Rus Milyarder Yuri Milner,2012 Çin Devrimi

Rus Milyarder Yuri Milner (Groupon Inc), yatırımcılara Çin tavsiyesi, Dünyanın en genç Milyarder iş adamlarından Yuri Milner 2102 senesi için Çinin tam bir fırsatlar Ülkesi olduğunu ve ciddi yatırımcıların Global Dünyaya daha cesur adımlar atmasının şart olduğunu belirtti.

Yuri Milner açıklamasına bakarsak, verdiği alt cümleler artık Avrupanın Çinle birleşmesi gerçeğini kabullenmeleri manasınada gelebiyor, Çinde daha fazla fırsat ve kolaylıklar olduğunun altını çizen Rus Milyarder Milner, İnternet ağı televizyon ve basın dallarında Avrupalı yatırımcılara büyük fırsatlar potansiyelinin göz ardı edilmemesini tavsiyelerinde bulundu.

Yuri Milner, aslında Dünyada artık Amerikan ekonomisi değil Çin ve Avrupa firmalarının daha fazla söz sahibi oldukları gerçeğini görmemenin firmalara zarar veerbileceğinin işaretlerini taşıyor, Amerikan ekonomisin yavaş yavaş Çin gerçeğini kabullendiğini Avrupa olarak kabul etmeliyiz.

Yahoo (AliBaba.com) yaklaşık 16 Milyar Dolarlık bütce açıklamasıda bu işin nerelere geldiğinin ve Çinin artık inanılmaz bütcelerle, Dev firmaları satın alma ataklarıda devam ediyor, bir yerde Çinli yatırımcılar kurtarıcı rolünede bürünmüş oldular.

Çin yatırım ve inanılmaz destek ve güvenceleriyle yabancı yatırımcılara büyük manada istihdam sağlıyor elbetteki Çinin ekonomiye verdiği değer, Çinde yatırım ayapacaklara sağladığı güvenceler ise zaten tartışılmaz.

2012 belki erken olabilir fakat Çin ve Rusya Avrupa ekonomisinde ciddi atılımlarını görmemiz uzun sürmeyecek, Avrupanın ciddi pazar payı ve güçlü ekonomisi, Amerikayı önümüzdeki yıllarda dahada zorlayacağı kaçınılmaz gerçek.

Rus Milyarder Yuri Milner bana göre iyi takip edilmeli özellikle genç iş adamlarımız Yuri Milner’in önerilerini cidiye almalılar.

Avrupa kabuk değiştiriyor bu gerçeği herkesin kabul etmesi lazım, Avrupa Birliği dahi güçlü bir Çin ve Rus ekonomisini dikkatlice incelemeliler  Türk iş adamlarımız Rusya ve Çin fırsatlarını derhal değerlendirmelidir.

Saygılarımla

 

Tarih: 30 01 2012
Üst kategori: Şirket haberleri
Alt kategori:

Yorum yapma kapalı.