Samsung 2011 serileri Lcd-Led-Plazma yeni teknoloji ve özellikler !

Samsung-Panasonic diye tanımlarsak en basit yenilikler açıklamak isterim !

1.D Serilerinin hepsinde temel 2010 kavramları ve değerleri %90 değişti !

2.Hrtz olayı bitti yani panel sabit değil gelen sinyale göre 50/100 hrtz ve katları olarak gelen sinyali algılayıp ona göre resmi panele sabitleyecek !

3.Motion Plus değerleri eskisi gibi değil,panel yine gelen sinyale göre kendini açıp kapatabilecek,oyunlarda ise sabit Motion Plus değerleri var !

4.Panellerin hepsi CCFL arkadan ışıklandırmalılar nerdeyse %95 oranında !

5.Jaggies özelliği bütün panellere eklendi,2010 serilerindeki uydurma SD kalitesi yalanları olmayacak,yani SD yayın kalitesi nerdeyse 2011 bütün panellerde daha iyi seviyede !

6.Ortam sensörü bütün serilere nerdeyse eklendi yani eskiden olduğu gibi oda aydınlık yada karanlıkta iyi hikayeleri bitiyor,paneller kendileri gelen ışığın değerine göre anlık tepki verebiliyorlar !

Yani nerdeyse her panel en üst seviyede SD yayın kalitesine verebilecek,elbetteki panel üreticileri sihirbaz değiller,detayları sizlere aktarmak istiyorum !

Panasonic-Hitachi,Sharp,Samsung,lg hemen hemen bütün üreticilerin derdi aynı,yanlış verilerle yanlış ürünleri satın almaları !

USB yüzünden özellikle az gelişmiş Ülkelerde bilgi kavram yanlışları ve alınan tuaf paneller daha sonrası ise ”X firmanın televizyonu sakın almayın” bu inanılmaz yanlış bir cümleden öteye malesefki geçmiyor,hiç bir Üretici size zaten USB mükemmel her codec-ses-yazı destekler demiyor bunu diyende firmada yer yüzünde yok zaten,bu tür bilgisiz insanların cümleleri ile panel almayın demek isterim !

Her Üretici Panellerini tanıtırken,Medya boxlarını ve Blu-Ray playerlarınıda zaten tanıtıyor yani en kaliteli sinyali ve en kalitesi Usb,İnternet desteğini sunabilecek cihazlarıda panelleri ile sie anlarmaya çalışıyorlar,macera aramaya gerek yok !

2011 Serileri nerdeyse bütün Üreticilerde çok daha iyi değerler ve donanımlarla piyasaya sürüyorlar,bunları zamanla tek tek tanıtmaya çalışırım !
Şimdilik aklımda kalanlar bunlar !

Samsung Panasonic-Toshiba kalitesine ayak uydurmaya çalışıyor paneller artık,tek seri üzerinden değil,farklı 5-6 seri olarak fiyatlandırılacaklar,yani Ekonomik-orta sınıf ve High end serileri yapıldı !

Samsung hiç olmadığı kadar ilk defa bir hayli bol PLAZMA modelleri ile 2011 senesine girdi,nerdeyse her cebe hitap eden 3D serileri dahi hazır bunlar HD ready 3D modelleri !

Fiyatlarmı,Türkiye’deki mağazaların merhametine kalmış !

Gerçi mağazaların sonu geliyor,2012 senesinde Panasonic artık kendi serilerini önerilen fiyat değil sabit fiyattan kendisi satacak ve 65 inclik serisiylede buna başlamak istiyorlar !

Bence en güzel haberde bu,panel üreticileri olarak !

Şuanda Panasonic-sony-Lg ve Philps bu kararı uygulayacağını açıklayan ilk firmalardan !

Sharp-hitachi-Mitsubushi Japonyada zaten uyguluyor,mağazaların tekelciliğini bitirdiler !

Bilgilerin alıntısını Lütfen ”www.anlayanbiri.com” olarak belirtirseniz sevinirim !

Her hangi bir siteden alıntı bilgiler değildir,Resmi Üreticilerin AR-GE ve yetkili temsilcilerinden alıntılardır !

Saygılarımla

andy1

Tarih: 16 05 2011
Üst kategori: Şikayet - Eleştiri
Alt kategori:

Yorum yapma kapalı.