Samsung,Toshiba,LG, Panasonic Smart tv dev ortaklık kuruldu,dijital kanallar hazır

Geçen sene verdiğim detaylara bakarsanız, 2013 senesinde her söylediğimin gerçek olduğunu göreceksiniz, sitemde sizlere gerçekleri yazmanın verdiği gururu yaşamak sevindirici.

Smart tvler artık güncel hayatın parçası oldular, iş öyle hale geldiki 2014 senesine kalmadan bunuda ilk defa okuyorsunuz, televizyonlarda yayın anlayışı bitiyor hatta internette dahil.

Televizyon ve teknoloji üreticileri, tekelciliğe en ağır darbeyi vurdular herşey hazır, bugünki internet sağlayıcıları ve digital televizyon platformları için kabus dolu seneler başladı, televizyon üreticileri Samsung, Toshiba, Panasonic, IBM, TP Philps, LG, YUME, OBIGO, QUALCOMM yeni bir Smart tv ortak yayıncılığına imza attılar.

Peki nedir bu ortaklıkta yatan gerçekler, kısaca detayları vermek istiyorum !

Not: Haberimi paylaşacak gazete ve dergilerin lütfen sitemi kaynak göstermelerinide rica ediyorum, tamamen ilk kez tarafımdan verilen bir net haberdir !

andy1

Resimde ilk tanıtım canlı örneğidir, firma ortaklarını görebilirsiniz.

Bu yeni ortaklığa destek verenlerin sayısı aslında çok daha fazla şöyle demek lazım ilk kez rakip firmalar tek bir konuda anlaştrılar, Smart tv yayınları, Panasonic, ABOX42 ve Technisat ve çözüm sağlayıcılar IBM ve Spesifik Medya desteği bu aslında yeni bir ortak işlemci SDK hem veri kayıt hemde ortam kütüphanesi gibi bir çok desteğe tek bir kumanda üzerinden kolay erişime fırsat veriyor.

Smart tv yani Akıllı tv uygulamalarında, inanılmaz yüksek çözürlükte 4K filmlerde dahil, 3D sinema kanalları, spor karşılaşmaları, üreticilerin özel tv kanalları ve medya kütiphanelerine ulaşılacak hatta Sony tüm hazırlığı bitti yurt dışında usb abator satışına yakında başlanacak ve inanılmaz sinema keyfini şimdilik ücretsiz olarak izleyebileceksiniz, LG ve Panasonic yayın sistemleride hazır, 2013 sonlarında farklı yeniliklere hazır olun.

Bunun manası aslında, tv üreticilerinin İnternet ve digital televizyon pazar paylarından para kazanmaları en önemli noka, geçen sene başında bir haber yayınladım, Kore ve Rusyada ortaklaşa gerçekleştirilen dev bir uydu internet pazarı hazır hale geldi, şuan bu uygulama zaten Asya Ülkelerinde mevcut yani sınırsız ve sorunsuz internet hızlarına tüm Avrupadan satın alınabilecek, Asya Ülkelerinde şuan 1000mbite kadar hızlar 300 dolara satılıyor bu paketlere tv kanallarıda dahil.

Kısaca Dünyada yeni bir sisteme geçildi, elbetteki bazı Ülkelerdeki Digital tv platformları ve İnternet sunucuları içinse zor bir dönem başlıyor, Asyalı teknoloji Devlerinin birleşmesi Avrupada Gneçleri ve İnternet meraklılarını bir hayli mutlu edecek.

Haber:Andy1

 

Tarih: 11 01 2013

Yorum yapma kapalı.