Samsung 46ES6300 detaylı, test ve sonuçlar

Samsung ES6300 genel olarak tasarım ile başlamak istiyorum !

Klasik Samsung pence ayakları bazılarına göre doldukça şık görünmesine rağmen bir çok ev tasarımı için gerçek manada dekorasyonu bozan bir tarza sahip, evden kastım bir çok kullanıcının en dekorsayonuna önem verdiklerini bildiğim için bu detayı belirtmek istedim, ekranı çerceveleyen bir cmlik oldukça ince bir kasaya sahip.

Sizleri asıl ilgilendiren görüntü kalitesine gelirsem !

Öncelikle siyah seviyesindeki tutarsızlık panelin hassas ayarları ile biraz uğraşmanızı gerektiriyor, sonucunda iyi bir neticeye ulaşmak mümkün, elbetteki diğer rakipleri gibi daha üst düzey bir performans fena olmazdı demek lazım, SD yayınlardaki görüntü kalitesinde her zaman dediğim gibi ES6300 kaliteli hdmi kablo+hd reciver+voltak gereksinimi sağlıklı olmalı nedenlerine gelirsek !

SD yayınlarda doygun renk miktarı pastaelleşme hissinide beraberinde getiriyor İnsan yüzünü kıstas olarak alırım panellerin renk kalibrasyonlarında ve vasatın üzerinde bir performansı beklerim, ES6300 renk değerlerini kendinize göre ayarlarlamalısınız bu renk eğriler elbetteki kişiye göre değişir, arka fon ile ana resim arasında görüntü sonuçta vasatın biraz üzerinde, ilk defa kullanacaklar içinse mükemmel anlamına gelir bu sebeble cihaz yorumlarımdaki cümleler sizi yanıltmasın.

Resmin ekrandaki tutunması ise oldukça iyi ve sorunsuz yani filmlerde keyif alacağınızı söylemek gerekir, HD yayınlardaki ışık ve kontrast dengesi ise yine üst düzeyde ve sorunsuz, yukardaki doygun renkler detayımı avantaja çevirebilirsiniz doğru ayarlar ile.

İnternet medya desteği ise vasatı aşamıyor hatta bazı siteler için bir hayli sorunluda demek gerekir yine bazı formatları özellikle internet üzerinden zorlanması meraklılarını kızdırabilir, elbetteki Samsung bu sorunu yeni bir yazılımla gidereceğini söylemek zor değil, emsali Panasonic ve LG ve Sony kadar iyi olması gerekir, ES6300 bu konuda zatıf kalıyor.

Tabiki HD yani 720p ve üzeri filmlerde ise görüntü gerçek manada üst seviyede bir performans veriyor yani Tv performansı ile oldukça farklı bir paralellikte, derinlik hisse ve koyu renk tonlaması üst seviyede.

3D performans olarak yeterli demek gerekiyor, sebebini yukarda yazmıştım HD görüntü retiminde başarılı performansı 3D resim kalitesinede yansıyor.

Şöyle demek gerekiyor, Oyun ve Film meraklıları için ideal seçim olabilir, tv amaçlı düşüneler ise belli modlar dahilinde ve fiyata göre düşünülmesi gerekir, sebebi ise sinema modunda iyi resim sunarken diğer modlarda panelin resim ve kalibrasyon ayarlarını iyi yapmalısınız.

xx

 

 

 

Tarih: 22 01 2013
Üst kategori: LCD - plazma önerileri
Alt kategori:

Yorum yapma kapalı.