Sony Led 40EX710 İnceleme-test,resimli detay incelemesi

Bugün Sony 40EX710 Led serisine göz atalım,Sony nispeten küçük ölçekli bu serisinde vasatın üstünde bir görüntüye sahip,vasatın üsü diyorum çunki Led ürünlerde malesefki Led arka aydınlatma sorunları bir çok üretici serisinde sıklıkla görülen sorunların en başında geliyor,eminim 2012’de bu sorunlar nispeten dahada azalacaktır !


Sony EX710 aslında en hoşuma giden sonuç renk doygunluğu olmaması,özellikle siyah seviyesi inanılmaz kaliteli siyah resim ve gölge derinliği çok iyi,120 hrtz ise başarılı bir çok üründe malesef hrtz değerleri tutarsız fakat EX710 gerçektren bu konuda ortlamanın biraz üstünde yani iyi !


SD televizyon görüntüsü fena değil biraz bulanıklık ve jaggies özelliği zayıf kalsada siyah seviyeleri bir hayli tatmin edici !


HD televizyon görüntülerinde ise gerçekten oldukça keskin ve net SD yayındaki renk doygunluğu HD yayında göze çarpmıyor,HD yayın kalitesi çok iyi ve gerçek seyir keyfi sunuyor !

Malesef Led serilerdeki izleme açısı sorunu bu seridede mevcut,20-25 derecelik açılardan renk ve kontrast bozulması görülebiliyor !

Motionflow özelliği yine diğer ürünlerde olduğu gibi belli sahnelerde oldukça verimsiz,cinemotion seçeneği ile daha keyifli seyir zevki sunuyor !

Bu seride güzel olan şey enteresan şekilde 120 hrtz işlemcinin çok başarılı olması,diğer serilerde genellikle motionflow ayarlarında görüntü sorunları yaşanıyor,EX710 ise ölçeklendimesini çok iyi,gerçekten tebrik etmek lazım !


BRAVIA Engine 3 dijital video işlemcisi yeterli,resim kalitesine etkisi görülebiliyor !

Ethernet desteği ve kolay bağlantı imkanı mevcut,4 hdmi ve pc bağlantısı ise detay özellikleri donaım bağlantıuları yeterli !

BRAVIA Internet Video / Motionflow 120Hz işleme / DLNA uyumlu,2 yan 2 arkada olmak üzere 1.3 hdmi desteği var !

1 arka ethernet port / 1 tarafı USB portu / 1 PC + ses / 2 arka Bileşen video / 4 analog ses / 2 kompozit video (1 arka, 1 yan taraf) (3 arka, yan 1) / 1 RF bağlantı mevcut !

Dolby Digital / SteadySound otomatik ses kontrolü,10w 2 hoperlor mevcut !

Hareket sensörü ve dinamik arka ışık kontrolü,güç tarassruf eko mod erişimi mevcut !

Xross Media Bar grafiksel arabirim desteği mevcut !

Ambient Sensör ve LightSensor teknolojisi meraklılarına sunulmuş !

1 arka dijital optik ses çıkışı / 1 arka çıkış ses çıkışları mevcut,dijital ses çıkışı oldukça yeterli !

JPEG fotoğraf, MP3/LPCM ses ve / JPEG fotoğraf MPEG-2/AVCHD renderer MP3/LPCM ses ve MPEG-2/AVCHD resim video desteği mevcut !

24p True Cinema teknolojisi / Gelişmiş Kontrast Geliştirici,kumanda üzerinden erişim mevcut !

USB  JPEG fotoğraf görüntüleyici / MP3 çalar / MPEG1 video oynatıcı / MPEG2 TS video oynatıcı,desteği mevcut !

Televizyon Video özellikleri,PhotoTV HD / Deep Color / 3D tarama filtresi / Otomatik Geniş / Sinema Modu  mevcut !

Ses özellikleri,5.1-kanal ses çıkışı Ses dönüş kanalı / Clear Voice ses yüksekliği ile / Görünmez hoparlörler / S-Master / Sony Orijinal Surround / Sound Enhancer desteği mevcut !

Ses modu,Dinamik / Standart / Clear Voice / Özel ayarlar yapabilmenize destek veriyor !

Ses modu,Dinamik / Standart / Clear Voice / Özel ayarlarınıza erişim desteği mevcut !

Resim-içinde-resim / Tiyatro Modu USB / Otomatik görüntü ayarı / Otomatik kapanma / BRAVIA sync üzerinden Otomatik fotoğraf modu mevcut !

Televizyon video sahne seçin özellikleri,Otomatik / Sinema / Spor / Resim / Müzik / Oyun / Grafik / Genel modları mevcut !

Standart, Özel, Sinema, Oyun-Standart, Oyun-Orijinal, Grafik, Spor, Foto-Canlı, Foto-Standart, Foto-Orijinal, Foto-Özel kullanıcı ayarları erişimi mevcut !

Bilgi paylaşımında lütfen,sitemi belitmenizi rica ediyorum,sebebi ise gerçekten emek verek ve sizleri yanlış bilgilendirmekten kaçınma amaçlı bir sitedir !

www.anlayanbiri.com olarak belirtirseniz memnun olurum.

Herhangi üründe sorun var ise,sorularınıza cevap verebilirim.

Saygılarımla

andy1

 

 

 

Tarih: 01 06 2011
Üst kategori: LCD - plazma önerileri
Alt kategori:

Yorum yapma kapalı.