Projeksiyon görüntü cihazlarında Türkiyede fiyatlar inanılmaz pahalı seviyelerde.

Son günlerde Türkiyede takip ettiğim ve gerçekten üzüldüğüm bir detay var, Projeksiyon ürünler Avrupanın kasabasındaki çeşitlerle aynı, yani Avrupada gşehire yakın bir kasabada dahi Türkiyeden daha fazla ürün seçeneğine sahipsiniz.

Lcd ve Led ürünlerde ise tuaf şekilde güncel seriler devamlı ithal ediliyor, porjeksiyonlarda ise vasat serilerden geçilmiyor, fiyatları ise malesefki Avrupaya göre inanılmaz pahalı.

Örnek verirsem, Optama GT750 projeksiyon Avrupada 700 Dolara rahatlıkla albilirsiniz hatta bazı mağazalarda dahada düşük fiyata bulmanız mümkündür, aynı ürün Türkiyede ise 2000 Lira, yani 1100 Dolar !

Aradaki fark yanlış okumadınız nerdeyse 500 dolar !

Ürün örneklerini çoğaltmak mümkün, bu kadar pahalı olmasına rağmen, ürün tuaf şekilde piyasalarda bulunmuyor, belli firmalar sanki ürünü piyasaya sokmak istemiyor gibi, aslına bakarsanız, yakında 2000 liralara görürsenizde şaşırmayın, ben olmayan mağazada satılan fiyatı yazdım.

Bu ürünü 2000 liraya almaklada bitmiyor, gözlük içinde para ödemelisiniz, oysaki Avrupada Full paket olarak satılıyor yani gözlük+çanta+aksesuar, bir kaç firma ile konuştum, sadece ürün ve kablolar kutu içeriğinde geliyormuş, cidden şaşırmamak elde değil, bu kadar büyük fiyat farkına şaşırdım, Türkiyede firmalar inanılmaz kar yapıyorlar, karalama değildir ben gördüğüm fiyatlara göre yazıyorum.

Yine Benq 710ST kısa mesafe projeksiyon Avrupada 560-700 Dolar arsında, Türkiyede bu ürün yok tahmini fiyatsa yine 2000 liranın üzerinde satılacağı, Avrupada mağazada konuştuğum Arkadaşlar bazen şaka olarak takılıyorlar, Türkiyede Dükkan açalım 3 ayda Yüz binlerce dolar kazanırız, şakamı gerçekmi bilemem ama bu kadar fazla kar ediliyorsa, İthlata meraklı olanlar bu yazımı ciddiye alsınlar, ilk ithal parti üründe yüz binlerce dolar kazanmanız asla hayalcilik değildir.

 

 

Tarih: 24 10 2012
Üst kategori: Projeksiyon, Şikayet - Eleştiri
Alt kategori:

Yorum yapma kapalı.