Teledünya, İflas etmek istiyor,Israrları her gün büyüyor.

Teledünya yayıncılık anlayışı çok enteresan anlamak ise her geçen gün imkansız hale geliyor.

Amerikada dahi Kablo Televizyon Şirketleri batmaktan kurtulmanın çarelerini arıyorken, Türkiye’de ise batmak için ne yapmak gerekir bir firma daha kötü nasıl yönetilir dersi verir örneği firmaların sayısı artıyor.

Teledünya nerdeyse 140 kanal var, bunların 20 taneden fazlası şifreli kanallar, yani izlemek için para ödemelisiniz, burda bir hata yok Dünyada kuraldır bu, özel kanallar elbetteki paralı olacaklar, bunu eleştirmiyoruz.

Teledünya tuaf ve trajik olan nedir biliyormusunuz, her kanaldan 2 tane var, paralı abone olsanız şişmiş sözde kanal sayısı alıyorsunuz, mantıkta 20 şifreli kanal varsa 10 tanesi HD kanalın SD alternatifidir, peki ama kim neden alsın bu paralı paketleri, boş kanal kalabalığından ibaret.

Madem alternatif sunuyorsun o zaman SD yayınları şifrelemekteki mantık ne ?

Sinema kanallarında yine aynı mantık, her kanaldan 2 tane, mantık nedir ?

Yada bu göz boyama fazla kanal cazibesine inanan acaba kaç kişi çıkar ?

4 sinema kanalında birden aynı filmin oynamasındaki mantık nedir, o zaman neden İnsanlar para verip üye olsunlar, 1 filmi 4 kanalda izlemek içinmi?

Teledünya şifresiz kanllara gelince, nasıl yönetildiğinin göstergesi gibi, izlenmeyen ne kadar kanal varsa doldurmuşlar.

Teledünya düşünmeli, günüzmüzde HD uydu alıcıları 100 liraya satılırken, kim neden Teledünya abonesi olsun, bu soruyu kendilerine sorsunlar.

TRT HD yayınları şifresiz, yani tüm Dünya bedava izliyor, TRT HD iki kanalını lHD kanal sayısına eklemeniz bile ayıp, TRT’de Devletin kurumu ama Yönetimdeki başarısı ortada, bugün Avrupada en çok izlenen HD Yayın TRT Kanallarıdır.

Teledünya bu Müşteri anlayışı ile sadece Devlete zarar ettirir, kablo tv şebekesi zaten atıl hale gelmiş, yazık Devletin cebinden para gidiyor.

Teledünya bugün Avrupada Devletin bir kurumu olsaydı çoktan kapatılırdı ve bunuda başarı olarak açıklarlardı, çunki Devlet atıl bir firmadan kurtarmak dahi ekonomik başarıdır.

Teledünya bu yayıncılık anlayışı ile, rakipleri ile mücdale etmesi hayaciliktir.

 

 

 

 

 

Tarih: 11 06 2012
Üst kategori: Şikayet - Eleştiri
Alt kategori:

Yorum yapma kapalı.