kablo tv sistemine bakarsanız 20 senedir en ufak bir değişim olmadığını dahada kötüye gittiğini görürsünüz, Kablo tv 20 sene önce hangi kanallar var ise bugun aynı kanallar azalarak devam ediyor !

Devletimiz çok zengin olduğundan, Kablo tv yöneticilerine siz ne yapıyorsunuz diye sorma gereğide duymuyor olsalar gerek, denetim olsa bugün Devletin kurumu para kazanan milyonları geçen müşteri kapasitesi olurdu, malesef Teledünyaya abone olan 3 ay sonra, özel firmlara kaçmak için taahütname bedelini dahi göze alıyorlar !

Umuyoruz Devlet bu sahipsiz kurumlarına iş bilen dinamik genç yönetcilerini atar, yoksa Teledünya diye bir kurum 5 sene sonra ya yok olur yada Ttnet misali özelleştirilir, alan firmayıda bugünki TTNET gibi Dolar milyarderi yaparlar !

Tarih: 24 12 2012

Yorum yapma kapalı.