Rusyada ve Fransada Telefon takibi başladı, Vatandaşları kontrol sistemi metrolara yerleştirildi

Rusyada metrolara yerleştirilen telefon takip sistemi ile sim kart bilgileri okunabilecek, sistem tüm akıllı telefonlara otomatik erişim izni ve takip listesinide anında görüntüleme ve gerekirse Polise uyarı gönderiyor, ve her hangi bir yasal olmayan veri belirlenmişse sistem Polise uyarı şikazı yolluyor daha seri tutuklama veya göz altı yapılabilecek.

Sitemin amacı her ne kadar kacak telefon veya çalıştı telefonlar diye gösterilsede bu sistem herkesi takip etme olarak adlandırılıyor, hatta bazı video sinyallerinede erişim bu sistemle Rus Polisine erişim sağlandığı iddiaları bir çok İnsanı tedirgin etmiş durumda.

Aslında bu sistemin amacı Terör örgütlerine karşıda çok etkin bir takip yöntemi olacak, Amerikada bu sistem uygulanmakta yani suç örgütlerinin kullandığı bir çok yöntemi bu akıllı sistem taramalarla kişisel yüz okuma ve kimlik tanımlama özelliklerinede sahip.

Fransa ise bir adım daha ileri gitti, tüm fransada parmak izi takip sistemi, yüz okuma ve algılama sistemleri tüm hava alanlarına, metrolara ve belli meydanlara yerleştirildi, bu sistemde nerdeyse Halkın %80 otomatik kimlik erişimi bilgileri Farnsa tarafından sistemlere tanıtılmaya başlandı.

x

Tarih: 26 08 2013
Üst kategori: Haber - Aktüalite
Alt kategori:

Yorum yapma kapalı.