Projeksiyon Benq,Optama Türkiye Dünyanın en pahalı Ülkesi

Türkiye gercekten enteresan Ülke, Avrupada 450-750 arasındaki cihazlar Turkiyede iki misline yakın fiyatlara satılıyor.

Polemik olmasın diye firmaları yazmıyorum, 2-3 firma ile bu fiyat farkını sordugumda ortak cevapları enteresandı, Gumruk vergileri cok pahalı, bunuda araştırdım %13-14 Gumruk vergisi var Projeksiyon perdelerinde ise durum dahada çarpıcı gumruk vergisi sadece %3 ama firmaya sorunca, gumruk vergisi çok yüksek bizim hatamız degil diyorlar, o zaman Devletin Gurğü firmalardan keyfine göre fazla vergi alıyor demektir cidden enteresan!

Tüğrkiyedeki fiyatlardaki tuaflık bunlada bitmiyor, Avrupada fiyatlar düşerken Türkiyede fiyatlar tam tersine yükseliyor, 8 ay önce 1500 liraya satılan ürün bugün 1800 lira, Avrupada ise fiyatı tam manası ile yerlerde sürünüyor çunki eski seri olarak ömrünü doldurmak üzeridir, ama Türkiyede devamlı eski ürünler zamlanıyor !

Ornek Avrupada BENQ 710 ST kısa mesafe cihazi, 650-750 Dolara rahalıkla bulabilirsiniz hatta dahada ucuza ben Butik mağaza fiyatlarını yazıyorum, aynı ürün Türkiyede 2.200 Lira yani 1230 Dolar arada 500 dolar fark var, firmaya sorarsanız Gümrük vergisinden kaynaklı, komik gerçekten !

Yine ornek Optama GT750 Fitaı Avrupada 600-750 Dolar arasına rahatlıkla bulabilirsiniz, oysaki aynı ürünün Türkiyedeki fiyatı ortalama 1000 Dolardan başlıyor, yine firmalara sorarsanız bu aradaki 300 dolarlık fark Gümrük vergisi, demekki Türkiyedeki mağazalar normal Vatandaşlar gibi İnternet üzerinden urunu alıp satıyorki bu kadar gumruk vergisi oluyor, cidden tuaf !

Avrupadaki firmalara tavsiyem ise, boş yere Avrupada rakiplerinizle rekabet için uğraşmayın gelin Turkiyede ürün satın, Dünyanın hiç bir Ülkesinde kazanamayacağınız parayı 3 ayda kazanırsınız tam bir para kazanma cenneti Türkiye !

Hatta A-Bay satıcıları Türkiye üzerinden satışlarını artırmalılar, çunki kar oranları inanılmaz yüksek, bu sadece projeksiyon değil tüm sektörler için geçerli, Avrupalı firmalar Türkiyeyi göz ardı etmeleri inanılmaz hata, çunki Türkiye özel satışları açan firmalar kesinlikle 3 ay içinde 3 senelik cirolarını geçerler !

Screenshot_3

Diğer fiyat

Screenshot_2

A

Tarih: 18 12 2012
Üst kategori: Projeksiyon, Şikayet - Eleştiri
Alt kategori:

Yorum yapma kapalı.