Samsung Lcd 40C630 test, resimli inceleme, sonuçlar

Samsung 40C630,bu ürünü aslında daha sonra yazmak istiyordum fakat bir çok soru gelince öne almak,sitemi takip edenlere teşekkür borcum olarak kabul ediyorum,tam detay olarakta umuyorum beğenirsiniz !

Samsung 40C630 serisi şaşırtacak kadar iyi değerlere sahip,özellikle film meraklıları için renk ışık değerleri oldukça tatmin edici !

Jaggies özelliği tek kelime ile çok iyi özellikle 480i resim geçişleri sorunsuz,arka fonda netlik hakim,birçok yeni seride malesef bunu göremiyoruz !

1080p Jaggies özelliği yine çok iyi,HD görüntülerde fark ortaya çıkıyor !

CFL panel oldukça memnun edici canlı parlaklık verimli + odanızın ışık durumuna göre arka ışık ayarlamasını yapabilme imkanınız mevcut !

120 Hrtz özelliği bu üründede oldukça başarılı 480i ve 1080p,720p hareketli sahnelerde flulaşma görülmüyor yani hrtz değeri panele yansıyor ve memnun edici seviyede fakat dvd yada blu-ray izlemede ufakta olsa ksurlar olabiliyor panel ayarlarından isterseniz kapatabiliyorsunuz !

Siyah seviyesi ciddi olarak çok iyi hatta 480i resimde dahi nerdeyse detay kaybı yok denilebilir !

720p-1080i-1080p resim geçişleri siyahlar ve kontrast ışık değeri oldukça memnun edici !

Burda önemli bir nokta var,120 hrtz bazen yan etkileri görülebiliyor Blur etkisini hissetmek mümkün,bunun için yazımın sonunda panel kumanda üzerinden bu özelliği açıp yada kapamyı net olarak tarif edicem !

Bunu neden vermek istiyorum sizlerde panelinizde test edebilirsiniz,120hrtz özelliği kapatılınca gerçek renk ve derinlik bana göre çok daha keyifli bir hal alıyor,Ultra clear panel özelliği ciddi olarak kendini gösteriyor kaliteli kontrast değeri ve beyaz seviyeleri ortalamanın üstünde !

Renk kalibrasyonu biraz doygun renk hakimiyeti olsada çok iyi ve canlı tonlar hakim,CFL panel kendini gösteriyor ve beğendiğim bir tarafta açılı izlemelerde panel oldukça verimli,resim bozulmaları minimum seviyelerde !

SD yayın kalitesi tatminkar bazen arka fonda tam netlik sağlanmıyor fakat yinede ortalamanın üstünde ve tatmin edici,panasonic L42U2E kalitesinde resme malesefki henüz ulaşamadım !

İnternet seçeneği ve DLNA desteği mevcut,biraz ağır işlemciye sahip olsada yinede ortalama diyebiliriz,İnternet üzerinden erişim mevcut !

Eco sensör özelliği iyi !

Video modları biraz verimsiz resim sabitlenme sorunu var,fakat bu fazlada önemli bir detay değil,her lcd panelde görülen otomatik zoom,4:3 resim seçenekleri diyebiliriz !

Diğer standart özelliklere değinirsek :

 • 40 Ekran
 • 1080p
 • 120Hz Otomasyon Plus
 • 4 HDMI Giriş
 • 2 USB port
 • USB 2.0 Movie
 • EEthernet Port
 • Energy Star 4.0
 • Internet @ TV
 • 1920×1080 çözünürlük
 • optik ses çıkı-pc bağlantısı var
 • 4 adet hdmi çıkış 1 tanesi yan tarafta
 • dönebilen ayak mevcut

Resim hrtz değerlerine ulaşmak için !

1.menü ayarlatına basıp tamam deyin !

2.Görüntü ayarlarından film modu seçip tamam deyin !

3.Resim seçeneklerine basın,tamam deyin,Atuto motion seçeneğini göreceksiniz,tamam deyin !

4.kUmanda tuşundan,aşağı yukarı istediğiniz resim modunu seçin,kapalı,clear,standart seçenekleri mevcut,siz kapalı seçin,beğenmeseniz normal istediğiniz seceneği değiştirebilirsiniz !

Sorularınız olursa yanıtlamaya çalışırım.

alıntı yapareken,www.anlayanbiri.com olarak belirtirseniz sevinirim.

Saygılarımla

andy1

 

Tarih: 02 06 2011
Üst kategori: LCD - plazma önerileri
Alt kategori:

Yorum yapma kapalı.